29 Nisan saat 19:00 itibari ile şehirler arası seyahatler izne tabi olacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Olympos Teleferik

 Olympos Teleferik, Antalya

Teleferik

60.00 TRY - 120.00 TRY

Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa'nın ise en uzun Teleferiği olan Olympos Teleferik; Akdeniz'i ve 236 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nın zirvesini birleştirmektedir. Tesisimiz hafta içi 10:00-17:00 arası hizmet vermektedir.

Bilet Seçenekleri

 • Aynı Gün Gidiş Dönüş - TC Vatandaşı
  Olympos Teleferik ( Antalya)
  120,00 TRY
  SATIN AL
 • Roundtrip - Non Turkish Citizen
  Olympos Teleferik ( Antalya)
  333,63 TRY
  SATIN AL

Etkinlik Hakkında

Lütfen bilet almadan önce kuralları dikkatlice okuyunuz.

 • TC vatnadaşları için indirimli sunulan biletlerden satın alan kişiler, girişte kimliklerini ibraz etmeleri gerekebilir.
 • Biletler sadece seçilen tarihte geçerlidir.
 • 0 - 6 yaş arasındaki çocuklar ücretsizdir. Bilet almalarına gerek yoktur.
 • Satın alınan biletler, bilet tarihi gelmeden 1 gün önce iptal edilebilir. Bilet tarihi geçtikten sonra bilet iptali yapılamaz.
 • Biletler sadece seçilen bilet tarihinde geçerlidir. Farklı günlerde kullanılamaz, tarih değişikliği yapılamamaktadır.

Harita

Adres: Tekirova Mahallesi Antalya Kumluca Anayolu Caddesi No:2 Kemer/Antalya

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Aynı Gün Gidiş Dönüş - TC Vatandaşı Yetişkin 120,00 TRY
Çocuk (7-16 Yaş) 60,00 TRY
Roundtrip - Non Turkish Citizen Adult 333,63 TRY
Child (7-17 Age) 166,82 TRY

Aynı Şehirdeki Diğer Etkinlikler

The Land Of Legends Tema Park
The Land Of Legends Tema Park
Antalya - Tema Park
192,00 TL
Antalya Akvaryum
Antalya Akvaryum
Antalya - Akvaryum
79,90 TL
Dinopark
Dinopark
Antalya - Eğlence Parkı
39,90 TL 45,00 TL

Olympos Teleferik Yorumları

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

0

Yorum Yok

Yorum Gönder

Olympos Teleferik Hakkında

Ulaşım


Yakın bölge ulaşımı, Toros Dağlarının eteklerinden geçen, iyi durumda olan D400 Akdeniz sahil yolunun üzerinden sağlanır. Teleferiğimiz Çamyuva ile Tekirova arasında, Antalya merkezinden yaklaşık 57 km mesafede bulunur. Teleferiğe giden yaklaşık 7km uzunluğu olan ulaşım yolumuzun sapağı, hemen Akdeniz sahilinde uzanan D400 ana kara yolunun üzerinde yer almaktadır.
 

Toplu taşıma araçları


Antalya Konyaaltı itibari ile (şehir merkezi) ulaşım sağlayan otobüs KC71, KM61, KC71A, 504, 504A, 600A, TK92, KL08, UC11, UC11A, TK36, DK38, VC57, VC59 hatları ile 5M-Migros alışveriş merkezindeki aktarma noktasına kadar. Bu aktarma noktasında Tekirova'ya giden sahil midibüslerine geçebilir ve ana yolun üzerinde bulunan ana girişimizin önünde inebilirsiniz. Antalya kentinin 2014 yılından beri Kemer'i merkeze bağlayan bir deniz otobüs vardır. Deniz otobüsünün kalkış saatlerini belediye hizmetlerinden (Antalya Ulaşım) öğrenebilirsiniz. Tekirova tarafından gelmeniz halinde, gene ana yoldan geçen Antalya ve Kemer midibüslerini kullanabilir ve ana girişimizin önünde inebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ana yolundan tarafımıza ulaşan ziyaretçilerimiz, giriş kapımızdan alt istasyonuna kalkan transfer servisimizden yararlanabilir.


