Dubrovnik Atina Uçak Bileti

Dubrovnik - Atina Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Atina Yerel Saat 21:45
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 20 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 700 KM

Dubrovnik - Atina Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Dubrovnik - Atina Uçak Biletleri

Dubrovnik - Atina Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Dubrovnik - Atina Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

Dubrovnik Hakkında

Dubrovnik, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile ün kazanmış olan bir şehirdir. Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan şehirde 49.000 nüfusta insan yaşamaktadır. UNESCO’nun paylaştığı yenileme çalışması sebebiyle şehir oldukça modern bir görünüm kazanmayı başarmıştır. Şehrin Botanik bahçeleri ve Plajı ile büyük bir ün kazandığı görülür. Şehrin görülmesi gereken yerleri arasında pek çok mimari eserin karşımıza çıktığı görülür.  Çan Kulesi, yerel ustalar tarafından yapılan ilk çana vurulan ve tahtandan yapılmış iki ayrı figürden oluşmaktadır. Orlando Sütunu ise Stradun Caddesinin yakınlarında bulunmaktadır.  Rektör Sarayı, oldukça eşsiz bir güzelliğe sahip olan bu saray Barok, Gotik ve Rönesans etkilerinin yer aldığı görülmektedir. Şehir içinde bulunana kapılara bakıldığında bizleri Pile kapısı, Ploce Kapısı karşılamaktadır.

Atina Hakkinda

Dubrovnik Atina uçak bileti Atina, 4 milyonda nüfusu ile Yunanistan’ın en kalabalık şehri olmaktadır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olan bu şehir, antik çağlara ait kültürel mirasının yanında günümüzde oldukça modern bir yapıya sahip olmaktadır. Kentin adı eski Yunan mitolojisindeki Atena tanrısından gelmektedir. Eski dönemlerde Avrupa’nın ilk modern kenti olan Atina, günümüzde de çok önemli kültürel ve ticari bir merkez olmaktadır. Akropolis, şehrin en yüksek tepesi olmakta ve gece ışıklandırma sistemi sayesinde şehrin tacı görünümünü almaktadır. Dianysos tiyatrosu, Erekhtheion tapınağı, Syntagma meydanı, Ermou caddesi, Akrapolis Müzesi gezilebilecek en önemli yerleri arasındadır.  Etrafı tepelerle çevrili olan bu şehir, eski Yunan medeniyetinin merkezi olarak Avrupa tarihinin en önemli medeniyetleri arasında yer alır.

Dubrovnik - Atina Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Dubrovnik - Atina arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Dubrovnik - Atina arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 700 KM kadardır.
Dubrovnik ve Atina arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Dubrovnik - Atina arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Croatia Airlines, Aegean Airlines firmalarıdır.
Dubrovnik - Atina arasında Athens Int E Venizelos, Hellinikon, Dubrovnik havalimanları kullanılmaktadır.

Atina Hava Durumu

 • kapalı
  Paz
  kapalı
  16°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  14°C
 • açık
  Sal
  açık
  14°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  7°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  8°C

Haritada Atina