St Petersburg Perm Uçak Bileti

St Petersburg - Perm Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Perm Yerel Saat 00:53
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1490 KM

St Petersburg - Perm Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz St Petersburg - Perm Uçak Biletleri

St Petersburg - Perm Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve St Petersburg - Perm Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

ST Peterburg Hakkında

ST Peterburg, kültürel alanda gelişmiş bir şehir olmakta ve zarif ince binaları ile bilinmektedir. Rusya’nın ikinci büyük şehri olmasının yanında Baltık deniz kıyısında bulunan 42 ada üzerinde bir yerleşim merkezi olmaktadır. Şehrin kuruluş amacı Avrupa’ya kapı açmak olmakta ve bu amaç üzerinden Rus Çarlığına uzun süre başkentlik yapmıştır. Beş milyonun üzerinde nüfusu ile şehirde Avrupa havası bulunmakta ve kuruluş amacını gerçekleştirmiş olmaktadır. Mimarisinde kullanılan bazı seçenekler ile Kuzey’in Venedik’i olarak ta anılan şehir, dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage müzesi ile turistlerinde ilgi odağı olmaktadır. Kış günleri oldukça kısa olmakta ve özellikle bazı temmuz, haziran dönemlerinde iki hafta boyunca güneşin hiç batmadığı olmaktadır. Beyaz geceler olarak adlandırılan bu zaman dilimleri de oldukça farklı bir yaşayış tarzı ortaya koymaktadır.

Perm Hakkında

Perm, Ural Dağları eteklerinde, Kama nehri kıyısında yer alan oldukça büyük yüz ölçümüne sahip bir şehirdir. Rusya’ da bulunan bu şehir, ülkenin sanayi merkezi sayılabilecek niteliğe sahiptir. Perm, yaklaşık olarak bir milyon nüfusa sahiptir. Şehrin ismi uzak ülke anlamına gelmektedir. Perm bir sanayi şehri olmasına rağmen birçok gezilmeye değer lokasyona sahiptir. Şehirde müzeler, tiyatro salonları, parklar, bahçeler ve tarihi yapıtları ziyaret edebilirsiniz. Gezi listelerine girmeye değer bir şehir olan Perm’ e gitmek için sitemiz bilet.com sayesinden en uygun Perm uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Kama Nehri, şehri ikiye ayırmaktadır. Şehrin içinden nehrin geçmesi şehre oldukça farklı ve hoş bir hava katmıştır. Perm, çevresindeki kentlere oranla daha yavaş bir gelişim süreci yaşamış bir şehirdir. Bunun nedeni ise Sovyetler döneminde, şehrin topçu ve silah üretimi için kullanılıyor olmasıydı. Bu dönemlerde şehirde yabancı görülenler sınır dışı ediliyor ve cephane yapılma çalışmaları saklı tutulmaya çalışılıyordu. Hatta Sovyet haritalarında resmedilmeyip gizli tutulması amaçlanırdı. 1990 senesinde açılan şehir bu tarihten sonra hızlı bir gelişim sürecine girmiştir. Perm’ i ziyaret etmek istiyorsanız gezinizi bahar aylarından birinde planlamanızı öneririz.

