Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tokat - İstanbul Uçak Bileti

Tokat - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Tokat Hakkında

Karadeniz ve İç Anadolu’nun kesiştiği yer olan Tokat, Alevi ve Sünni müslümanların çoğunlukta yaşadığı bir şehirdir.


Meyve suyu, şeker ve salça fabrikalarıyla meşhur olan  Tokat, asma yaprağı dolmasıyla da ünlüdür. Şehir merkezinde yer alan ve Atatürk’ün milli mücadele yıllarında geçici olarak kullandığı Latifoğlu Konağı müze evi, oldukça önemlidir. Anadolu’da yapılan ilk medrese olan Yağıbasan Medresesi de Tokat şehriyle özdeşleşmiş olan yerler arasındadır. 

Büyük ve küçükbaş hayvancılık, tarım faaliyetleri oldukça önemlidir. Nüfusun sadece yüzde 5 gibi az bir kısmı endüstri alanında çalışmaktadır. Onun dışında arıcılık da oldukça popülerdir ve vişne, biber, kiraz, patates gibi ürünler de üretilmektedir.

Ulaşım için karayolu, havayolu ve demiryolu kullanılabilmektedir. Havalimanı birçok kişinin işini kolaylaştırmış ve ulaşım konusunda büyükşehirlere 1 saatte varış sağlanmıştır. En ucuz uçak bileti kampanyaları ile kış aylarında bölgeye ekonomik olarak gidilebilmektedir.

Tokat, Sezar’ın meşhur “Veni, vidi, vici” söylediği yerdir. Hatta bu durum, Türk Patent Enstitüsünün marka tescil belgesi ile bu durum kanıtlanmıştır.


Tokat Turistik Değerler

Tokat kalesi yerli ve yabancı turistlerin en önemli uğrak noktalarından biridir.  Bir turist en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, Tokat’a geldiğinde ilk olarak Tokat Kalesine gider.

Bunun yanında Niksar, Zile ve Turhal kaleleri de oldukça önemli uğrak noktalar arasındadır. Bunun dışında gezilecek olan yerler arasında,
 • Maşathöyük çivi yazıları,
 • Hıdırlık Köprüsü,
 • Komana Pontika Antik Kenti,
 • Tokat Müzesi.
Tokat mutfağında ise, Madımak, pekmezi kuşburnu, keşkek, gözleme gibi lezzetler de bulunduğundan farklı yiyecekler tadılabilir.

Reşadiye’nin meşhur kaplıcaları oldukça önemlidir. Selemen ve diğer yaylaları da oldukça keyiflidir. Tokat’a 34 km olan Akbelen Yaylası da oldukça gezilesi yerler arasındadır.

Zile kalesi, kentin tam ortasında bulunduğu için, her yerden görülebilmektedir. Roma imparatoru Sezar, Roma’dan Zile’yi almak için gelmiştir. Kanlı bir savaş sonucu Sezar o meşhur Geldim, Gördüm, Yendim sözünü söylemiştir ve kaledeki kitabeye de bu söz kazıtmıştır.

Yerli ve yabancı binlerce turist, bu kaleyi görmek ve kitabedeki yazıyı görebilmek için kilometrelerce yol aşmış ve tarih kokan bu kenti, ziyaret etmiştir. Özellikle Avrupalı turistler, bu kaleyi çok iyi bilmektedir.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Tokat - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Tokat - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Tokat - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

640 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 20 dakika

İstanbul Yerel Saat

11:55

İstanbul Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  13°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  13°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  10°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  10°C
 • açık
  Sal
  açık
  8°C

Haritada İstanbul