Ardahan İstanbul (Anadolu) Otobüs Bileti

Ardahan - İstanbul (Anadolu) Otobüs Seferleri

 • Can Ardahan Turizm
  ARDAHAN
  09:30
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  05:05
  399,00 TL
 • Karaca Ardahan Turizm
  ARDAHAN
  10:00
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  05:15
  500,00 TL
 • Esadaş
  ARDAHAN
  09:30
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  06:30
  550,00 TL
 • Sıla Ardahan Kalesi
  ARDAHAN
  10:00
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  05:05
  500,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Ardahan - İstanbul (Anadolu) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Asil Ardahan
Can Ardahan
Sıla Ardahan Kalesi

Ardahan - İstanbul (Anadolu) Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Ardahan İstanbul (Anadolu) arası genellikle 19 saat 35 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Ardahan İstanbul (Anadolu) arasında sefer yapan otobüs firmaları Asil Ardahan, Can Ardahan, Sıla Ardahan Kalesi firmalarıdır.
Ardahan İstanbul (Anadolu) otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 399 TL kadardır.
En ucuz Ardahan İstanbul (Anadolu) otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Ardahan Hakkında

Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Karadeniz’in komşusu olan Ardahan, 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak il olmuştur. Kafkaslara açılan kapımız olan bu kent, Gürcistan sınırımızı çizmektedir.


Keşfedilmemiş bir cennet olan Ardahan, işsizlik nedeniyle yoğun göçler verse de, 13 tane olan sanayi kuruluşu haricinde bir sanayi olmaması, birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ardahan kentinde kaleler, Urartulardan kalma eserler ve birçok kalıntı bulunmaktadır. Ancak daha çok yaylaları ve gölleri dikkat çekmektedir.

Dağların eteklerine kurulu olan bir kent olan Ardahan, her mevsim eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. Yöresel ürünler ve kaşar peyniri, bölgede oldukça önemlidir. Bu nedenle gelişim için önemli olan sanayileşmeden ziyade, tarım ve hayvancılıkla elde edilen ürünlerin satışı gerçekleşmektedir.

Bu kente karayoluyla ulaşım oldukça kolaydır ve her kentten otobüs bulmak, doğal güzellikleri seyrederek ulaşmak mümkündür. Ardahan’da ulaşım sorunu, ciddi bir problemdir ve yollar nedeniyle sürekli sorunlar yaşanmaktadır. Yol çalışmalarının olmaması halkın eleştirileri ile sonuçlansa da, hala düzenlemelerin yapılmadığı bilinmektedir.

Yine de bu doğası ve her şeyiyle bakir kalmış olan kenti ziyaret etmek birçok turist için ayrıcalıktır.

En Popüler Ardahan - İstanbul (Anadolu) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları