Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Siirt - İstanbul Uçak Bileti

Siirt - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Siirt Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt ilimizde, Arap, Kürt ve Türk nüfusu yoğunluktadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin bir ili olan Siirt kültüründe, mani ve şiirlerin önemi büyüktür. Asırlardır kültürel açıdan önemli bir yer edinmiş olan ve istediğiniz zaman en ucuz uçak bileti kampanyaları ile gidebileceğiniz bu ilde, doğal olaylar nedeniyle oluşan vadi ve düzlüklerle harika manzaralara şahit olabilirler.

Meşhur perde pilavı ve Siirt Büryanı oldukça önemli yöresel mutfak ürünleri arasındadır. Siirt çok fazla hareketli bir şehir değildir ancak tarihi değerleri ve birbirinden güzel manzaralarıyla gezilesi bir kenttir. Kültürel olarak yararlanabileceğiniz turlara katılarak şehri daha yakından takip edebilirsiniz.

Özellikle tercih edeceğiniz kültürel alan ve müzeler oldukça önemlidir. Cumhuriyet öncesi dönemden kalan birçok tarihi alan, her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Bu kente geldiğinizde Siirt büryanı ve perde pilavı yemeden bu şehirden ayrılmamanız gerekir.


Siirt Turistik Değerler

Siirt havalimanından en uygun uçak bileti bulunduğunda, her mevsim ziyaret edilebilecek olan bu şehirde, kültür turları, termal turizm ve av turizmi oldukça meşhurdur.

Özellikle tercih edebileceğiniz termal turizm sayesinde, Billoris yani Sağlarca Kaplıcaları oldukça yararlıdır. Romatizma ve sinir hastalıklarına iyi gelen bu kaplıcalar için çevre illerden sık sık turistler gelmektedir. Avcılık oldukça gelişmiştir ve bu kapsamla izinli olunan alanlarda av yapılabilir.

Siirt dini değerlerine oldukça düşkün olan insanların yaşadığı bir yerdir. Çünkü bölgede çokça cami ve türbe bulunmaktadır ve Veysel Karani türbesi de bu ilimizde yer almaktadır. Ulu cami ve diğer dini mekanlar da her zaman turistlerin gözdesi olmuştur.

Meşhur olan perde pilavı da oldukça dikkat çekici bir lezzet olmakla birlikte, yöresel yiyecek ve tatlılar da herkesin tercih ettiği seçenekler arasındadır. Ayrıca iri taneli fıstıkları ve şifa deposu olan Pervani Balı da Siirt yöresine özgü olan ürünler arasındadır.

Bıtım sabunu ve tiftik dokuma battaniyesi de oldukça önemlidir ve hediye almak isteyenler için en ideal hediyelik seçeneklerindedir. Merkezde birçok el sanatları ürünleri bulunur ve yöreye özgü hediyelikler alınabilir.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Siirt - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Siirt - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Siirt - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
THY Siirt - İstanbul 01 Mayıs 2021 169.99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1160 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 saat

İstanbul Yerel Saat

12:17

İstanbul Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  13°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  13°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  10°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  10°C
 • açık
  Sal
  açık
  8°C

Haritada İstanbul