Minsk Baku Uçak Bileti

Minsk - Baku Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Minsk - Baku Uçak Biletleri

Minsk - Baku Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Minsk - Baku Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Azerbaijan Airlines Minsk - Bakü 17 Aralık 2022 3.633,08 TL
Azerbaijan Airlines Minsk - Bakü 11 Aralık 2022 3.655,45 TL
Azerbaijan Airlines Minsk - Bakü 15 Aralık 2022 3.655,45 TL
Azerbaijan Airlines Minsk - Bakü 16 Aralık 2022 3.655,45 TL

Minks Hakkında

Minsk Belarus’un başkentidir. 2021 yılı itibariyle nüfusu 2.000.000’dur. Bu nüfusu ile Belarus’un en büyük şehridir. Aynı zamanda da Avrupa’nın en kalabalık 11. şehridir.  Minsk’in coğrafi yerleşimi Minsk Tepelerinin güneydoğu yamacındadır. Karasal bir iklime sahiptir. Minsk’in tarihinde yaşadığı çeşitli ülkelerde bulunma durumu dolayısıyla birçok dilin şehri olmuştur. Geçmişte Ruthenice, Rusça, Belarusça kullanılmıştır. Ancak günümüzde resmi dilleri Belarusça ve Rusça’dır. Para birimi olarak Minsk’te Belarus rublesi kullanılmaktadır. Minsk’in ekonomisini sanayi ve hizmet sektörü oluşturmaktadır. Minsk’te birbirinden farklı spor dallarına ilgi ve alaka yüksektir. Şehirde futbol, buz hokeyi, hentbol ve basketbol yoğunca oynanan spor dallarıdır. Ekonomik varlığıyla Belarus ekonomisinin neredeyse yarısını tek başına oluşturmaktadır. Kültürel varlığından bahsedecek olursak Minsk 19. yüzyıldan itibaren kurulan tiyatro ve kütüphaneleri, sinemaları, kiliseleri, müzeleri ile kültürel varlık göstermektedir. Eğer uzun zamandır kendiniz için bir kültür gezisi düzenlemiyorsanız Minsk bu geziniz için başrol olabilir. Siz de hemen şimdi Minsk uçak bileti bilet.com’u kullanarak biletinizi alabilirsiniz. Minsk uçak seferleri İstanbul’dan Minsk Ulusal Havalimanı’na gerçekleşmektedir. Hemen hemen haftanın her günü bu seferler yapılmaktadır.

MİNSK’TE GEZİLECEK YERLER

Minsk özel müzeleri, alışveriş merkezleri, kiliseleri, kumarhaneleri ile nam salmıştır. Minsk’te gezilecek birçok turistik yer bulunmaktadır. Bu yerlerden en meşhurları şunlardır:
 • Victory Square: Kentin en kıymetli simgesi kabul edilmektedir. Bağımsızlık Bulvarı ile Zakharau Caddesi kesişim yerinde bulunur. Meydana ihtişam katan anıt ise buraya 1954 senesinde dikilmiştir.
 • Aziz Simon ve Helena Kilisesi: Kilise’ye ismini veren 2 çocuklarını kaybeden bir ailedir. Kiliseye kaybettikleri çocuklarının isimlerini vermişlerdir. Yapımı için kırmızırenkli tuğla tercih edilmiştir.
 • Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi: II. Dünya Savaşı sırasında halkın Nazi işgaline karşı sergilediği direnişe ithafen kurulmuş bir müzedir.
 • Gözyaşı adası: Belarus’un Sovyetler Birliği döneminde karşı karşıya kaldığı can yakıcı süreçleri simgelemektedir. Ada Svislac Nehri üzerinde yer almaktadır. Yapay bir adadır. Adanın tam ortasında da Afganistan’da 1979-1988 yılları arasında şehit düşmüş askerlere ithafen şapel bulunmaktadır.
 • Belarus Modern Milli Kütüphanesi
 • Gorki Parkı
 • Kutsal Ruh Katedrali
 • Independence Square
 • Trinity Banliyösü
 • Belarus Opera ve Tiyatro binası
 • Belarus Ulusal Sanat Müzesi
 • Merkez Botanik Bahçeleri
 • Loshitsa Park
 • Belarus Devlet Sirki
 • Oktyabrskaya Meydanı
 • St. Elisabeth Manastırı

MİNSK UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Minsk için alacağınız uçak biletinize bilet.com ile güvenilir bir şekilde sahip olabilirsiniz. Minsk uçak bileti fiyatları konusunda ve Minsk hakkında merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilir gezi sever olarak uçuşunuzu hemen başlatabilirsiniz.
 
