Olympos Teleferik Bileti

Bilet Seçenekleri

Haritada Olympos Teleferik

Olympos Teleferik TC Bilet Fiyatları

Bilet Türü Yolcu Tipi Fiyat
Olympos Teleferik Yetişkin 85,00 TL
Çocuk 42,50 TL

Olympos Teleferik Yabancı Bilet Fiyatları

Bilet Türü Yolcu Tipi Fiyat
Olympos Teleferik Yetişkin 207,40 TL
Çocuk 103,70 TL

Bilet Detayları ve Kurallar

Kemer'in en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan ve Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan Tahtalı Dağı, Kemer sahil şeridinde yer alan ve 2365 metre yükseliği ile bölgenin denize yakın en yüksek noktası konumunda olan bir dağdır.

Kemer'de tatilcilerin popüler gezi duraklarından birisi olan Tahtalı Dağı'na Olympos'tan teleferik ile çıkabilir ve buradaki muhteşem manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa'nın ise en uzun Teleferiği olan Olympos Teleferik, Akdeniz’i ve 2365 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesini birleştirmektedir.

"Sea to Sky" sloganıyla Kemer'de gözünüze çarpacak olan Tahtalı Dağı'na Olympos civarından teleferik ile yaklaşık 10 dakika süren bir yolculukla ulaşım mümkün. Tahtalı Dağı'na ulaştığınızda olağanüstü manzaralar sizi beklemekte. Burada güneşin doğuşunu izlemek, muhteşem manzaralar eşliğinde temiz havanın tadını çıkarmak ve dinlemek güzel aktiviteler arasındadır.

Tahtalı Dağı'nda ayrıca 200'er kişilik kapalı ve açık restoran, düğün, toplantı salonları, Shakespeare Mountain Bistro, yamaç paraşütü (paragliding) güneşlenme ve dürbün donanımlı seyir terasları ve muhtesem zirve panaroması bulunmaktadır.

Doğa sporu sevenler için Tahtalı Dağı'nın zirvesinden Beycik Köyüne yaklaşık dört saat, Çukuryayla'ya yaklaşık altı saatlik dağ yürüyüş yolları bulunmaktadır. Bu parkurlar, doğa yürüyüşü ve dağ bisikleti sporu yapanlar için güzel imkanlar sunmaktadır. Kemer'de her yıl gerçekleştirilen Kemer Hard Enduro yarışları ile sahilde start alınan yarışlar Tahtalı Dağı'nda zirvede sonlandırılmaktadır.

2011 yılında itibaren hizmete sunulunan yamaç paraşütü (Paragliding) ise dünyanın en uzun parkuru olması sebebiyle amatör ve profesyonel yamaç paraşütçülerinin yoğun ilgisini çekmektedir. Bu heyecan için biletinizi, bilet.com'dan alarak indirimden faydalanın.

Her gün 09:00 - 18:00 arası açıktır.

Biletlerde iptal ve iade işlemi yapılmamaktadır. Bilet sadece seçilen tarihte geçerlidir.

Olympos Teleferik ile Aynı Şehirdeki Etkinlikler

The Land Of Legends
The Land Of Legends
 140.00 TL
Satın Al
Olympos Teleferik
Olympos Teleferik
 85.00 TL
Satın Al
Antalya Aqualand
Antalya Aqualand
91 TL  85.00 TL
-7%
Satın Al