Artvin - İstanbul Uçak Bileti

Artvin - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Artvin Hakkında

Bir Ortaçağ şehri olan Artvin, tarihi Batum - Kars yolu üzerinde yer almaktadır. Artvin boğalarıyla ünlüdür ve şehrin simgesi de boğadır.

Karadeniz’in en yeşil kentlerinden olan Artvin’in yüzde 55’i ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Artvin nüfusunu Gürcüler, Hemşinliler, Kıpçak Türkleri, Ahıska Türkleri ve Lazlar oluşturmaktadır. Artvin, kivi yetişen bir bölgedir ve genelde fındık, çay ve narenciye üreterek para kazanılmaktadır. Çay ve fındık fabrikaları meşhurdur. Kafkas kültürünün etkisi görülen Artvin, Atabarı olarak bilinen yöresel halk oyunu simgelerinden biridir.

Her yıl geleneksel olarak boğa güreşleri ve Kafkasör festivali yapılır. Livana Kalesi, Şavşat Kalesi ve daha birçok tarihi kalıntı bu kentin her noktasında hissedilmektedir. Artvin’de bir havalimanı olmadığı için Batum’a giderek oradan kara yolu ile bu kente geçenler çoktur. Dönem dönem en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla ucuz bilet bulmak mümkün olmaktadır.

Artvin ilçelerine giden birçok otobüs firması vardır ve her gün ülkenin çeşitli yerlerinden kalkmaktadır. Bu nedenle karayolu ile ulaşım sağlanır. Ancak daha hızlı ulaşım için, Batum havalimanı uçak seferleri tercih edilebilir. İki ülkenin ortak kullandığı bir havalimanı olan Batum havalimanı, özellikle zaman kazanmak isteyenlerin tercih ettiği bir ulaşım şeklidir.


Artvin Turistik Değerler

Boğa güreşleri ile ve Atabarı dansı ile ünlü olan Artvin, doğal güzellikleriyle de meşhurdur. Bir resim tablosunu andıran doğası ve narenciye üretimi ile Karadeniz’in göz bebeğidir.

Gürcistan’da bulunan Batum Havalimanına en uygun uçak bileti bulunduğunda, çok yakın olan Artvin’e de karayolu ile gidilmesi mümkün olmaktadır. İki ülke arasında bir sınır alanı olan Artvin, Gürcistanlıların çok sık ziyaret ettiği bir yerdir. Türkler de aynı şekilde bu ülkeye giderek, özellikle araç satın almayı tercih etmektedir.

Mençuna şelalesinin görülmeye değer güzelliği, Cehennem Deresi Kanyonu, Maral Şelalesi ve daha nice doğal güzellikleri oldukça görülesidir. Kafkasör yaylası, Hatila vadisi fotoğraflamak için idealdir.

Artvin mutfağında et ve süt ürünleri oldukça önemlidir. Sebzeler ve kırdan toplanan otlardan yapılan yemekler oldukça meşhurdur. Taze fasulyenin kurumuşu olan puçuko oldukça yöresel bir lezzettir.

Doğa gezilerinde atla yürüyebilir ya da olta balıkçılığı konusunda aktiviteler yapılabilir. Bu nedenle doğayı seven ve kültürel bir tur da isteyenler için turistik mekan gezebilir, yaylalarla hayallere dalarken kartpostal gibi fotoğraflar çekebilirsiniz.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Artvin - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Artvin - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Artvin - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Artvin - İstanbul 17 Temmuz 2022 608,96 TL
Türk Hava Yolları Artvin - İstanbul 18 Temmuz 2022 608,96 TL
Türk Hava Yolları Artvin - İstanbul 19 Temmuz 2022 608,96 TL
Pegasus Artvin - İstanbul 20 Temmuz 2022 694,99 TL
Pegasus Artvin - İstanbul 28 Eylül 2022 694,99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1070 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 50 dakika

İstanbul Yerel Saat

01:53

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Pzt
  açık
  22°C
 • açık
  Sal
  açık
  26°C
 • açık
  Çar
  açık
  28°C
 • açık
  Per
  açık
  27°C
 • açık
  Cum
  açık
  27°C

Haritada İstanbul