Minks, önemli bir nüfus yoğunluğuna sahip bir şehir olmakta ve Beyaz Rusya’nın başkenti olarak şehir ikinci dünya savaşında çok ağır darbeler almış ve sonrasında hızla toparlanmıştır. Sovyetler birliğinin yapılarından olan metrosu da 1984 yılı itibari ile ziyarete açılmış oldu. Şehir merkezi olarak yapıların oldukça düzenli olduğu bilinen Minks, içerisinde sivil polislerin sayısı resmi olarak hizmet veren görevliler kadar olmakta ve suç oranı oldukça düşük aralıklarda yer almaktadır. Şehrin simgesi durumunda olan 25 katlı kütüphanesi turistlerin en çok ziyaret ettiği alanlar içerisinde bulunmaktadır. Aleksandrovsky Meydanı, hükümet binası, kutsal ruh katedrali de gezilebilecek mekânların arasında yer almakta ve dünyanın en ilgin mimari eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Bakü Hakkında

Minsk Baku uçak bileti Bakü şehri Azerbaycan’ın başkentidir ve aynı zamanda Kafkasya’nın en büyük kentidir. Hazar Denizi’ne ve Bakü Körfezi’ne kıyısı bulunmaktadır. Oldukça kalabalık olan Bakü’nün nüfusu son verilere göre 3,2 milyon olarak ölçülmüştür. Karasal ve kurak iklime sahip olan Bakü’de yaz mevsimleri çokça sıcakken kış mevsimleri son derece serin ve yağışlıdır. Bakü’ye gezi düşünen turistler hava durumunu da mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. ‘’Kafkaslar’ın Paris’i’’ olarak da anılan Bakü şehri günümüzde turistlerin gözdesi olmuş durumdadır. Tarihinin çok eskilere dayanması sebebiyle tarih severler tarafından oldukça rağbet gören Bakü’de çok değerli tarihi binaların yanında görmek gereken çağdaş yapılar da bulunmaktadır. Şehirde gece hayatı da oldukça renklidir. Geniş lezzet seçenekleri sunan Bakü mutfağı Türk mutfağına benzerlikler göstermektedir. Yöresel Bakü yemeklerinden en ünlüleri mantıdan yapılmış Döşbere çorbası, piti aşı, hamur arasına yerleştirilen kestane, şah pilavı ve şekerbura kurabiyesidir. Şehirdeki önemli turistik yerleri görmek isteyen, son derece lezzetli töresel yemeklerini tatmak isteyenler bilet.com adresimiz üzerinden Bakü uçak bileti satın alarak seyahatlerini güvenle gerçekleştirebilirler.

Bakü Gezilecek Yerler

Turistik açıdan oldukça zengin cevherlere sahip olan Bakü’de gezilecek çok fazla seçenek vardır. Eski Şehir’in en önemli mekânı olan Şirvan Şahları Sarayı’nı gitmişken mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Kız Kulesi de mutlaka görülmesi gerken bir yerdir. Kökleri 7. yüzyıla kadar dayanır ve içerisinde astronomik gözlem evi, Zerdüşt Tağınağı ve kaleyi anlatan kalıcı bir sergi bulunmaktadır. Bin yıldır sürekli olarak yanan Yanar Dağ’ı, Qala Açık Hava Arkeoloji Müzesi ve Qala Etnografya Müzesi’ni ve Artem Adası’nı görmek için Abşeron Yarımadası’nı ziyaret etmelisiniz. Müze ve galeri gezmekten hoşlananlar Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Taghiyev Tarih Müzesi, Latif Kerimov Halı ve Tatbiki Sanatlar müzesi ve Cafer Cabbarlı’nın Evi’ne uğrayabilirler. Bakü Bulvarı ve Çeşme Meydanı şehrin merkezi noktalarıdır ve hatıra fotoğrafı çekmeye uygun yerlerdir. Nizami (Torgovaya) Caddesi’nde alışveriş yapmak, hediyelik eşyalar bulabilmek ve yemek içmek için uygun dükkanlar bulunan kalabalık bir caddedir. Doğal güzelliklere meraklı gezginler ise Dendro Parkı ve Petrol Kayaları’nı görmeden Bakü’den dönmemeliler.

Bakü Uçak Bileti Fiyatları

Azerbaycan’ın en gözde olan şehri Bakü turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Şehri ziyaret etmek istiyorsanız Bakü uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgiyi sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Bakü uçak bileti fiyatları arasından en uygununu bilet.com’da bulabilir ve bilet satın alma işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuğunuzda her türlü imkânın sunulmasını ve memnuniyetinize son derece önem verilmesini tercih ediyorsanız bilet.com sitesi sizler için en uygun adres olacaktır.

Bakü, hazar denisinin batı kısmında yer alan önemli bir ticaret merkezidir. Kültürel alanda da tarihsel gelişimi bakımından önemli bir yer alan bu şehir, Azerbaycan’ın başkenti olmaktadır. Sinema, tiyatro, kütüphane gibi mekânlara sık sık rastlanmakta ve son dönemlerde şehre modern bir görünüm kazandırılması adına yeni inşaatlar yapılmaya başlanmıştır. Kafkasya da bulunan en büyük üç şehir arasından en çok nüfusa sahip olan şehir olmakta ve kentin etnik yapısına bakıldığında büyük bir çoğunluğunun Azeriler tarafından oluşturulduğu söylenebilmektedir. Ekonomisinde petrol ve tuz önemli bir yer tutmaktadır. Ulaşım alanında demiryolu, otobüs, metrobüs gibi pek çok ulaşım seçeneği bulunan şehirde kız kulesi, Şirvan şahlar sarayı, Haydar Aliyev kültür merkezi. Bibi-Heybat Camii gibi eserleri ile de turistik merkezlere sahip olmaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

2240 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

3 saat 30 dakika

Baku Yerel Saat

05:45

Baku Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  8°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  7°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  5°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  5°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  6°C

Haritada Baku