Şırnak - İstanbul Uçak Bileti

Şırnak - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Şırnak Hakkında

Eski adı Nuh olan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Nuh ve oğulları tarafından inşa edildiği söylenir.


Cudi Dağı kuzeyinde şehr-i Nuh olarak isimlendiren ve zamanla Şerneh olan Şırnak günümüzde Kürt nüfusun çoğunlukta olduğu bir bölgedir. Tarın ve hayvancılıkla geçinen Şırnak halkı, yaylacılık yaparak geçimini sağlamaktadır. Nuh peygamber camiinde yatan Nuh türbesi en fazla ziyaret edilen yerlerdendir.

Bölgede yatırımlar olmadığı için, ekonomik açıdan zengin değildir. Kalkınma projeleri kapsamında olan Şırnak, oldukça yüksek bir şehirdir. Havalimanı olduğu için en ucuz
uçak bileti kampanyalarıyla ucuz bilet bulmak mümkün olmaktadır. 

Şırnak bölgesi için ve diğer Doğu bölgeleri için kalkınma konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Bölgedeki yatırımların artması, kalkınma projeleri kapsamında başarılı sonuçlar alınması için iş gücüne katılımın sağlanması oldukça önemlidir.

Eğitim ve iş alanındaki gelişmeler ışığında daha yoğun bir şekilde talep görecek olan bölgede, turizmin de gelişmesi için birçok çalışma yapılmaktadır.


Şırnak Turistik Değerler

457 bin nüfusu olan Şırnak, son yıllarda Nuh’un gemisinin kalıntılarının bulunduğu iddia edilen Cudi Dağı ile dünyanın dikkatini çekmiştir.

Kur’an-ı Kerim’de de yazılan bu durumu kanıtlayıcı nitelikte olan çivi ve parça kalıntılarının yanı sıra, bir de  gemi görüntüsü görülmektedir. Havalimanı olduğu içinde en uygun uçak bileti bulunduğunda, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Yaşanan terör olaylarının turizmi olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle, birçok kişi bölgeyi iyice gezememektedir. Kırmızı Medrese, Yasef köprüsü, Mehmet Ağa Kasrı gibi alanlar çok fazla turist çekmektedir.

El sanatları ve hediyelik eşya konusunda halı ve kilim dokumacılığının önem kazandığı ve yörük örgü desenlerinin popüler olduğu bölgede, her zaman özel parçalar bulabilirsiniz. Yaban hayvanlarının incelenmesi ve değişik folorostik dokuların varlığı, her zaman ilgi çekici bir alan olan bölgede, her yıl 21 Mart tarihinde Nevruz Bayramı kutlanmaktadır.

Barınma amacıyla birkaç tane otel bulunmaktadır ve turistler genelde şehir merkezinde konaklamayı tercih etmektedir.

Yöresel mutfakta ise, kadge difse, gulul, içli köfte, Cizreaşı, Beytülşebbap çorbası, meyrek gibi farklı yiyecekler bulunmaktadır.

Kasri boğazı ve Mem-u Zin türbesi de Şırnak’a gidenlerin görmeden gelmemesi gereken mekanlarındandır. Kavuşmayan iki aşık olan Mem ve Zin’in trafik hikayeleri, asırlardır bir mit halinde söylenmektedir.

Ölümde kavuşan bu aşıkların destanı, Cizre’de oldukça meşhurdur ve okuma yazma bilmeyenler bile, belirli kasidelerini bilmektedir.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Şırnak - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Şırnak - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Şırnak - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 11 Aralık 2022 621,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 09 Aralık 2022 621,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 08 Aralık 2022 621,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 07 Aralık 2022 621,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 04 Aralık 2022 621,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 05 Şubat 2023 628,84 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 06 Şubat 2023 628,84 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 09 Nisan 2023 726,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 10 Aralık 2022 726,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 08 Nisan 2023 726,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 20 Ağustos 2022 726,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 19 Haziran 2022 831,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 14 Eylül 2022 831,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 15 Ekim 2022 831,49 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 05 Mayıs 2023 831,49 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1220 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 saat 10 dakika

İstanbul Yerel Saat

20:59

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  23°C
 • açık
  Paz
  açık
  21°C
 • açık
  Pzt
  açık
  22°C
 • açık
  Sal
  açık
  23°C
 • açık
  Çar
  açık
  23°C

Haritada İstanbul