Antalya Aquarium Bileti

  Antalya - Türkiye

Akvaryum

Antalya Akvaryum 40'dan fazla tematik akvaryum ve Dünyanın en büyük tünel akvaryumunu barındıran Antalya Aquarium biletleri Bilet.com'da.

Antalya Aquarium Bilet Seçenekleri

 • Akvaryum Giriş - TC Vatandaşı
  SEÇ
 • Akvaryum Giriş - Foreign Citizen
  SEÇ
 • Akvaryum & Snow World - TC Vatandaşı
  SEÇ
 • Akvaryum & Snow World - Foreign Citizen
  SEÇ
 • Akvaryum & WildPark - TC Vatandaşı
  SEÇ
 • Akvaryum & WildPark - Foreign Citizen
  SEÇ
 • Akvaryum & XD Sinema - TC Vatandaşı
  SEÇ
 • Akvaryum & XD Sinema - Foreign Citizen
  SEÇ

Antalya Aquarium Hakkında

Kurallar ve Detaylar

 • Bilet sadece seçilen tarihte geçerlidir.
 • Türk vatandaşı indirimi ile alınan biletlerde girişte TC kimlik gösterimi zorunludur. 
 • For tickets purchased with a Turkish citizen discount, it is mandatory to show Turkish identity card at the entrance. 
 • Akvaryum haftanın 7 günü açıktır. Çalışma saatleri hergün 10:00-20:00.
 • Antalya Akvaryum için son girişler kapanış saatinden 30 dakika öncedir.
 • Değerli misafirimiz, TC Kimlik numaranızı bildirerek satın almış olduğunuz; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile oturma izni bulunan misafirlerimize özel indirimli giriş hakkının teyidi amaçlı gişelerimizde alınan her indirimli bilet için misafirlere ait kimliklerin ibrazı rica edilecektir. Belirtilen koşulları sağlamayan durumlarda ilgili indirim geçersizdir. T.C Kimliği olmayan misafir usd giriş fiyatı öder.
 • Dear guest, you have purchased by informing your TR ID number; Citizens of the Republic of Turkey and our guests with a residence permit will be asked to present their identity cards for each discounted ticket purchased at our counters for the purpose of confirming the special discounted entry right. In cases that do not meet the specified conditions, the relevant discount is invalid. The guest without a TR ID pays the entrance fee of usd.
 • Satın alınan biletlerin 15 günlük kullanım hakkı bulunmaktadır. 15 günden sonra iptal, değişiklik ve iade işlemi yapılamamaktadır.

Antalya Akvaryum Hakkında Bilgiler

Temeli 2011 yılının Kasım ayında atılan dev akvaryum, ilk ziyaretçisini 15 Ağustos 2012 yılında ağırlamıştır. Antalya’nın kalbinde; Konyaaltı plajına sadece 70 metre mesafede bulunan Antalya Aqurium, 30 dönüm arazi içerisinde 15.000 metre kapalı alana sahip bir cazibe merkezi olarak tasarlanmıştır. Sadece 260 günde tamamlanarak faaliyete geçen Antalya Aquarium, eğlence ve yeme içme alanlarının yanı sıra her gece doğal kar yağdırılan kapalı kar alanı Snow World ve Buz Müzesi, zehirli sürüngenler, dev böcekler ve rengarenk canlılarla tropik bir macera sunan WildPark, çok boyutlu sinema tekniği ile dünya denizlerini dolaştıran Oceanride XD Cinema gibi farklı alternatifleriyle de Antalya’nın başlıca cazibe merkezi haline gelmiştir.

2013 Turizm sezonunda Antalya ve çevresinde en çok satılan tur olan Antalya Aquarium, Topkapı Sarayı ve Ayasofya gibi Türkiye’nin en önemli turistik noktaları ile birlikte; Türkiye’nin en çok yabancı turist ağırlayan ilk beş yerinden biridir. Antalya’nın uluslararası arenada marka değerine olan katkısının yanı sıra Antalyalılar için de önemli bir cazibe merkezi haline gelen Antalya Aquarium, 2012 yılının Haziran ayında 500.000’inci yabancı turisti ve 2012 yılının Eylül ayının sonunda da, açılışından yaklaşık 13 ay sonra 1.000.000’uncu ziyaretçisini ağırlamıştır.

antalya akvaryum

Ziyaretçi Sağlığı ve Güvenliği Altında Alınan COVID-19 Önlemleri Aşağıdakileri Kapsar;

