Leros - Bodrum Feribot Bileti

Leros - Bodrum
05.06.2023

Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Leros (İleryöz) Adası - Bodrum Hakkında

leros - bodrum

Bodrumdan pek çok Yunan Adası’ na olduğu gibi Leros Adası’na da feribot seferleri düzenlenir. Bu sayede yunan Adaları’ nın güzelliklerini yakından görme imkânına sahip olabilirsiniz.

Yunan Adaları’ nın büyük çoğunluğu Ege Bölgesi’ ndeki tatil beldelerinden görünecek mesafededir. Son derece yakın olması nedeni ile sıklıkla Adalardan Türkiye’ ye, Türkiye’den de Adalar yolculuk yapmak mümkündür. Özellikle son dönemlerde Yunanistan’ ın adalar için kapıda vize uygulamasıyla bu geçişler daha da hızlanmıştır. Artık Yunan Adaları’ na gitmek Türkler için oldukça kolaydır.

Leros (İleryöz) Adası’ na Ulaşım

Leros Adası’ na Bodrum’ dan ulaşım mümkündür. Her gün Ertürk Lines firması feribot seferleri düzenler. Dilerseniz Leros Adası’ na gidip gün içerisinde gezip akşam tekrar dönebilirsiniz. Dilerseniz de birkaç gün tatil yapabilirsiniz. Çünkü gün boyu Leros Adası ve Bodrum seferi bulmak mümkündür.

Leros (İleryöz) Adası – Bodrum Vize İşlemleri

Yunan Adaları vize işlemlerini artık Türkiye’ den halletmeye gerek yoktur. Sizin yapmanız gereken tek şey nereye gitmek istediğiniz yere bilet almaktır. Leros Adası için bilet.com sitesinden biletinizi satın alabilirsiniz. Daha sonra biletinizin olduğu saatte feribota binebilirsiniz. Bodrum feribotu, Kumbahçe Mahallesi, Zeki Müren Caddesi No: 5 adresinden hareket eder.

Feribot, Leros Adası’ na vardıktan sonra adaya girmeden vize işlemlerini halledebilirsiniz. Pasaport ve biyometrik fotoğrafınız yanınızda olmalıdır. Vize formunu da doldurduktan sonra çok kolay bir şekilde Leros Adası’ na girebilirsiniz.

Leros Adası Gezilecek Yerler

Leros Adası sahilleri muhteşem koylara sahiptir. Leros koyları gelen turistler tarafından son derece beğenilmektedir. Ayrıca Leros plajları kum ile kaplıdır. Bu durum da denize girmek açısından avantaj sağlar.

Leros Adası gezilecek yerlerin başında Panteli Koyu gelir. Panteli Koyu, hem gezilecek yerleri bakımından hem de yemekleri bakımından çokça tercih edilir. Burada sizi yel değirmenleri karşılar. Bu yel değirmenlerini geçtikten sonra muhteşem manzarası ile sizi Panteli Kalesi karşılar. Panteli Kalesi’ ne ulaştığınızda tüm ada manzarasına sahip olabilirsiniz. 
 
Daha Fazla Göster

Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Hakkında SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Leros - Bodrum arası feribot seferlerinin saatlerini, ilgili aramayı yaptığınızda çıkan listede görebilirsiniz.
Leros - Bodrum feribot seferleri ile Bodrum adasına gidilmektedir. Yani Leros limanına gitmeniz gerekmektedir.
Evet, özel oturma bölümleri ile biletlerle engelli indirimleri uygulanmaktadır. Tabi ki bu durum feribot firmaları ile değişkenlik gösterebilir.
Genel olarak tüm büyük feribotlarda kantin bölümü bulunmaktadır.
Koltuk sayısı kadar bir limit bulunmaktadır. Zaten limit dolduğunda feribot biletini alırken size izin vermeyecektir. Arabalı feribotlar ortalama 800 kişi ve 200 araç ile 1200 yolcu ve 225 araçlıktır.

Bodrum Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  18°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  21°C
 • açık
  Sal
  açık
  21°C
 • açık
  Çar
  açık
  21°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  21°C

Haritada Bodrum