Fransız Guyanası Uçak Bileti Satın Al

Fransız Guyanası Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Cayenne

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Euro

Telefon kodu

594

Başkent

Cayenne

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Fransız Guyanası arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Maripasoula, Regina, Rochambeau, Saint Georges De Loy, Saint Laurent Du Maroni, Saul havalimanı Fransız Guyanası uçuşlarında kullanılır.
Fransız Guyanası Uçak Bileti

Fransız Guyanası Hakkında

Fransız Guyanası, Fransa’ya bağlı olan deniz aşırı bir ülke olmaktadır. Güney Amerika üzerinde yer almakta ve Brezilya, Atlas Okyanusuna sınırı bulunmaktadır. Başkenti Cayenne olmakta ve resmi para birimi Euro olmaktadır. Aynı zaman Avrupa Birliği üyesidir. Ülkenin doğal madenleri arasında kaolin, altın, kereste, boksit yer almaktadır. Ülke nüfusunun içerisinde siyahlar, beyazlar ve melezler bulunmaktadır. Ülkede yaşayan halkın büyük çoğunluğu Katolik olmaktadır. Ekonomik alanda madencilik, balıkçılık ve ormancılık önemli gelir kaynaklarıdır. Ayrıca Avrupa Uzay Ajansı’na bağlı roket üssü de bulundurmaktadır. Bölgedeki işsizlik oranı yüksek olmakta ve ülkenin en yüksek kısmı 851 metre ile I’Lnini Dağı olmaktadır. Kıyı kesimlerde ovalar görülse de iç kısımlarda tepelikler görülmektedir.

Fransız Guyanası Yönüne Uçan Havayolları