Balıkesir Otobüs Bileti

Online İndirim Kuponu

Balıkesir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Balıkesir Uludağ Turizm
Dadaş Turizm
Lüks Batman
Esadaş
Ses Turizm
Best Van Turizm
Best Van Turizm
Ulusoy Seyahat
Balıkesir Uludağ Turizm
Kent Turizm
Balıkesir Uludağ Turizm
Best Van Turizm

Balıkesir Hakkında

Akdeniz ve Ege denizine kıyısı bulunan Balıkesir, sanayi açısından da oldukça gelişmiş olan bir kenttir. kentte sanayi açısından oldukça gelişmiş bir endüstri vardır.

Kıyı turizmi için Balıkesir, Akçay, Ayvalık, Altınoluk, Erdek gibi beldeleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından olmuştur. Zeytincilik ve zeytinyağı üretimi önemli olan Balıkesir ilinde, bölgenin ilk zeytinyağı laboratuvarı da kurulmuştur.

İhracat açısından ülkenin en önde gelen kentlerinden biridir ve Balıkesir’de devlet arazileri yüzde 40 kadar büyük bir orana sahiptir. Balıkesir Yörük kültürü ile özdeşleşmiş ve yöresel ürünleri bu kültürden izler taşımaktadır.

Tarım ve hayvancılık, sanayi ve ticaret konusunda Marmara bölgesinin ve ülke genelinin en önemli kentlerinden biri olmuştur. 

Balıkesir Otogar Hakkında

Ege bölgesi ve Marmara bölgesinin tamamına hizmet veren Balıkesir otogarından birçok kente ulaşım sağlanmaktadır.

Yakın illere her zaman en ucuz otobüs bileti bulma imkanı vardır. Yerel ve ulusal otobüs firmaları sayesinde özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Balıkesir belediyesi tarafından 24 saat boyunca hizmet alabileceğiniz otobüslerle, birçok güzergaha ulaşabilirsiniz.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Nilüfer,
 • Ulusoy,
 • Öz Bolu,
 • İstanbul Seyahat,
 • Beydağı,
 • Metro,
 • Soma Seyahat.
Balıkesir otogarında tuvalet, mescit, restoran ve kafeler, büfeler ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar bulunmaktadır. Balıkesir den İstanbul, Ankara, Manisa, İzmir ve Yalova kentlerine sık sık otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Otogarın 24 saat aktif bir şekilde işleyen otobüs ve servis imkanları bulunmaktadır. Ayrıca masa ve sandalyelerden oluşan bir bekleme alanı vardır. 

Balıkesir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Yakın olan İzmir, Çanakkale ve Kütahya gibi illere her zaman yerel otobüs firmalarından en uygun otobüs bileti temin etmek mümkündür.

Her gün İzmir, İstanbul, Ankara, Kütahya ve Çanakkale seferleri yapılmaktadır ve tüm ülkeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Balıkesir otogarı, merkeze 6.5 km uzaklıkta olan şehrin dışında, Bursa yolu üzerindedir. Terminalin iletişim numarası 0266 241 11 99’dur. Balıkesir şehir içi yolculuklarda toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenler, Balkart adı verilen elektronik bilet ile seyahat etmektedir.

Balkart terminalde ve otobüs duraklarındaki büfelerden satın alınabilir ve kontör bittikçe doldurulabilir. Balıkesir genelinde trafik problemi yoktur ve istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi Edremit için 0266 373 1970, Bandırma içinse 0266 718 1098 numaralı telefonlardan çağırılabilmektedir. Taksi ücretlerinde açılış ücreti ve km başıma hesaplanan sabit ücretler işletilir ve gece tarifesi yoktur.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Balkart ile binilebilen toplu taşıma otobüsleri, her 15 dakikada bir Balıkesir terminal hattından kalkış yapmaktadır. Saat 20:00’den sonra yarım saatte bir, sabaha kadar da saat başı kalkış yapmaktadır. Terminalden toplu taşıma merkezlerine giden araçlardan inip aktarma yapılarak, farklı ilçelere gidilebilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmalarının ilçelere servisleri vardır ve bazı firmalar da terminalden değil de farklı şehre geçerken yolcuları indirmektedir. Servis hizmeti için bilet aldığınız firmanın yazıhanesiyle iletişime geçebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Terminal kalkışlı minibüsler, merkez ilçelere ve ilçe otogarlarına ulaşabilmektedir. Otobüs saatlerine göre servis hizmeti verilmektedir ve şehir içi servisler ücretlidir. Otogardan toplu taşıma araçlarıyla toplu taşıma merkezine giderek, güzergahınız yönünde otobüs ya da minibüslerle yola devam edebilirsiniz. Yaz aylarında toplu taşıma araçları daha yoğun saatlerde işlemektedir. Kış aylarında da seferler düzenli bir şekilde yapılmaktadır. 

En Popüler Balıkesir Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Balıkesir Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  8°C
 • açık
  Çar
  açık
  2°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  1°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  5°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  4°C

Haritada Balıkesir

Balıkesir Hakkında

Nüfus
0
Plaka
10
Telefon Kodu
266
Görüş Bildir

Görüşlerinizi Bildirin

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.