Merzifon - İstanbul Uçak Bileti

Merzifon - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Merzifon Hakkında

Karadeniz’in elmasıyla meşhur olan ili Amasya, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bu bölgede yer alan nüfus 328 bindir ve tarihi güzellikleri ile ünlü olan bu kent, fotoğrafla uğraşan kişilerin ilk tercihidir.

Özellikle sonbahar ve kış sezonunda en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmakta ve günübirlik bile gezme imkanı bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan yaşam koşulları, gezginciler için de oldukça idealdir. Yalıboyu evleri, kirazı, bamyası ve şeftalisinin meşhur olduğu bu kent, her mevsim ayrı güzelliktedir.

Amasya tarihte oldukça önemli bir merkez olarak kullanılmıştır. Özellikle şehzadelerin eğitim merkezi olarak kullanılan bu kentte, 7500 yıllık bir tarih vardır. M.Ö. 3. yüzyıldan kalma olan Amasya Kalesi, oldukça önemli tarihi bölgeler arasındadır.

Misket elmasıyla oldukça popüler olan Amasya, iklim konusunda Karadeniz’in çok yağışlı doğası gibi değildir.


Amasya Turistik Değerler

Amasya kentinde gezilecek olan yerlerin başında Amasya Kalesi gelmektedir. Kaleden 70 metre aşağı inildiğinde, Yeşilırmak nehrine ve kral mezarlarına kadar uzanan yolda, yer altı geçidi ve tarihi kalıntıları görebilirsiniz.

Yeşilırmak yalıboyu da oldukça şık bir görsellikle birlikte fotoğraflanabilir. Bunun dışında 1267’den kalan Gökmedrese Camii, Burmalı Minare Camii, Selçuklu kümbeti, Kapıağa, Bedesten ve tarihi hamamlar oldukça önemlidir. Ayrıca Ferhat su kanalı, Kral Kaya Mezarları, Termal Turizm Alanları, doğa yürüyüş alanları, Yedikuğular Kuş Cenneti gibi tarihi mekanlar gezilebilir.

Amasya’da 54 arkeolojik sit alanı bulunmaktadır. Bu nedenle zengin bir etnik çeşitliliği olan bu şehir, tarih meraklılarının uğrak yerleri arasındadır. Sonbahar, Kış mevsiminde en uygun uçak bileti bulunması mümkündür.

Sultan birinci Mesut türbesinde bulunan 6 adet mumya oldukça ilgi çekmektedir ve yalı evleri popüler alanlar içindedir. Zengin bir bitki örtüsü olduğundan, yemeklerde de çeşitlilik söz konusudur. Kabak kabuklu pilav, yuka tatlısı, gelin parmağı, peluza, çatal çorba, toyga çorbası popüler yöresel tatlar arasındadır.

Merzifon Hakkında

İstanbul Merzifon, Amasya’nın en çok bilinen ilçelerinden birdir. Bölge içinde geçmiş zamanda birçok uygarlık hüküm sürdüğü bilinir. Her hükümdarlık ayrı bir yaşam sürdüğü için ilçe her bakımdan gelişme göstermektedir. İlçe merkezi içinde Askeri hastane, Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi, özel hastaneler ve aile sağlık merkezleri bulunmaktadır. İlçe içerisinde bir adet havaalanı bulunduğu da görülür.  Böylece insanların istedikleri gibi ilçeyi ziyaret etmeleri sağlanmış olur. Karadeniz sahiline ve Orta Anadolu’ya giden yolların kesişmesi ile birlikte Merzifona ulaşmak mümkündür. Yaşayan uygarlıklar düşünüldüğünde coğrafyacılar bölgeye Bin Köy bölgesi adını vermiştir. Yediler imi ile anılan göller gelen konukların uğrak yerleri arasında bulunur. Ayrıca bereketli topraklar bulunduğu için tarım ve avcılık konusu oldukça gelişmiştir.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Merzifon - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Merzifon - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Merzifon - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 03 Şubat 2023 305,49 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 01 Ocak 2023 394,49 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 31 Aralık 2022 394,49 TL
Pegasus Amasya - İstanbul 10 Mart 2023 525,99 TL
Pegasus Amasya - İstanbul 04 Kasım 2022 584,99 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 02 Kasım 2022 720,67 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 17 Ocak 2023 752,47 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 19 Ocak 2023 752,47 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 13 Ekim 2022 784,27 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 23 Şubat 2023 784,27 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 12 Ocak 2023 784,27 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 07 Ekim 2022 826,67 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 28 Ekim 2022 879,67 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 16 Ocak 2023 879,67 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İstanbul 18 Ocak 2023 879,67 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

570 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 10 dakika

İstanbul Yerel Saat

18:57

İstanbul Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  19°C
 • açık
  Sal
  açık
  17°C
 • açık
  Çar
  açık
  18°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  18°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  18°C

Haritada İstanbul