Bişkek Taşkent Uçak Bileti

Bişkek - Taşkent Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Bişkek - Taşkent Uçak Biletleri

Bişkek - Taşkent Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Bişkek - Taşkent Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

Bişkek Hakkında

Bişkek şehri Kırgızistan’ın başkenti olmasının yanında ülkenin en büyük şehridir. 1991 yılına kadar Rus himayesinde olan Bişkek özgürlüğünü kazanmadan önce Ruslar tarafından verilen Pişkek ismini kullanmakta idi. Uzun yıllar Rus egemenliği altında yaşadığı için ülkenin geri kalanıma göre Bişkek şehrinde daha çok Rus kültürü esintileri bulunmaktadır. Sovyet tarihi ilgililerine Rusya’dan bile daha fazla seçenek sunan Bişkek’te Kırgız Türkleri tarihlerinden kalan her şeyi oldukça iyi saklamışlar ve şu an da sergilemektedirler. İklim koşullarına göre tatil ve turistik bir seyahat için daha çok yaz aylarında Bişkek’i ziyaret etmek turizm firmaları tarafından önerilmektedir. Kırgız mutfağının eşsiz lezzetlerini Bişkek şehrinde kolay bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Ekmek, pilav, patates ve etin yemeklerde baş rolde olduğu Kırgız mutfağının mutlaka tatmanız gereken yemeklerinden birkaçı shahslyk, beş parmak, samsi. Şehirde dünya mutfağından da herkese hitap edebilecek yemekler için de zincir restoranlar kolayca ulaşılabilir konumdadır. Bişkek şehrini ziyaret etmek isterseniz size bilet.com adresimizde Bişkek uçak bileti fiyatları arasından en uygun seçenekleri sunmaktayız.

Bişkek Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ile dağ yürüyüşlerine imkân sunan şehirde bolca festival ve etkinlik düzenleniyor. Seyahatiniz boyunca denk gelirseniz oldukça ilginç ve eğlenceli bu festivallere katılmanızı mutlaka öneririz. Bişkek ziyaretinizde gezebileceğiniz yerlerin en önemlilerinden sizler için bir liste hazırladık.
-Alo-Too Meydanı: Bişkek şehrinin en merkezi yeri olan meydan festivaller, konserler, buluşmalar için en çok kullanılan noktadır. Meydanın tam ortasına kahramanları Manas’ın heykeli yapılmıştır. Meydan zamanla şehrin sembolü haline gelmiştir.
-Oş Pazarı: Yöresel giysiler, hediyelikler ve yiyecek içeceklerden bolca çeşit bulunduran Oş Pazarı’nın tarihi de çok eskilere dayanmaktadır.
-Devlet Tarih Müzesi: Rus tarihinden kalan ve ülke kültürüne ait eserler sergilenmektedir.
-Rus Ortodoks Kilisesi: Orta Asya coğrafyasının en büyük kilisesi olması sebebiyle Hristiyan dünyasının ilgisini çekmektedir.
-Parlemento Binası: Beyaz Saray olarak da bilinmektedir. Sovyet Sosyalist zamandan kalma binanın mimarisi nadir görülen Makedonya mimarisinin izlerini taşır.
-Oak Park (Dubovyi Park): Şehrin en eski parkıdır. Temiz hava almak, dinlenmek, doğada yürüyüş yapmak için tercih edilebilir.

Bişkek Uçak Bileti Fiyatları

Bişkek şehrini ziyaret etmek için sitemiz üzerinden Bişkek uçak seferleri seçeneklerini inceleyebilir, dilediğiniz tarih ve saatte en uygun fiyatlı yolculuğu seçip Bişkek uçak bileti satın alabilirsiniz. Rahat, konforlu, güvenilir bir yolculuk için müşteri memnuniyetinin başlıca ilkemiz olduğu bilet.com adresimizi tercih edebilirsiniz.

Bişkek, 1878 yılında Kırgızistan’da kurulan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin başkenti olan bu şehirde yapılan son nüfus sayımına göre insan nüfusu 874,400 kişi olarak belirlenmiştir. Şehir bir satranç tahtası biçiminde tasarlanmış olduğu için eşsiz bir görünüm ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Sokakların hepsinin her iki yanında ağaçların sulanmasını sağlamak amacıyla parklar bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde ağaçların kolayca sulanması sağlanır. Bu sayede yaz aylarında ağaçlar gölgelik görevini üstlenmektedir. Şehrin adının nerden geldiği ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok bilinenlerden biri de kırk kız efsanesinden geldiği düşünülmektedir. Efsaneye göre Kırgız halkının kırk kızdan kırk boya iki ayrı boya ayrıldığı görülür. Bişkek ismi öncelikli Pişpek olarak bilinir. Daha sonrasında değişerek Bişkek adını aldığı bilinir. Geniş yollara sahip olan şehir, Apartman bloklarının ile mermer devlet yapılarının bir arada bulunduğu bir şehirdir.