 • Önlemlerde, Aquarium misafir akış süreci göz önüne alınmıştır.
 • Ziyaretçilerin bir araya geleceği alanlar ve süreçler, bulaş risklerini önleyecek şekilde planlanmıştır
 • Temas alanlarında bulaş riskini önlemek için, ilgilisi olan tüm işletmeler, kendi faaliyet bölgelerinde gerekli önlemleri almaları konusunda uyarılmış ve denetlenmektedir.
 • Akvaryuma gelen ziyaretçilerin, güvenlik giriş noktalarında temassız ateş ölçer ile, yine akvaryum biletleme alanında termal kamera ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Ateşi belirlenen limitlerin üstünde olan ziyaretçiler, tesise alınmaz, en yakın Sağlık Kuruluşu’na yönlendirilmektedir. Ateş ölçümü normal olsa dahi kuru öksürük, halsizlik, solunumunda zorlanma vb. diğer semptomları gösteren ziyaretçi ya da personelin de işletmeye girişine izin verilmez.
 • Temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sıklaştırılmıştır.
 • Ziyaretçilerin maske takmaları zorunlu kılınmış, maskeye olmaması durumunda erişimleri sağlanmıştır. Maskesiz kişilerin Aquarium ve diğer işletmelere girişine izin verilmez
 • Tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallar ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirmeler yapılmaktadır. Sıra oluşabilecek her yerde sosyal mesafe işaretlemeleri yapılmış, Gezi alanındaki dokunmatik ekranlar devre dışı bırakılmıştır. Genel bir anons sistemi ile hijyen, mesafe ve maske konusunda misafirler uyarılmaktadır.
 • Antalya Aquarium, belirlenmiş kapasitede misafir kabulü yapmak için planlamalarını yapmıştır.
 • Tesisin pek çok noktasında misafirlerin kullanımına, ayaklı dezenfeksiyonlar/sprey dezenfeksiyonlar yerleştirilmiştir.
 • Yeme içme alanlarındaki masalar arasında minimum 1,5 m mesafe olacak şekilde düzenlenmiştir.
 • Ödeme noktalarında temassız kart sistemleri kurulmuştur.
 • Her müşterinin ardından, yeme-içme satış noktalarında kullanılan masa ve koltukların dezenfekte edilmektedir
 • İbadet yerlerinde ek hijyen ve teması azaltan, sosyal mesafeyi koruyan önlemler alınmıştır.
 • Gezi alanlarındaki bilgi monitörleri ve diğer monitörler, web sayfaları, sosyal medya hesapları, ziyaret ve çalışma mekanlarında çeşitli görseller, bilgi vermek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca sesli anonslarla farkındalık artırılmaktadır.
 • Ürünlere dokunulmasını engelleyecek düzenlemeler yapılmıştır, teması azaltıcı tedbirler alınmıştır.
 • İşletme içerisinde acil durumlarda kullanılmak üzere Karantina Odası belirlenmiştir.
 • Akvaryum Pandemi Yönetimi ile ilgili misafir düşüncelerinin ölçümü için anketler düzenlenecek, bunlar değerlendirilerek gerekli aksiyonlar alınacaktır.
 • Aquarium Sorumluları ile Acente Transfer ve Operasyon Sorumluları, kullanılan biletleme ve kayıt programından alınan anlık mevcut ziyaretçi raporu ile misafir sayılarını “saatlik” olarak takip eder, yeni rezervasyon ve/veya münferit ziyaretçi kayıtlarını buradaki verilere göre alır, belirlenmiş max. 750 kişilik kapasitenin aşılması durumunda ziyaretçi beklemeye alınır ve gezi alanında boşalma oldukça yeni ziyaretçi kabul edilir.
 • Kiracı işletmeler de içeri aldıkları ziyaretçi sayısını bilet sayfa vasıtası ve gözlemle anlık olarak takip eder, belirlenmiş kapasite sayısına uygun sayıda girişe izin verir. Gerekiyorsa ziyaretçiyi beklemeye alır ve gezi alanında boşalma oldukça yeni ziyaretçi kabul eder.

Harita

Adres: Dumlupınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesi No: 502 Konyaaltı, Antalya.

Videolar

Antalya Aquarium Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Seçmiş olduğunuz etkinlik kategorisinde “etkinlik ara” kutusuna Antalya Aquarium yazarak etkinliğini bulabilirsiniz.
Antalya Aquarium bileti 107.9 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
PNR numarası her bilete verilmiş özel bir koddur. Sizin bilgilerinizin ve rezervasyon ayrıntılarının içerisinde bulunduğu bir dizi sayı ve harflerden oluşur.
Antalya Aquarium bileti satın aldığınız tarihler sabit ise sadece o tarihler arası geçerlidir. Antalya Aquarium biletinizde … tarihine kadar geçerli ibaresi yer alıyorsa, o tarihe kadar kullanılabilir demektir.
Antalya Aquarium biletinin satın alma ekranında çocuklara, engellilere, 65 yaş üstüne, bebeklere ve öğrencilere olmak üzere indirim seçeneklerinin fiyat listesini görebilirsiniz.
Antalya Aquarium biletini aldığınız ekranın orta sağ tarafında bulunan haritadan yerine bakabilir, ya da satın aldıktan sonra gelen mail ve sms içeriğinde yazan adres bilgisini harita uygulamalarınıza yazarak biletinizin saatinde adrese gidebilirsiniz.

