Milano - Kişinev Uçak Bileti

Milano - Kişinev Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Kişinev Yerel Saat 23:20
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1510 KM

Milano - Kişinev Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Milano - Kişinev Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Kişinev Uçak Biletleri

PC Pegasus 04 Haziran 2023
Milano Adana 4.173 TL
Satın Al
U2 easyJet 10 Ağustos 2023
Milano Amsterdam 8.864 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 26 Temmuz 2023
Milano Ankara 4.395 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 23 Temmuz 2023
Milano Antalya 6.124 TL
Satın Al
GQ Sky Express 02 Temmuz 2023
Milano Atina 4.057 TL
Satın Al
FR Ryanair 12 Temmuz 2023
Milano Bari 798 TL
Satın Al
FR Ryanair 28 Ağustos 2023
Milano Berlin 687 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 28 Temmuz 2023
Milano Bingöl 5.799 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 23 Ekim 2023
Milano Bodrum 9.152 TL
Satın Al
AZ Alitalia 15 Kasım 2023
Milano Bogota 12.371 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 11 Haziran 2023
Milano Dortmund 24.005 TL
Satın Al
FR Ryanair 19 Haziran 2023
Milano Düsseldorf 663 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 30 Haziran 2023
Adana Kişinev 5.334 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 21 Ağustos 2023
Ankara Kişinev 5.009 TL
Satın Al
5F Arctic Circle Air 25 Ağustos 2023
Antalya Kişinev 4.717 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 21 Ağustos 2023
Bakü Kişinev 5.497 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 02 Ağustos 2023
Batum Kişinev 10.900 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 25 Haziran 2023
Bodrum Kişinev 6.345 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 08 Haziran 2023
İstanbul Kişinev 2.346 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 19 Haziran 2023
İzmir Kişinev 9.983 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 26 Haziran 2023
Lefkoşe Kişinev 19.531 TL
Satın Al
9U Air Moldova 04 Eylül 2023
Larnaca Kişinev 2.853 TL
Satın Al
RO Tarom 01 Kasım 2023
Münih Kişinev 3.197 TL
Satın Al
PC Pegasus 09 Haziran 2023
Trabzon Kişinev 5.392 TL
Satın Al

Milano Hakkinda

Milano, Avrupa’nın moda ve otomotiv başkenti olmaktadır. Lombardiya bölgesinin başkenti olmakta ve kalabalık nüfusu ile oldukça İtalya’nın en büyük ikinci şehri olmaktadır. Oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahip olan şehir, Avrupa’nın en zengin kenti olmaktadır. Şehir tam merkezinde olan gotik şeklindeki katedrali dünyanın en büyük yapısıdır. Ayrıca Galleria Vittorio Emanuele II dünyanın en eski alışveriş merkezi olmakta, şehrin simgeleri arasında yer alan La Scala da en büyük tiyatro binası olarak kayıtlara geçmiştir. Monza şehrinde bulunan otomobil sporları için hazırlanan pisti bulunmaktadır. Bunun yanında dünyaca popüler olan Milan takımı da bu şehrindir. Şehir içerisinde birden fazla üniversite bulunmakta, bunun yanında sanat galerileri de yer almaktadır.

Kişinev Hakkında

Kişinev Moldova Cumhuriyeti’nin başkentidir. 2014’te yapılan nüfus sayımı 700.000 kişilik bir nüfusu olduğunu göstermiştir. Bu nüfus da Kişinev’in Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olmasını sağlamıştır. Buna ilaveten Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük ekonomi ve ulaşımına sahip şehridir. Kişinev isminin nereden geldiği tam olarak bilinemese de kökeninin eski bir Rumen kelimesi olan bahar ve su kaynağı anlamlarına gelen chisla kelimesinden geldiği söylenmektedir. Kişinev Uçak Bileti almak istediğinizde byu sayfadan en ucuzunu alabileceksiniz. Yerleşim olarak Bac Nehri üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda Moldova ile Romanya arasında yer alan ince uzun bir ülkedir. Kişinev konumunun da etkisiyle nemli bir karasal iklime sahiptir. Ekonomik açıdan Kişinev’e bakıldığında Kişinev’in Moldova Cumhuriyeti’nin ekonomisinin neredeyse tamamını oluşturduğu görülür. Fabrikaları, televizyon ağlarını, radyo istasyonlarını, ulusal uluslararası tüm bankaları barındırmaktadır. Şehrin dini yapılanmasının %90’ını Hristiyanlar oluşturmaktadır. Eğitim bakımından ele alındığında ise Kişinev’de 12 devlet üniversitesi 11 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Moldova’ya eğitim alanında da yüksek katkı sağladığı belli olmaktadır. Kişinev’de bulunan toplu taşıma imkanları şunlardır: troleybüsler, otobüsler, minibüsler, taksiler. Kişinev’e giden bir turistin aklında olması gereken bir başka bilgi ise şehirde dil olarak Rumence konuşulduğudur. Para birimleri ise Moldova Leyi’dir.