Taşkent Hakkında

Taşkent Özbekistan’ın başkentidir. Aynı zamanda ülkenin de en büyük şehri olan Taşkent’in ülke ekonomisi için önemli bir rolü bulunmaktadır. Orta Asya bölgesinin en kalabalık şehridir. Eski Sovyet devletlerinin arasında bulunmuş olan Taşkent’in şehir mimarisi Sovyet mimarisinin mühim örneklerindendir. Yollarının büyüklüğü, yeşilliğin fazlalığı, park ve bahçeleri şehrin düzenli bir yapısının bulunmasına sebep olmuştur. Milattan önceki dönemlere kadar dayanan köklü tarihi ile tarih severler için gözde bir şehirdir. Taşkent’e seyahat etmek için Taşkent uçak bileti satın alma işleminizi bilet.com sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Orta Asya’nın Modern Şehri olarak anılan Taşkent’i Türk turistler çokça ziyaret etmektedir.

Köklü ve güçlü bir tarihin yanında getirdiği tarihi binalar ve önemli tarihi eserlerin yanı sıra modern binaların mimarisi de şehir içinde göze çarpmaktadır. Karasal iklimin katı olduğu şehirde yaz mevsimi çok sıcak ve bunaltıcı iken kış mevsimi de bir o kadar soğuk geçmektedir. Bu sebepten bahar aylarında Taşkent’i ziyaret etmek sizin için daha konforlu olacaktır. Özbek mutfağının eşsiz tatlarının en iyilerini Taşkent’te rahatlıkla tadabilirsiniz. Özbek mantısı, plov, samsa ve nişalda tatlısı yemeden Taşkent’ten ayrılmamanızı öneririz.

Taşkent Gezilecek Yerler

Taşkent’te gezilebilecek çok sayıda yer bulunur. Kültürel aktiviteler, parklar, bahçeler, müzeler, tarihi eserler, eski camiiler ve daha çok çeşitli mekanlar mevcut olan Taşkent’te sanat, tarih ve bilim son derece mühim bir durumdadır. Taşkent’te gezip görmeniz gereken yerlerden en önemlilerini sizler için derledik.
-Emir Timur Meydanı: Özbekistan tarihinde önemli bir asker ve politikacı olan Emir Timur anısına yapılmış meydanda Emir Timur Heykeli de bulunmaktadır. Heykelin yanı sıra Emir Timur müzesi de ziyaret edilmelidir.
-Forumlar Sarayı: Şehrin en büyüleyici mimari yapılarından biri olan sarayda önemli etkinlikler yapılmaktadır.
-Hazreti İmam Kompleksi: İçinde Barak Khan Medresesi, Tilla Sheikh Camii, Muyi Muborak Medresesi; Kaffal Shashi Mozolesi, Namazgoh camii ve Khazrati İmam Camii bulunan bu kompleks İslam tarihi açısından son derece önem teşkil etmektedir.
-Alisher Navoi National Park: İçerisinde devasa bir gül ve çevresinde bolca yeşil alan mevcut olan park şehrin ortasında dinlenmek ve huzur bulmak için güzel bir seçenek.

Taşkent Uçak Bileti Fiyatları

Özbekistan’ın Taşkent şehrine düzenleyeceğiniz seyahatiniz için Taşkent uçak bileti fiyatları arasından en uygun fiyatlılarını sitemizde bulabilirsiniz. Taşkent uçak seferleri hakkında bilgi sahibi olmak kendinize en uygun bileti hızlı ve güvenli bir şekilde satın almak için bilet.com adresimizi tercih edebilirsiniz. Aklınıza takılan soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Taşkent, Özbekistan’ın doğusunda yerini alan bir şehirdir. Özbekistan’ın başkenti olarak bilinen bu şehirde yaklaşık olarak 2.700.000 insan yaşamaktadır. Şehrin genel merkezine göz attığımız da bizleri Geniş yolları, yeşil alanları, park-bahçeleri, düzenli yerleşimi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Alt yapısı ile de oldukça dikkatleri çeken bu kent oldukça modern bir görünüm ile karşımıza çıkmaktadır. Şehirdeki ulaşım imkanlarına göz attığımız da öncelikli olarak Taşkent metrosu karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli tramvay ve troleybüsler yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra otobüs ve minibüsler de şehir içinde sıkça kullanılmaktadır. Şehrin kültürel açıdan özelliklerine bakıldığında Çok sayıda tiyatro, konser, sinema salonları ve üniversitelerin bulunduğu görülür. Orta Asya bölgesinin en önemli kültür merkezlerinden biri olan bu kent pek çok mimari eseri de içinde barındırmaktadır. Şehre spor açısından baktığımız da ise bizleri pek çok kulüp karşılamaktadır. Kulüplerden bazılarına baktığımız da bizleri FK Paxtakor Toshkent, FK Lokomotiv Tashkent, FK Paxtakor Toshkent karşılamaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

470 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat

Taşkent Yerel Saat

07:04

Taşkent Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  -1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  1°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -3°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  -7°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -1°C

Haritada Taşkent