Antalya Akvaryum Bileti

 Antalya Akvaryum, Antalya

Aktivite , Akvaryum

 79.90 ₺ - 104.90 ₺

Kısa Açıklama: 40'dan fazla tematik akvaryum ve Dünyanın en büyük tünel akvaryumunu barındıran Antalya Akvaryum biletleri Bilet.com'da.

Adres

Dumlupınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesi No: 502 Konyaaltı, Antalya.

Bilet Seçenekleri

Lütfen aşağıdaki bilet seçeneklerinden birine tıklayınız

Detaylar

Bilet sadece seçilen tarihte geçerlidir.
Türk vatandaşı indirimi ile alınan biletlerde girişte TC kimlik gösterimi zorunludur. 
For tickets purchased with a Turkish citizen discount, it is mandatory to show Turkish identity card at the entrance. 

Akvaryum Haftanın her günü saat 10:00 – 20:00 saatleri arasında açıktır.

Akvaryuma son girişler kapanış saatinden 45 dakika öncedir.
 

Antalya Akvaryum Hakkında

Temeli 2011 yılının Kasım ayında atılan dev akvaryum, ilk ziyaretçisini 15 Ağustos 2012 yılında ağırlamıştır. Antalya’nın kalbinde; Konyaaltı plajına sadece 70 metre mesafede bulunan Antalya Aqurium, 30 dönüm arazi içerisinde 15.000 metre kapalı alana sahip bir cazibe merkezi olarak tasarlanmıştır. Sadece 260 günde tamamlanarak faaliyete geçen Antalya Aquarium, eğlence ve yeme içme alanlarının yanı sıra her gece doğal kar yağdırılan kapalı kar alanı Kar Dünyası ve Buz Müzesi, zehirli sürüngenler, dev böcekler ve rengarenk canlılarla tropik bir macera sunan WildPark, çok boyutlu sinema tekniği ile dünya denizlerini dolaştıran Oceanride XD Cinema gibi farklı alternatifleriyle de Antalya’nın başlıca cazibe merkezi haline gelmiştir.

2013 Turizm sezonunda Antalya ve çevresinde en çok satılan tur olan Antalya Aquarium, Topkapı Sarayı ve Ayasofya gibi Türkiye’nin en önemli turistik noktaları ile birlikte; Türkiye’nin en çok yabancı turist ağırlayan ilk beş yerinden biridir. Antalya’nın uluslararası arenada marka değerine olan katkısının yanı sıra Antalyalılar için de önemli bir cazibe merkezi haline gelen Antalya Aquarium, 2012 yılının Haziran ayında 500.000’inci yabancı turisti ve 2012 yılının Eylül ayının sonunda da, açılışından yaklaşık 13 ay sonra 1.000.000’uncu ziyaretçisini ağırlamıştır.

Ziyaretçi Sağlığı ve Güvenliği Altında Alınan COVID-19 Önlemleri Aşağıdakileri Kapsar;

