Ağrı Mersin Otobüs Bileti

Ağrı - Mersin Otobüs Seferleri

 • Ercis Sema
  DOĞUBAYAZIT
  13:30
  MERSIN (İÇEL)
  05:30
  500,00 TL
 • Vangölü Turizm
  DOĞUBAYAZIT
  12:00
  MERSIN (İÇEL)
  05:30
  600,00 TL
 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  DOĞUBAYAZIT
  14:30
  MERSIN (İÇEL)
  08:30
  600,00 TL
 • Has Diyarbakır Seyahat
  AĞRI
  10:00
  MERSIN (İÇEL)
  03:15
  600,00 TL
 • Cesur Bingöl Seyahat
  AĞRI
  15:00
  MERSIN (İÇEL)
  09:00
  600,00 TL
 • Öz Has Bingöl
  AĞRI
  15:00
  MERSIN (İÇEL)
  09:00
  600,00 TL
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
  AĞRI
  12:30
  MERSIN (İÇEL)
  05:30
  600,00 TL
 • Öz Diyarbakır
  AĞRI
  15:00
  MERSIN (İÇEL)
  09:00
  600,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Ağrı - Mersin Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Cesur Bingöl
Ede Turizm
Has Bingöl
Has Diyarbakır
Has Diyarbakır Seyahat
Öz Diyarbakır
Öz Has Bingöl
Star Batman
Star Diyarbakır
Yeni Diyarbakır

Ağrı - Mersin Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Ağrı Mersin arası genellikle 16 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Ağrı Mersin arasında sefer yapan otobüs firmaları Cesur Bingöl, Ede Turizm, Has Bingöl, Has Diyarbakır, Has Diyarbakır Seyahat, Öz Diyarbakır, Öz Has Bingöl, Star Batman, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır firmalarıdır.
Ağrı Mersin otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 500 TL kadardır.
En ucuz Ağrı Mersin otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Ağrı Hakkında

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağının eteklerinde bulunan Ağrı kenti, İshakpaşa Sarayı ile meşhurdur. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığı için birçok efsanenin geçtiği yer olan Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda yer alan 116 odalı İshakpaşa Sarayı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sanat tarihi tutkunlarının en önemli kültürel gezi mekanları arasında bulunan Ağrı, Balık Gölü ile de doğal güzellikleri barındıran bir kenttir. Nuh’un Gemisinin izini görmeden ve Abdigör köftesini tatmadan bu büyülü kentten ayrılmayan turistler, rivayete göre İshakpaşa Sarayını görmeden giderlerse, ölmeden önce mutlaka bir kez daha ziyaret ederek bu sarayı görürlermiş.

Yöresel mutfağının çiğ köftesi, içli köftesi, Çılbırı oldukça önemli lezzetler arasındadır. Bu lezzetler şehir merkezindeki lokantalarda tadılabilir. Ağrı havalimanı ve otogar yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardır. Ancak otogarda saat 15:00’den sonra durgunluk başlar ve seferler genelde gündüz saatlerindedir. 

Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin

Mersin limanına yakın olan ve Akdeniz merkezde yer alan MEŞTİ, her yere kolay bir şekilde ulaşımın sağlandığı bir alandır.


Birçok şehirde olduğu gibi Mersin’de de toplu taşımada pratik bir çözüm olan kent kart kullanılır. Kent kartı her yerde bulmanız mümkündür. Otogar, kent kart satış noktaları ve durak gibi alanlarda kent kart satın alınabilir ve birçok otomattan da dolum yapılabilir.

En ekonomik koşullarda seyahat etmek için toplu ulaşımı tercih edebileceğiniz gibi, otobüs firmalarının servisleri, taksiler ve dolmuşlarla da istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0324) 232 15 77 numaralarından çağrılabilmektedir. Akdeniz merkeze yürüyerek ya da otogar durağından taksi çağırarak gitmek istediğiniz yere taksi ile ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri oldukça ekonomiktir ve gece tarifesi yoktur. Ancak uzak bir ilçe ya da
köye gidecekseniz şoförle görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

101 ve 102 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu araçlarla kent kart kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogardan da her 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. En son otobüs 23:30 civarında kalkmaktadır ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşmanız ferah trafik sayesinde oldukça kolaydır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı firmalar Mersin ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu nedenle seyahat ettiğiniz firmalardan servis hizmeti konusunda bilgi edinerek güzergah ve saatler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ve dolmuş hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi, otogardan çıktıktan sonra da kısa sürede bir dolmuş bulabilirsiniz. Kent kartınız yoksa dolmuşlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Minibüsler çeşitli güzergahlara yolcu taşıma hizmetleri vermektedir

En Popüler Ağrı - Mersin Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Mersin Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  9°C
 • açık
  Per
  açık
  12°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  11°C
 • açık
  Cmt
  açık
  11°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  5°C

Haritada Mersin

Mersin Hakkında

Nüfus
1.745.221
Plaka
33
Telefon Kodu
324