Kastamonu - İstanbul Uçak Bileti

Kastamonu - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Kastamonu Hakkında

Evliyalar şehri olan bilinen Kastamonu, Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Antik çağdan kalma birçok eser bulunan bu şehirde hala sokaklar tarih kokmaktadır.


Türkiye’deki ilk kent müzesine sahip olan Kastamonu, 150 binlik bir nüfusa sahiptir. Saat kulesinin saatinin Nureddin Paşa tarafından Avrupa’dan getirildiği Kastamonu Saat kulesi oldukça meşhurdur. Ayrıca çekme helvası da en dikkat çekici lezzetler arasındadır.  1943 yılında çok şiddetli bir deprem yaşanan kentte, 4 binden fazla insan ölmüştür.

Büyük kısmı orman olan bu şehirde, ormanda yaşayan hayvanlar da doğal hayatın bir parçasıdır. “Dikkat ayı çıkabilir” tabelası her ne kadar esprilere konu olsa da, doğru bir uyarıdır. Bölgedeki şeker fabrikası ile sanayi anlamında gelişim sağlanmıştır.

Kastamonu Üniversitesinin kurulmasıyla ekonomisi biraz da olsun canlanan şehir, havalimanı sayesinde  de en ucuz uçak bileti kampanyaları ile yerli ve yabancı birçok turisti kendine çekmektedir.

Şapka devriminin müjdesinin verildiği Kastamonu, teleferik projesiyle turistik açıdan farklı alternatifler sunma yolunda ilerleyen bir şehirdir. Tarihi mekanları, Karadeniz sahili ve leziz mutfağı ile Kastamonu ülkemizin gezilecek olan yerleri arasındadır.


Kastamonu Turistik Değerler

Havalimanı ulaşım yolunun açılmasıyla  en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, bölgeye gelindiğinde birçok turistik aktivitede yapılabilmektedir.

Kastamonu’da tarihi olarak ev sahipliği yapmış olan kültürlerin kalıntısı olan tarihi mekanlar hala tüm haşmetlerini korumaktadır. Özellikle külliyeler, konaklar, höyükler, mağara ve kanyonlar oldukça önemli tarihi kalıntılar arasındadır. Plaj ve koylarda da yaz turizminin keyifli sıcağını yaşamak mümkündür.

Karadeniz’e kıyısı olan Kastamonu, birçok doğal güzelliğinin bir arada sunulduğu alanlardan biridir. Yaylaları, milli parkları ve Ilgaz kayak merkezi ile her zaman en popüler olan turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Ilıca şelalesi de ziyaretçilerini kendine hayran bıraktıracak güzelliktedir. Fotoğraf hobisi olanlar, Kastamonu’daki mükemmel güzellikleri fotoğraflamakta hiç de zorlanmazlar. Bölgedeki turistler bol bol anı biriktirebilecekleri mekanları gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

Yöresel mutfak ürünleri arasında ülke çapında meşhur çekme helvası, patates paçası, keşkek, ala pilav, cırık tatlısı ve etli ekmek dikkat çekmektedir. Birçok yöresel lokantada bu lezzetleri tatmanız mümkün olmaktadır.

Ilgaz Dağı kış turizminin önemli merkezlerinden biridir ve ekonomik olduğu için kayak tutkunlarının önemli adreslerinden biri olmaktadır. Bu nedenle her mevsim tadını çıkarabileceğiniz bir kent olan Kastamonu, size beklediğinizden fazlasını sunacaktır.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Kastamonu - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Kastamonu - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Kastamonu - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 13 Ekim 2022 258,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 25 Haziran 2022 304,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 23 Haziran 2022 304,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 22 Haziran 2022 304,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 26 Haziran 2022 335,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 01 Mayıs 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 01 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 30 Kasım 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 02 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 03 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 04 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 05 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 06 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 15 Aralık 2022 341,99 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - İstanbul 11 Haziran 2022 394,99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

400 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat

İstanbul Yerel Saat

01:36

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  21°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  21°C
 • açık
  Cum
  açık
  19°C
 • açık
  Cmt
  açık
  22°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  19°C

Haritada İstanbul