 • Önlemlerde, Aquarium misafir akış süreci göz önüne alınmıştır.
 • Ziyaretçilerin bir araya geleceği alanlar ve süreçler, bulaş risklerini önleyecek şekilde planlanmıştır
 • Temas alanlarında bulaş riskini önlemek için, ilgilisi olan tüm işletmeler, kendi faaliyet bölgelerinde gerekli önlemleri almaları konusunda uyarılmış ve denetlenmektedir.
 • Akvaryuma gelen ziyaretçilerin, güvenlik giriş noktalarında temassız ateş ölçer ile, yine akvaryum biletleme alanında termal kamera ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Ateşi belirlenen limitlerin üstünde olan ziyaretçiler, tesise alınmaz, en yakın Sağlık Kuruluşu’na yönlendirilmektedir. Ateş ölçümü normal olsa dahi kuru öksürük, halsizlik, solunumunda zorlanma vb. diğer semptomları gösteren ziyaretçi ya da personelin de işletmeye girişine izin verilmez.
 • Temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sıklaştırılmıştır.
 • Ziyaretçilerin maske takmaları zorunlu kılınmış, maskeye olmaması durumunda erişimleri sağlanmıştır. Maskesiz kişilerin Aquarium ve diğer işletmelere girişine izin verilmez
 • Tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallar ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirmeler yapılmaktadır. Sıra oluşabilecek her yerde sosyal mesafe işaretlemeleri yapılmış, Gezi alanındaki dokunmatik ekranlar devre dışı bırakılmıştır. Genel bir anons sistemi ile hijyen, mesafe ve maske konusunda misafirler uyarılmaktadır.
 • Antalya Aquarium, belirlenmiş kapasitede misafir kabulü yapmak için planlamalarını yapmıştır.
 • Tesisin pek çok noktasında misafirlerin kullanımına, ayaklı dezenfeksiyonlar/sprey dezenfeksiyonlar yerleştirilmiştir.
 • Yeme içme alanlarındaki masalar arasında minimum 1,5 m mesafe olacak şekilde düzenlenmiştir.
 • Ödeme noktalarında temassız kart sistemleri kurulmuştur.
 • Her müşterinin ardından, yeme-içme satış noktalarında kullanılan masa ve koltukların dezenfekte edilmektedir
 • İbadet yerlerinde ek hijyen ve teması azaltan, sosyal mesafeyi koruyan önlemler alınmıştır.
 • Gezi alanlarındaki bilgi monitörleri ve diğer monitörler, web sayfaları, sosyal medya hesapları, ziyaret ve çalışma mekanlarında çeşitli görseller, bilgi vermek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca sesli anonslarla farkındalık artırılmaktadır.
 • Ürünlere dokunulmasını engelleyecek düzenlemeler yapılmıştır, teması azaltıcı tedbirler alınmıştır.
 • İşletme içerisinde acil durumlarda kullanılmak üzere Karantina Odası belirlenmiştir.
 • Akvaryum Pandemi Yönetimi ile ilgili misafir düşüncelerinin ölçümü için anketler düzenlenecek, bunlar değerlendirilerek gerekli aksiyonlar alınacaktır.
 • Aquarium Sorumluları ile Acente Transfer ve Operasyon Sorumluları, kullanılan biletleme ve kayıt programından alınan anlık mevcut ziyaretçi raporu ile misafir sayılarını “saatlik” olarak takip eder, yeni rezervasyon ve/veya münferit ziyaretçi kayıtlarını buradaki verilere göre alır, belirlenmiş max. 750 kişilik kapasitenin aşılması durumunda ziyaretçi beklemeye alınır ve gezi alanında boşalma oldukça yeni ziyaretçi kabul edilir.
 • Kiracı işletmeler de içeri aldıkları ziyaretçi sayısını bilet sayfa vasıtası ve gözlemle anlık olarak takip eder, belirlenmiş kapasite sayısına uygun sayıda girişe izin verir. Gerekiyorsa ziyaretçiyi beklemeye alır ve gezi alanında boşalma oldukça yeni ziyaretçi kabul eder.

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Akvaryum Giriş - TC Vatandaşı Yetişkin 79.90 ₺
Çocuk 52.90 ₺
Akvaryum Giriş - Foreign Citizen Yetişkin 33.00 $
Çocuk 24.75 $
Akvaryum & Kar Dünyası - TC Vatandaşı Yetişkin 104.90 ₺
Çocuk 72.90 ₺
Akvaryum & Kar Dünyası - Foreign Citizen Yetişkin 48.00 $
Çocuk 36.50 $
Akvaryum & WildPark - TC Vatandaşı Yetişkin 98.90 ₺
Çocuk 65.90 ₺
Akvaryum & WildPark - Foreign Citizen Yetişkin 45.00 $
Çocuk 32.50 $
Akvaryum & XD Sinema - TC Vatandaşı Yetişkin 95.90 ₺
Çocuk 63.90 ₺
Akvaryum & XD Sinema - Foreign Citizen Yetişkin 45.00 $
Çocuk 32.50 $

Haritada Antalya Akvaryum

Benzer Etkinlikler

Emaar Akvaryum
Emaar Akvaryum
İstanbul - Akvaryum
75.00 ₺  68.00 ₺
SEA LIFE Akvaryum
SEA LIFE Akvaryum
İstanbul - Akvaryum
 50.00 ₺