Meis - Kaş Feribot Bileti

Meis - Kaş
03.02.2023

Meis - Kaş YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Meis - Kaş Meis Express Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 516,25 TL 516,25 TL 619,5 TL
Çocuk 309,75 TL 309,75 TL 361,38 TL
Bebek (0-2) 0 TL 0 TL 0 TL

Meis - Kaş YUNAN ADALARI Hakkında SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Meis - Kaş arası feribot seferlerinin saatlerini, ilgili aramayı yaptığınızda çıkan listede görebilirsiniz.
Meis - Kaş feribot seferleri ile Kaş adasına gidilmektedir. Yani Meis limanına gitmeniz gerekmektedir.
Evet, özel oturma bölümleri ile biletlerle engelli indirimleri uygulanmaktadır. Tabi ki bu durum feribot firmaları ile değişkenlik gösterebilir.
Genel olarak tüm büyük feribotlarda kantin bölümü bulunmaktadır.
Koltuk sayısı kadar bir limit bulunmaktadır. Zaten limit dolduğunda feribot biletini alırken size izin vermeyecektir. Arabalı feribotlar ortalama 800 kişi ve 200 araç ile 1200 yolcu ve 225 araçlıktır.

Meis (Kızılhisar) - Kaş Hakkında

meis - kaş

Ertürk Lines
firması günlük olarak Kaş’ tan Meis Adası’ na feribot seferleri düzenler. Meis Adası Kaş’ a o kadar yakındır ki, günübirlik gidiş geliş için büyük kolaylık sağlar.

Meis Adası Hakkında Bilgi

Meis Adası, Kaş’ a oldukça yakın bir mesafededir. Kaş ile arasındaki mesafe 2 kilometredir. Hatta Meis Adası’ na gittiğinizde telefonlarınızın bile çekeceğini görebilirsiniz.

Meis Adası’ nda ulaşım feribotlar ile sağlanır. Ayrıca Meis Adası’ nda bir de havaalanı bulunur. Ancak havalimanından Türkiye’ ye direkt uçak seferleri yoktur. Türkiye’ den Meis Adası’ na tek ulaşım Kaş’ tan kalkan feribotlar ile sağlanmaktadır.

Meis Adası’ na Vize İşlemleri

Kaş’ a gittiğinizde Meis Adası’ na gidişin oldukça kolay olacağını göreceksiniz. Meis Adası, kapıda vize uygulamasının olduğu bir Adadır. Siz biletinizi alarak yola çıkabilirsiniz. Meis Adası içi biletlerinizi bilet.com adresinden temin edebilirsiniz.

Meis Adası vize işlemleri için öncelikle pasaportunuzun süresi önemlidir. Çünkü 6 aydan az bir süre kalan pasaportlar için vize alabilmek mümkün değildir. Bu nedenle Yunan Adaları’ na gitmeden önce pasaport sürelerine dikkat etmek gerekir.

Kapıda vize uygulamasında yeşil pasaportu olanlar için bir işlem gerekmemektedir. Yeşil pasaporta sahip olanlar direkt Meis Adası’ na geçebilirler.

Meis Adası Gezilecek Yerler

Meis Adası, aynı zamanda Kızılhisar olarak da anılır. Bu aslında Kızıl şato isminin zaman içerisinde değişime uğramasından gelir. Bölgede bulunan kaya parçaları kızıl renklidir. Buradaki şato da kızıl olduğu için bölge halkı Kızıl şato adını vermiştir. Bu isim de zamanla Kızılhisar adını alır.

Meis Adası’ nda gezilecek yerlerin başında Mavi Mağara yer alır. Bu mağara yerleşim yerlerinin arka tarafında yer alıyor. Yüzerek mağaraya giriliyor. Mağarada pek çok deniz canlısı ortaya çıkıyor. Hatta burada fok olduğu dahi ifade ediliyor.

Meis Adası gezilecek yerler arasında Aya Yorgi Adası yer alır. Ada denize girmek ve güneşlenmek için son derece ilgi çekicidir. Bu nedenle turistlerin burada yüzmeden adadan ayrılmaması gerekir.
 

Meis - Kaş YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Kaş Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  10°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  9°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  6°C

Haritada Kaş