Teleferik Teknolojisi


4.350 m ile dünyanın en uzunları arasında yer alan güzergâhımızda işletilen bu modern halatlı teleferik, misafirlerine günün stresinden ve sıkıntılarından uzak, ferahlatan bir yükseklikte güvenli ve rahat bir deneyim sunmaktadır. Teleferiğimizin sarp bir tırmanış ile denize yakın en yüksek dağın zirvesine çıkması da dünya için bir rekor ve ayrıcalıktır. Teleferiğimiz bağımsız taşıma halatlarından oluşan şeritlerde karşılıklı olarak sefer yapan iki adet kabine sahiptir.{MQ}Kabinler alt istasyonda tesis edilen bir tahrik sisteminden güç alan çekme halatı ile hareket ettirilir. Çekme ve taşıma halatları güzergâh boyunca belirli noktalarda inşa edilen direklerin üstündeki kayar mesnetlerde yataklanmıştır.

1908 tarihinde Grindelwald/İsviçre'de imal edilen Wetterhornaufzug teleferiği, Doppelmayr/Garaventa grubunun modern halatlı teleferik teknolojisinde tesis ettiği birçok kilometre taşının sadece ilkiydi. Grubun dünya piyasalarında an itibari ile teşkil ettiği %60 payı ile halatlı teleferik teknolojisinde inovasyon ve kalite bakımından piyasanın tartışılmaz lideri ve rehberidir. Halatlı teleferikler, geniş ve sarp vadilerin, ırmakların, buzulların ya da başka birçok ulaşılması zor arazilere doğaya saygın biçimde erişim sağlayan mükemmel araçlardır. Olympos Teleferik tesislerinde, Doppelmayr/Garaventa firmasının Avrupa CEN normlarına ve çetin çevre koşullarına uygun olarak planladığı, inşa ettiği ve en modern teknolojiler ile donattığı, halatlı teleferik sistemi işletilmektedir.


Alt İstasyon


Kendi aracınızla gelmeniz durumunda, ücretsiz oto parkımızdan yararlanabilirsiniz. Alt istasyonda edindiğiniz ilk izlenimler, sizde mutlaka zirve istasyonumuzda sizi bekleyen hizmetler için merak uyandıracaktır. Alt istasyonumuz Olympos Dağı’nın heybetli zirvesinin huzur veren eteklerine ve Milli Parkın yeşilleri içine yerleştirilmiştir. Arzu ettiğiniz takdirde, burada kahve, demlenmiş çay ve birçok başka içecek ve atıştırma eşliğinde dinlenebilirsiniz. Bu esnada doğudan batıya uzanan dağ sıralarının ufuk ile birleşmesini izleyebilir ve Beydağları Milli Parkı’nın en yüksek dağ zirvesinde sizi bekleyen eşsiz panoramalı manzarasına erişebilmenin heyecanını yaşayabilirsiniz.


Teleferik Yolculuğu


Seferimiz azami 80 kişi alabilen, geniş camlarla donatılmış panoramik kabine binilmesi ile başlar. Yaklaşık 10 dakikalık serüvenimiz bizi deniz seviyesinden 726 m. yüksekliğinde bulunan alt istasyonundan, 2.365 m. yüksekliğinde olan zirve istasyonuna taşıyacaktır. Bu esnada her biri yaklaşık 55-60 m. yüksekliğe sahip halat direklerinin üstünden geçmekteyiz. Ağaç örtüsünün bittiği ve dağın saf kireç taşı yüzeyinin görülmeye başladığı yükseklik, Tahtalı Dağı’nda deniz seviyesinden yaklaşık 1.900m üstünde başlamaktadır. Bu esnada iyiden iyiye belirginleşen dağ kütlesinin yapısı, jeolojik tarihini de okumanıza izin verir.


İzlenimler


İlkbaharda güneydoğu rüzgârları ile taşınan kırmızı renkli, ince Sahra tozları dağın yüksek tepelerine kadar ulaşır ve böylece yaz aylarının başlayacağını müjdeler. Bu dönemin sabah erken ve akşam üstü güneşinin alçaktan ulaşan ışık huzmelerinin etkisi ile kar taşıyan yamaçlar kırmızı-beyaz renkte parıldamaya başlar. Dağın zirvesi, genelde kasımda düşen ilk kar ile birlikte, çoğu zaman mayıs sonuna kadar beyaz bir örtüye sahip olur. Kış döneminde dağımızı ziyaret eden turistler, bu yörelerde ancak yükseklerde oluşan nadir kar örtüsünü görme ve aynı zamanda sıcak bir içeceğin eşliğinde bir kar fırtınasını izleme hazını yakalayabilirler.