KİŞİNEV’DE GEZİLECEK YERLER

Kişinev turistik açıdan incelendiğinde göze çarpan birçok yer bulunmaktadır. Kişinev’de sinemalara, alışveriş merkezlerine, yerli çarşılara, eğlence parklarına, sirklere, tarihi yapıtlara, müzelere ve festivallere sıkça rastlanmaktadır. Kişinev uçak bileti fiyatları ve Kişinev ile ilgili daha birçok bilginin yer aldığı sitemiz bilet.com’da Kişinev’e gittiğinizde gezmeniz gereken yerler ile ilgili bilgileri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yerler:
 • Stefan Cel Mare Bulvarı: Özgürlük Meydanı’ndan başlayıp Dimitrie Candemir Meydanı’na giden bir bulvardır. Çevresinde çokça restoran, kafe, otel, dükkan bulunduran bir caddedir.
 • Zafer Takı: 1840 yılında I. Zauschevic tarafından Rusya’nın zaferini kutlamak için inşa edilmiştir.
 • Katedral Parkı ve Nativity Katedrali: 1830’larda yapımına başlanmış oldukça tarihi bir katedraldir.
 • Stefan Cel Mare Central Park: Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük, en eski ve en ihtişamlı parkıdır. Yaz aylarında burada yaşayan halkın gözdesidir.
 • Valea Morilor Park
 • Kişinev Ulusal Tarih Müzesi
 • 31 August 1989 Caddesi: Kişinev’in “Yeşil Koridoru” olarak bilinmektedir.

KİŞİNEV UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Kişinev uçak bileti için bilet.com internet sitemizi kullanarak hızlı ve konforlu bir uçuş için biletinizi alabilirsiniz. Üstelik Türk yolcular için Moldova vize istemektedir. Türk Hava Yolları ve Air Moldova tarafından düzenlenen Kişinev uçak seferleri ile biletinizi almak amacı ile sitemizi kullanabilir gezinizi hemen başlatabilirsiniz.

Kişinev, Avrupa’nın yeşil alanları en bol şehirleri arasında yer almakta ve Moldova Cumhuriyetinin başkenti olmaktadır. Bic Nehri kıyısında ilçeleri bulunmakta ve şehir ülkenin sanayi- ticaret merkezi olarak anılmaktadır. Çoğunluğunu Moldovların oluşturduğu şehirde Ruslar, Ukraynalılar, Bulgarlar, Gagauzlar da bulunmaktadır. Şehir şarap malzemeleri ünlü olmakta ve şehrin hemen hemen her kısmında üzüm bahçeleri görebilmek mümkün olmaktadır. Fransa’nın ardından şehirde üretilen bu şarapların dünyanın en iyi şarapları olduğu söylenmektedir. Resmi dile Rumence olmakta ve turistik olarak şehri ziyaret etmek için en uygun zaman aralıkları yaz aylarıdır. Gezilip görülecek mekânları arasında parklar ve katedraller gibi mimari yapılar bulunmaktadır. Bunların yanında su kulesi, Etnografya ve doğa tarihi müzesi gibi mekânlarda turistik merkezler arasındadır.

Milano - Kişinev Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Milano - Kişinev arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Milano - Kişinev arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1510 KM kadardır.
Milano ve Kişinev arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Milano - Kişinev arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Arctic Circle Air, Austrian, Air Moldova, LOT Polish Airlines, G2 Switch Works firmalarıdır.
Milano - Kişinev arasında International, Bergamo Orio Al Serio, Linate, Malpensa, Parma, Segrate havalimanları kullanılmaktadır.

Kişinev Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  11°C
 • açık
  Pzt
  açık
  12°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  13°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  14°C

Haritada Kişinev

Kişinev Havalimanları