Benzer Etkinlikler

The Land Of Legends Tema Park

The Land Of Legends Tema Park

Antalya - Tema Park

448,00 TL 896,00 TL
Dinopark

Dinopark

Antalya - Tema Park

126,00 TL 140,00 TL
Olympos Teleferik

Olympos Teleferik

Antalya - Teleferik

100,00 TL

Antalya Aquarium Yorumları ve Değerlendirmeleri

Çok İyi (4)
İyi (1)
Orta (1)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

4.5

6 Değerlendirme
O**** B****

Çok güzel bir deneyimdi. Hayran kaldım


*** B****

Çok güzeldi ve memnun kaldık. Sürüngenler bölümü çok güzeldi. Akvaryum tarafında balıklara hayran kaldık. Tek sorun Akvaryumun bu pandemi döneminde çok kalabalık olmasıydı.


G**** M****

Görülmeye değer keyifliydi tavsiye ediyorum


S**** e****

Güzel fakat gişe sistemi rezalet hafta sonu kalabalık olmasına rağmen gişelerde tek kişi çalışıyor. Beklemeyelim diye internetten bilet alıyoruz tekrar gişe sırası bekliyoruz


I**** C****

Cok güzel ama turist Fiyati bayagi pahali !


T**** G****

Sorunsuz ve hızlı girdim. Teşekkürler bilet.com. Aquarium çok güzel gitmek isteyen tereddüt etmesin.


Yorum Gönder

Antalya Akvaryum Hakkında

Eğlencenin ve Keşfin Merkezi: Antalya Akvaryum

Çocukların gelişim süreciyle birlikte merak düzeyleri de artmakta ve yapılan araştırmalara göre deniz canlılarının dünyasına olan merak daha yüksek seyretmektedir. Antalya’nın en güzel yerinde hem yetişkin deniz canlısı meraklılarını hem de küçük kaşifleri bekleyen bu yer birçok deneyimi ve bilgiyi sunmaktadır. Düşündüğünüz ya da hayal ettiğinizin ötesinde bir eğlence sunan Antalya Akvaryum dünya çapında bir üne sahiptir.

Hayal Gücünü Ufka Çıkaran Aktiviteler

Çocukların, yetişkinlerin, arkadaş gruplarının ya da ailece zaman geçirmek isteyenlerin gözde yerinde keyifli vakit geçirmemek imkansızdır. Birçok aktive ve oyunların bulunduğu bu yerde zamanın içinde kaybolur, aktiviteler arasında karar vermekte zorlanırsınız. Tama olarak doğanın ve suyun içinde hülyalara dalmanıza neden olur, çocuklarınızla bağlarınızı geliştirerek keyifli zaman geçirirsiniz. Alan içerisinde sizlere sunulan etkinlikler şunlardır: Dünyanın en büyük tünel akvaryumunda yürüyüş yaparken hem nadir deniz canlılarını inceler hem de balıkların dünyasındaki değişimlere birebir şahit olursunuz.
Öte yandan düğün, mezuniyet ya da doğum günü kutlamalarınızda özel rezervasyon ayarlayabilir, mavinin arasında huzurun rahatını hissedersiniz. Önceden online bilet rezarvasyonlarına bakabilir bireysel ya da toplu olarak gezintinizi planlayabilirsiniz.

Akvaryum Dünyasını Keşfedin

Akvaryum gezintilerindeki balıkların ahengi içinde suyun berraklığında kaybolmak istiyorsanız Antalya Akvaryum tam olarak aradığınız yerdir. Snow World& Ice Museum olarak adlandırılan özel yeri sayesinde sadece balıkları değil karla birçok oyunlar oynar, eğlencenin dozunu artırırsınız. Özel sinemasında üç boyutlu filmlerle gerilimin doruklarına tırmanır, WildPark’ta tropik dünyanın korkutucu yanlarını keşfedersiniz. Birçok lezzetli ürünleri de sizlerle buluşturan bu yer rüyalarınızın eğlence yeri olabilir. Şehrin merkezinde bulunan bu eğlence dünyasına başka şehirlerden de birçok insan akın etmektedir. Bu keyfi yaşamak için sitemizden alacağınız bilet, etkinlikler için indirim fırsatları da sunar. Uygun fiyat politikası ile, bu deneyime ulaşmak sizler için oldukça kolay olduğu için yorulmadan ve uğraşmadan Antalya Akvaryum’ a gelmeyi tercih etmek sevdikleriniz ve sizin için mükemmel bir anı olacaktır.