Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Bileti

 Antalya - Türkiye

Müze

Devasa boyutlarda yüzlerce kum heykele ev sahipliği yapan Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi’nde hayranlık duyacağınız unutulmaz bir deneyim sizleri bekliyor.

Paylaş :

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Bilet Seçenekleri

 • Sandland Antalya Giriş Bileti - TC Vatandaşları
  80,00 TL - 120,00 TL
  SEÇ
 • Sandland Antalya Giriş Bileti - Foreign Citizen
  125,00 TL - 250,00 TL
  SEÇ

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Hakkında

SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle 2006 yılından beri düzenlenen dünyanın en eski, prestijli ve en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır.

Kum heykel sanatı son yıllarda dünyada yeni yeni yaygınlaşan özel bir Ephemeral (geçici) bir sanat türüdür. Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel etkinliklerinde sadece su ve nehir kumu kullanılmaktadır. Her yıl Nisan ayında uluslararası heykeltıraşlar tarafından yapılan heykeller yüzerce ton ağırlığında, metrelerce uzunluk ve yüksekliğe sahip sadece suyun ve kumun kullanıldığı muhteşem eserler olarak ortaya çıkar. Kum heykel sanatı, hiçbir şeyin kalıcı olmadığı ve her şeyin bir gün yok olacağı felsefesini taşır. Bu yüzden izleyenleri hayrete düşüren bu eşsiz eserler kısa bir dönem sergilendikten sonra yenileri yapılmak üzere yıkılarak tamamen ortadan kaldırılırlar.

Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahili’nde yaklaşık 7 bin metrekare alanda, 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının 3 hafta süren performansları neticesinde ortaya çıkan muhteşem eserler her gün ziyaret edilebilir. Dünyanın ilk ve tek 12 ay ziyarete açık sergisi olan Sandland, 1 Mayıs-1 Kasım döneminde her gün 09:00-23:00 saatleri arasında, 1 Kasım-1 Mayıs döneminde ise 09:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Bu yıl düzenlenen serginin yeni teması ”UZAY MACERASI” olarak belirlenmiştir. Sergide insanlığın uzaya olan yolcuğu keyifli ve öğretici bir yaklaşımla kronolojik sırayla işlenmiştir. Bu kapsamda sergi alanında Leonardo Da Vinci, Galileo, Wright Kardeşler, Montgolfier Kardeşler, Hazerfen Çelebi, Zeplin, uzaya ilk çıkan insan olan Yury Gagarin, aya ilk ayak basan insan Neil Amstrong, Columbia Uzay Mekiği, Space X Dragon 2 Kapsülü, Mars Uzay Kolonisi, Güneş Sistemi’nde yer alan gezegenler ve daha onlarca tema çerçevesinde yapılan çok sayıda heykel yer almaktadır. Ayrıca Star Wars, Star Trek, Wall-E, Avatar, Guardians of the Galaxy, Fifth Element ve daha pek çok unutulmaz uzay filminin kahramanı da sergide canlandırılmıştır.

Tema bağlamında ziyaretçilere, güçlü teleskoplar ile canlı olarak güneş, ay ve gezegenleri dev ekranda izleme fırsatı sunulmakta, yine astronotların eğitim için kullanılan yer çekimsiz ortam yaratan insan jiroskopu da ziyaretçilere eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. 7’den 70’e herkese hitap eden etkinlik alanında minik ziyaretçiler, özel olarak oluşturulan Sihirli Kum Kale’de kinetik kum kullanılarak düzenlenen atölye programına katılabilmekte ve ilk sanat eserlerini yaratma fırsatı bulmaktadırlar.

Deniz kıyısında konumlanan sergide arzu eden misafirlere atv safari, su sporları ve benzeri etkinlik imkanları da sunulmaktadır. Sergi alanındaki heykeller geceleri led aydınlatma sistemi renklendirilmekte ayrıca tema çerçevesinde yapılan müzik yayınıyla ortam adeta masalsı bir havaya bürünmektedir. Müze Kafeteryası’nda yer alan bir diğer dev led ekranda ise merak edenler için heykellerin yapım aşamalarının yer aldığı belgesel gösterimi yapılmaktadır.

Kurallar:

 • 0-3 Yaş arası çocuk girişi ücretsizdir.
 • Çocuk misafirlerin yanında 18 yaşından büyük bir yetişkin olmadan giriş yapamayacaktır.
 • Satın alınan biletleri yıl sonuna kadar dilediğiniz gün kullanabilirsiniz.
 • Öğrenci biletleri girişte öğrenci belgesi veya öğrenci kimlik kartı ibrazı zorunludur.
 • Biletler sadece TC vatandaşları için geçerlidir. (This tickets are only valid for Turkish citizens)

Harita

Adres: Guzeloba Mahallesi Lara Caddesi Lara Birlik Halk Plajı, 07230 Muratpaşa/Antalya

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Sandland Antalya Giriş Bileti - TC Vatandaşları Yetişkin 120,00 TL
Öğrenci 100,00 TL
Çocuk (3-12 Yaş) 80,00 TL
Sandland Antalya Giriş Bileti - Foreign Citizen Yetişkin 250,00 TL
Çocuk (3-12 Yaş) 125,00 TL

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi biletini seçeneklerin olduğu etkinlik listesinden seçip, bilgilerinizi doldurarak satın alabilirsiniz.
Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi bileti 80 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
PNR numarası her bilete verilmiş özel bir koddur. Sizin bilgilerinizin ve rezervasyon ayrıntılarının içerisinde bulunduğu bir dizi sayı ve harflerden oluşur.
Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi bileti satın aldığınız tarihler sabit ise sadece o tarihler arası geçerlidir. Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi biletinizde … tarihine kadar geçerli ibaresi yer alıyorsa, o tarihe kadar kullanılabilir demektir.
Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi biletinin satın alma ekranında çocuklara, engellilere, 65 yaş üstüne, bebeklere ve öğrencilere olmak üzere indirim seçeneklerinin fiyat listesini görebilirsiniz.
Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi biletini aldığınız ekranın orta sağ tarafında bulunan haritadan yerine bakabilir, ya da satın aldıktan sonra gelen mail ve sms içeriğinde yazan adres bilgisini harita uygulamalarınıza yazarak biletinizin saatinde adrese gidebilirsiniz.

Senin İçin Önerilen Etkinlikler

Antalya Aquarium

Antalya Aquarium

Antalya - Akvaryum

211,90 TL
Dinopark

Dinopark

Antalya - Tema Park

230,00 TL 250,00 TL
Digiverse

Digiverse

Antalya - Gösteri

300,00 TL 330,00 TL

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Yorumları ve Değerlendirmeleri

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

0

Yorum Yok

Yorum Gönder