Nevşehir - İstanbul Uçak Bileti

Nevşehir - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Nevşehir Hakkında

Yer üstü doğa harikası peribacaları kadar yer altı mağara ve şehirleri ile tam bir doğal müze görüntüsü taşıyan Nevşehir, ruhani bir merkez olan Hacıbektaş ilçesiyle de ayrı bir çekim merkezi olan seçkin bir ilimizdir.

Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde yer alan yaklaşık 300.000 nüfusa sahip şehir 1224 rakımdadır. Hepsi birbirinden özel ve güzel; Ürgüp, Acıgöl, Derinkuyu, Gülşehir, Avanos, Hacıbektaş ve Kozaklı ilçeleri ayrı ayrı görülmeye değer özellik ve güzellikler taşır. Özellikle; Mistik, Seyyid, Mutasavvıf, şair ve bir islam filozofu olan Hacı Bektaş Veli’nin yaşadığı yer olan Hacıbektaş ilçesi hemen girişinden itibaren saran mistik havasıyla bir çekim merkezi olarak sizi derin ruh halleri gezintisine davet edecektir.

Ürgüp ve Avanos ilçeleri şarapçılık ve özellikle Anadolu çanak çömlekçilik işlerinde antik dönemlerden beri merkez olan iki ilçedir. Her biri görsel birer sanat eseri olan doga harikası peribacalarını görmeden anlatmak gerçekten imkansız denecek seviyededir. Her adımda karşınıza çıkan bu doğal güzellik aynı ölçüde yer altındaki mağara ve hemen her evin altında gizli ikinci bir ev yapılanmasıyla şüphesiz sizi şaşırtacaktır.

Avanos ilçesinden geçen Kızılırmak üzerinde kurulmuş “sallanan köprü” içmeden sarhoş olmak isteyenler için bulunmaz bir espri sunmaya hazırdır. Havalimanı varlığı nedeniyle en uygun uçak bileti bulabilmeniz mümkündür.
 

Nevşehir Turistik Değerler

Antik çağlara dayanan Nevşehir in ilk sakinleri Hititlerdir. Asurlar devrinde Katputuka ismini almıştır. M.Ö. 6. Asırda Oersler bölgeye hakim olmuşlar, İskender’in ölümü ile Kapadokya Krallığının eline geçmiştir. Daha sonra Anadolu’nun diğer bölgelerinde olduğu gibi Roma hakimiyetine girmiştir.

Roma imparatorluğunun bölünmesi ile Bizans hakimiyeti altına girmiş, M.S. 8. Yüzyılda İslam egemenliği devamında Selçuklu ve Osmanlı derken günümüz Türkiye’sine gelmiştir. Gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar çok yer vardır ki sıralamak çok zordur. Yine de söyle bir sıralama yapmamız gerekirse bence mazı yeraltı şehrinden başlamanızı öneririm.

Nevşehir tarihinin merkezi olan bu yeraltı şehri birçok tarihi kalıntıyı doğal güzellikleriyle beraber seyrinize sunar. Göreme Kızılçukur vadisi: gün batımını bu vadiden izlemek bir ayrıcalıktır. En ucuz uçak bileti bularak, istediğiniz zaman bu büyülü şehri gezebilirsiniz.

Meskendir vadisi; Kapadokya bölgesinin birçok yerinde karşılaşacağınız kiliselerden birçoğunun olduğu 4400 m uzunluğundaki bu vadiyi anlatmak için tek kelime; muhteşem. Bunlara ilave olarak; üzümlü kilise, taşkın paşa camii, temenni tepesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ihlara vadisi, Göreme Aşk vadisi, Saklı kilise, Uçhisar kalesi, Hayal vadisi, Peribacaları, Milli park, Fırkatan kilisesi, Belisırma köyü, daha neler neler.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Nevşehir - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Nevşehir - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Nevşehir - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 02 Haziran 2022 391,99 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 03 Haziran 2022 525,99 TL
Anadolu Jet Nevşehir - İstanbul 05 Temmuz 2022 525,99 TL
Anadolu Jet Nevşehir - İstanbul 13 Mayıs 2022 610,99 TL
Anadolu Jet Nevşehir - İstanbul 12 Mayıs 2022 610,99 TL
Anadolu Jet Nevşehir - İstanbul 11 Mayıs 2022 610,99 TL
Anadolu Jet Nevşehir - İstanbul 10 Mayıs 2022 610,99 TL
Anadolu Jet Nevşehir - İstanbul 09 Mayıs 2022 610,99 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 23 Temmuz 2022 628,84 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 24 Temmuz 2022 628,84 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 26 Temmuz 2022 628,84 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 27 Temmuz 2022 628,84 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 22 Temmuz 2022 628,84 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 30 Ekim 2022 628,84 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - İstanbul 16 Mayıs 2022 671,89 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

550 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 10 dakika

İstanbul Yerel Saat

09:31

İstanbul Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  23°C
 • açık
  Cum
  açık
  19°C
 • açık
  Cmt
  açık
  22°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  19°C
 • açık
  Pzt
  açık
  20°C

Haritada İstanbul