Leros - Bodrum Feribot Bileti

Leros - Bodrum
19.09.2019

Leros (İleryöz) Adası - Bodrum Hakkında

leros - bodrum

Bodrumdan pek çok Yunan Adası’ na olduğu gibi Leros Adası’na da feribot seferleri düzenlenir. Bu sayede yunan Adaları’ nın güzelliklerini yakından görme imkânına sahip olabilirsiniz.

Yunan Adaları’ nın büyük çoğunluğu Ege Bölgesi’ ndeki tatil beldelerinden görünecek mesafededir. Son derece yakın olması nedeni ile sıklıkla Adalardan Türkiye’ ye, Türkiye’den de Adalar yolculuk yapmak mümkündür. Özellikle son dönemlerde Yunanistan’ ın adalar için kapıda vize uygulamasıyla bu geçişler daha da hızlanmıştır. Artık Yunan Adaları’ na gitmek Türkler için oldukça kolaydır.

Leros (İleryöz) Adası’ na Ulaşım

Leros Adası’ na Bodrum’ dan ulaşım mümkündür. Her gün Ertürk Lines firması feribot seferleri düzenler. Dilerseniz Leros Adası’ na gidip gün içerisinde gezip akşam tekrar dönebilirsiniz. Dilerseniz de birkaç gün tatil yapabilirsiniz. Çünkü gün boyu Leros Adası ve Bodrum seferi bulmak mümkündür.

Leros (İleryöz) Adası – Bodrum Vize İşlemleri

Yunan Adaları vize işlemlerini artık Türkiye’ den halletmeye gerek yoktur. Sizin yapmanız gereken tek şey nereye gitmek istediğiniz yere bilet almaktır. Leros Adası için bilet.com sitesinden biletinizi satın alabilirsiniz. Daha sonra biletinizin olduğu saatte feribota binebilirsiniz. Bodrum feribotu, Kumbahçe Mahallesi, Zeki Müren Caddesi No: 5 adresinden hareket eder.

Feribot, Leros Adası’ na vardıktan sonra adaya girmeden vize işlemlerini halledebilirsiniz. Pasaport ve biyometrik fotoğrafınız yanınızda olmalıdır. Vize formunu da doldurduktan sonra çok kolay bir şekilde Leros Adası’ na girebilirsiniz.

Leros Adası Gezilecek Yerler

Leros Adası sahilleri muhteşem koylara sahiptir. Leros koyları gelen turistler tarafından son derece beğenilmektedir. Ayrıca Leros plajları kum ile kaplıdır. Bu durum da denize girmek açısından avantaj sağlar.

Leros Adası gezilecek yerlerin başında Panteli Koyu gelir. Panteli Koyu, hem gezilecek yerleri bakımından hem de yemekleri bakımından çokça tercih edilir. Burada sizi yel değirmenleri karşılar. Bu yel değirmenlerini geçtikten sonra muhteşem manzarası ile sizi Panteli Kalesi karşılar. Panteli Kalesi’ ne ulaştığınızda tüm ada manzarasına sahip olabilirsiniz. 
 

Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

19.09.2019 Perşembe Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri. Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Biletleri Bilet.com'da!

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Leros - Bodrum Catalines 17:30 18:45 1 sa 15 dk 32 Satın Al

20.09.2019 Cuma Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Leros - Bodrum Yeşil Marmaris Lines 17:45 19:30 1 sa 45 dk 35 Satın Al

22.09.2019 Pazar Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Leros - Bodrum Catalines 17:30 18:45 1 sa 15 dk 32 Satın Al

23.09.2019 Pazartesi Leros - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Leros - Bodrum Catalines 17:30 19:00 1 sa 30 dk 35 Satın Al

Bodrum Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  19°C
 • açık
  Cum
  açık
  22°C
 • açık
  Cmt
  açık
  21°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  21°C
 • açık
  Pzt
  açık
  21°C

Haritada Bodrum

Leros Bodrum Sefer Saatleri ve Fiyatlar