Ağrı - Tekirdağ Otobüs Bileti

Ağrı - Tekirdağ Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Ağrı - Tekirdağ Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Hakkında

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağının eteklerinde bulunan Ağrı kenti, İshakpaşa Sarayı ile meşhurdur. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığı için birçok efsanenin geçtiği yer olan Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda yer alan 116 odalı İshakpaşa Sarayı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sanat tarihi tutkunlarının en önemli kültürel gezi mekanları arasında bulunan Ağrı, Balık Gölü ile de doğal güzellikleri barındıran bir kenttir. Nuh’un Gemisinin izini görmeden ve Abdigör köftesini tatmadan bu büyülü kentten ayrılmayan turistler, rivayete göre İshakpaşa Sarayını görmeden giderlerse, ölmeden önce mutlaka bir kez daha ziyaret ederek bu sarayı görürlermiş.

Yöresel mutfağının çiğ köftesi, içli köftesi, Çılbırı oldukça önemli lezzetler arasındadır. Bu lezzetler şehir merkezindeki lokantalarda tadılabilir. Ağrı havalimanı ve otogar yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardır. Ancak otogarda saat 15:00’den sonra durgunluk başlar ve seferler genelde gündüz saatlerindedir. 

En Popüler Ağrı - Tekirdağ Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Tekirdağ Hava Durumu

 • açık
  Pzt
  açık
  19°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  22°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  19°C
 • açık
  Per
  açık
  17°C
 • açık
  Cum
  açık
  18°C

Haritada Tekirdağ

Tekirdağ Hakkında

Nüfus
937.910
Plaka
59
Telefon Kodu
282