St Petersburg - Novosibirsk Uçak Bileti

St Petersburg - Novosibirsk Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Novosibirsk Yerel Saat 15:59
Yaklaşık Uçuş Süresi 4 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 3100 KM

St Petersburg - Novosibirsk Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

St Petersburg - Novosibirsk Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Novosibirsk Uçak Biletleri

J2 Azerbaijan Airlines 02 Temmuz 2023
St Petersburg Ankara 8.812 TL
Satın Al
S7 S7 Airlines 09 Haziran 2023
St Petersburg Antalya 10.355 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 03 Ekim 2023
St Petersburg Bişkek 7.729 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 18 Haziran 2023
St Petersburg Helsinki 8.441 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Aralık 2023
St Petersburg İstanbul 7.146 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 10 Haziran 2023
St Petersburg İzmir 8.885 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 18 Haziran 2023
St Petersburg Oslo 15.293 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 09 Haziran 2023
Ankara Novosibirsk 12.204 TL
Satın Al
S7 S7 Airlines 14 Haziran 2023
Antalya Novosibirsk 15.605 TL
Satın Al
S7 S7 Airlines 10 Temmuz 2023
İstanbul Novosibirsk 8.028 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 17 Haziran 2023
İzmir Novosibirsk 18.801 TL
Satın Al

ST Peterburg Hakkında

ST Peterburg, kültürel alanda gelişmiş bir şehir olmakta ve zarif ince binaları ile bilinmektedir. Rusya’nın ikinci büyük şehri olmasının yanında Baltık deniz kıyısında bulunan 42 ada üzerinde bir yerleşim merkezi olmaktadır. Şehrin kuruluş amacı Avrupa’ya kapı açmak olmakta ve bu amaç üzerinden Rus Çarlığına uzun süre başkentlik yapmıştır. Beş milyonun üzerinde nüfusu ile şehirde Avrupa havası bulunmakta ve kuruluş amacını gerçekleştirmiş olmaktadır. Mimarisinde kullanılan bazı seçenekler ile Kuzey’in Venedik’i olarak ta anılan şehir, dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage müzesi ile turistlerinde ilgi odağı olmaktadır. Kış günleri oldukça kısa olmakta ve özellikle bazı temmuz, haziran dönemlerinde iki hafta boyunca güneşin hiç batmadığı olmaktadır. Beyaz geceler olarak adlandırılan bu zaman dilimleri de oldukça farklı bir yaşayış tarzı ortaya koymaktadır.

Novosibirsk Hakkında

Novosibirsk, Sibirya Federal Bölgesi’nin başkenti konumunda olan bir şehridir. Sibirya sınırları içinde bulunan en geniş kent ünvanını kazanmıştır. Yapılan nüfus sayımına göre 1.425.600 insanın kent içinde yaşadığı tespit edilmiştir. Ülke içinde ki en kalabalık üçüncü şehir konumundadır.  Oldukça soğuk konumunda olan bu şehir yıllık ortalama sıcaklık değeri olarak 0,2 derece görülmektedir. Kış ayları oldukça sert ve kar yağışlı geçmektedir. Yaz ayları ise oldukça kısa geçmektedir. Şehrin ekonomik durumunda göz attığımız da bizleri otomotiv ve madencilik endüstrisi karşılamaktadır. Bu kentte ulaşım oldukça ucuzdur. Ulaşım taksi ya da dolmuşlarla sağlanmaktadır. Şehir içinde Aziz Nikola kilisesi ve dünyanın ikinci opera binası bulunmaktadır. Şehir içinde oldukça az sayıda Müslüman nüfusu bulunmaktadır. Şehir içinde kullanılan dil Rusça olarak karşımıza çıkar.

Petersburg Hakkinda

Petersburg, Rusya’nın ikinci Dünya’nın ise dördüncü büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Moskova’nın kuzeybatısında yerini alan bu şehir oldukça zarif binaları içinde barındırmaktadır. Kültürel açıdan bakıldığında kendini geliştirmiş olduğu gözlerden kaçmayacak ayrıntılar arasındadır. Şehrin Baltık Denizi kıyısından bulunan Neva nehri üzerindeki 42 ada üzerine inşa edildiği bilinir. Moskova’nın aksine şehir içinde beş milyona yakın Avrupalı insan yaşadığı açıklanmıştır. Hatta bu şehrin Avrupa’ya Açılan bir kapı olduğu da söylenmektedir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin romanları Suç ve Ceza, Ezilenler ve Beyaz Geceler adlı romanlarının bu şehirde geçtiği de bilinir. Şehrin yaşam alanı içerisinde pek çok küçük şehir ve kırsal alan bulunmaktadır. Bu şehirde yaz ayları oldukça kısa kış ayları ise uzun geçmektedir. Kış aylarında yüksek oranda kar görülür ve karın kalınlığı 24 cm olarak hesaplanmıştır. Turistik yerlerinde en çok yeni evli çiftlerin güvercin uçurup şampanya patlattıkları Donanma Parkı içinde bulunana Petro heykelini ziyaret ettikleri görülür.

St Petersburg - Novosibirsk Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

St Petersburg - Novosibirsk arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 4 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
St Petersburg - Novosibirsk arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 3100 KM kadardır.
St Petersburg ve Novosibirsk arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
St Petersburg - Novosibirsk arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde S7 Airlines, Rossiya-Russian Airlines, Pobeda Airlines, Aeroflot, Jsc Nordavia firmalarıdır.
St Petersburg - Novosibirsk arasında Pulkovo, Rzhevka, Tolmachevo havalimanları kullanılmaktadır.

Novosibirsk Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  23°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  21°C
 • açık
  Paz
  açık
  21°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  24°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  20°C

Haritada Novosibirsk

St Petersburg Havalimanları

Novosibirsk Havalimanları