Perm’ de Gezilecek Yerler

Perm, kuruluş amacı farklı yönde olsa da sonradan güzel gelişmeler sonucunda turistik olarak beğenilen bir şehir olabilmeyi başarmıştır. Şehirde birçok müzeyi, sanat galerisini gezebilir ve tarihi mekanların tadını çıkarabilirsiniz.
Perm Çağdaş Sanat Müzesi, Rusya’da bulunan ilk ve tek çağdaş sanat müzesi olma niteliğini taşımaktadır. Müzede birçok ünlü çağdaş sanat ressamının eseri sergilenmektedir. Eserlerin yanında tabloya ve sanatçısına ait kısa bilgilendirici bilgiler bulunmaktadır.
Perm Devlet Sanat Galerisi, Rusya genelinde bulunan en büyük sanat galerilerinden biridir. Bu galeride Van Gogh’tan Leonardo da Vinci’ye dek çeşitli meşhur sanatçının tablosu sergilenmektedir. Diğer müzelerden farklı olarak müzenin pazartesi günleri kapalı olduğunu bilerek gezi planınızı oluşturmanızı tavsiye ederiz.
Motovilika Topçu Müzesi, şehir merkezinin doğusundaki bu büyük müzede, Motovilikha fabrikalarınca üretilmiş cephanelikler sergilenmektedir. Bir açık hava müzesidir. Müzede, misafirlerin üstüne tırmanabileceği tanklar bulunmaktadır. Bu tankların üstünde fotoğraf çektirmek eğlenceli ve hoş bir anı olabilir.
Diorama Müzesi, Motovilikha’da gerçekleşen silahlı isyanı ayrıntılı bir şekilde anlatan bir müzedir. Bu müzeyi gezerek Perm tarihi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
Perm’de olduğunuz süreçte festival tarihlerine göz atmanızı öneririz. Şehirde aktif olarak birçok farklı türde festival düzenlenmektedir. Sanat, film ve müzik festivallerinden birine gidip, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Perm Uçak Bileti Fiyatları

Perm’ e yapmak istediğiniz seyahatler için internet sitemizden yani bilet.com üzerinden Perm uçak seferleri ve fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Sitemizde satışa sunduğumuz biletlerle hizmet anlayışı yolcularının rahatını temin etmek olan firmalarla seyahat edeceğinizden emin olabilirsiniz. Perm uçak bileti fiyatları her cebe ver her bütçeye uygundur.   

Perm, Kama Nehrinin iki yakasına da yayılmış durumda olmakta ve Rusya Federasyonu içerisinde yer almaktadır. Şehir büyük Sibirya karayolunun üzerinde bulunması ile de ticari anlamda hızla gelişmektedir. Önemli bir ulaşım şehri olmakta ve Urallar bölgesinin de başlıca sanayi merkezleri arasında yer almaktadır. Şehrin ekonomisinde makine üreten tesislerin önemli yeri bulunmakta ve petrol rafineleri ile de hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Kent içerisinde birçok öğretim kurumu bulunmakta ve bunların arasında sanat eğitimi veren kurumlarda yer almaktadır. Şehir içerisinde uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Perm Opera and Ballet Theatre, Perm Mosque, Zvezda stadyumu, Muzey Permskoy Artilerii de gezilip görülebilecek yerleri arasındadır.

Petersburg Hakkinda

Petersburg, Rusya’nın ikinci Dünya’nın ise dördüncü büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Moskova’nın kuzeybatısında yerini alan bu şehir oldukça zarif binaları içinde barındırmaktadır. Kültürel açıdan bakıldığında kendini geliştirmiş olduğu gözlerden kaçmayacak ayrıntılar arasındadır. Şehrin Baltık Denizi kıyısından bulunan Neva nehri üzerindeki 42 ada üzerine inşa edildiği bilinir. Moskova’nın aksine şehir içinde beş milyona yakın Avrupalı insan yaşadığı açıklanmıştır. Hatta bu şehrin Avrupa’ya Açılan bir kapı olduğu da söylenmektedir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin romanları Suç ve Ceza, Ezilenler ve Beyaz Geceler adlı romanlarının bu şehirde geçtiği de bilinir. Şehrin yaşam alanı içerisinde pek çok küçük şehir ve kırsal alan bulunmaktadır. Bu şehirde yaz ayları oldukça kısa kış ayları ise uzun geçmektedir. Kış aylarında yüksek oranda kar görülür ve karın kalınlığı 24 cm olarak hesaplanmıştır. Turistik yerlerinde en çok yeni evli çiftlerin güvercin uçurup şampanya patlattıkları Donanma Parkı içinde bulunana Petro heykelini ziyaret ettikleri görülür.

St Petersburg - Perm Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

St Petersburg - Perm arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
St Petersburg - Perm arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1490 KM kadardır.
St Petersburg ve Perm arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
St Petersburg - Perm arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Rossiya-Russian Airlines, Pobeda Airlines, Jsc Nordavia firmalarıdır.
St Petersburg - Perm arasında Pulkovo, Rzhevka, Bolshoye Savino havalimanları kullanılmaktadır.

Perm Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  2°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  6°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  1°C

Haritada Perm