Aktau - Baku Uçak Bileti

Hızlı Erişim

Aktau - Baku Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Baku Uçak Biletleri

W1 World Ticket Ltd 31 Aralık 2023
Aktau Aktyubinsk 8.298 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Temmuz 2024
Aktau Erzurum 9.163 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 25 Haziran 2024
Adana Bakü 7.505 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 30 Aralık 2023
Adıyaman Bakü 6.554 TL
Satın Al
S7 S7 Airlines 29 Aralık 2023
Soçi Bakü 15.150 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Aralık 2023
Alanya Bakü 5.090 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 24 Aralık 2023
Amsterdam Bakü 63.410 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 10 Aralık 2023
Ankara Bakü 4.574 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 29 Aralık 2023
Antalya Bakü 5.096 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Ocak 2024
Aşkabat Bakü 14.140 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 28 Aralık 2023
Αστραχάν Bakü 5.353 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 30 Aralık 2023
Batum Bakü 8.013 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Aralık 2023
Bodrum Bakü 5.452 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 15 Aralık 2023
Çanakkale Bakü 7.155 TL
Satın Al

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

Aktau Baku uçak seferi ortalama 1 saat sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
15.02.2024 Azerbaijan Airlines Aktau Baku 1.475 TL
08.02.2024 Azerbaijan Airlines Aktau Baku 1.510 TL
28.12.2023 Azerbaijan Airlines Aktau Baku 1.534 TL
21.01.2024 Azerbaijan Airlines Aktau Baku 1.542 TL
04.04.2024 Azerbaijan Airlines Aktau Baku 1.627 TL
30.01.2024 Azerbaijan Airlines Aktau Baku 1.634 TL
20.01.2024 Wizz Air Hungary Aktau Baku 1.770 TL
18.01.2024 Wizz Air Hungary Aktau Baku 1.770 TL

Aktav Hakkında

Aktav, Hazar kıyılarında bulunan tek liman olmakta ve Kazakistan’ın Mangışlak Yarım adasındaki Mangistav’ın en önemli merkezi olmaktadır. Şehirde petrol ve uranyum rezervleri bulunmasından dolayı bu alan şehir merkezi haline gelmiştir. Deniz seviyesinin 18 metre aşağısında olan şehrin etrafı tamamen bozkırlarla dolu olmaktadır. Hemen hemen hiç ağaç bulunmamakta, bu da karasal iklimi ortaya çıkarmaktadır. Karasal iklimin tüm özelliklerine sahip olan şehir içerisinde gezilip görülebilecek pek çok mekân bulunmaktadır. Tarihi müzeleri, kültürel bölgeleri, Beket- Ata camii, Yntimak meydanı, Dramtik tiyatro gibi mekânlarının yanında sahil ve plajları ile de turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Şehir yaşamak içinde oldukça düzenli ve planlı olmaktadır.

Bakü Hakkında

Aktau Baku uçak bileti Bakü şehri Azerbaycan’ın başkentidir ve aynı zamanda Kafkasya’nın en büyük kentidir. Hazar Denizi’ne ve Bakü Körfezi’ne kıyısı bulunmaktadır. Oldukça kalabalık olan Bakü’nün nüfusu son verilere göre 3,2 milyon olarak ölçülmüştür. Karasal ve kurak iklime sahip olan Bakü’de yaz mevsimleri çokça sıcakken kış mevsimleri son derece serin ve yağışlıdır. Bakü’ye gezi düşünen turistler hava durumunu da mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. ‘’Kafkaslar’ın Paris’i’’ olarak da anılan Bakü şehri günümüzde turistlerin gözdesi olmuş durumdadır. Tarihinin çok eskilere dayanması sebebiyle tarih severler tarafından oldukça rağbet gören Bakü’de çok değerli tarihi binaların yanında görmek gereken çağdaş yapılar da bulunmaktadır. Şehirde gece hayatı da oldukça renklidir. Geniş lezzet seçenekleri sunan Bakü mutfağı Türk mutfağına benzerlikler göstermektedir. Yöresel Bakü yemeklerinden en ünlüleri mantıdan yapılmış Döşbere çorbası, piti aşı, hamur arasına yerleştirilen kestane, şah pilavı ve şekerbura kurabiyesidir. Şehirdeki önemli turistik yerleri görmek isteyen, son derece lezzetli töresel yemeklerini tatmak isteyenler bilet.com adresimiz üzerinden Bakü uçak bileti satın alarak seyahatlerini güvenle gerçekleştirebilirler.

Bakü Gezilecek Yerler

Turistik açıdan oldukça zengin cevherlere sahip olan Bakü’de gezilecek çok fazla seçenek vardır. Eski Şehir’in en önemli mekânı olan Şirvan Şahları Sarayı’nı gitmişken mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Kız Kulesi de mutlaka görülmesi gerken bir yerdir. Kökleri 7. yüzyıla kadar dayanır ve içerisinde astronomik gözlem evi, Zerdüşt Tağınağı ve kaleyi anlatan kalıcı bir sergi bulunmaktadır. Bin yıldır sürekli olarak yanan Yanar Dağ’ı, Qala Açık Hava Arkeoloji Müzesi ve Qala Etnografya Müzesi’ni ve Artem Adası’nı görmek için Abşeron Yarımadası’nı ziyaret etmelisiniz. Müze ve galeri gezmekten hoşlananlar Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Taghiyev Tarih Müzesi, Latif Kerimov Halı ve Tatbiki Sanatlar müzesi ve Cafer Cabbarlı’nın Evi’ne uğrayabilirler. Bakü Bulvarı ve Çeşme Meydanı şehrin merkezi noktalarıdır ve hatıra fotoğrafı çekmeye uygun yerlerdir. Nizami (Torgovaya) Caddesi’nde alışveriş yapmak, hediyelik eşyalar bulabilmek ve yemek içmek için uygun dükkanlar bulunan kalabalık bir caddedir. Doğal güzelliklere meraklı gezginler ise Dendro Parkı ve Petrol Kayaları’nı görmeden Bakü’den dönmemeliler.

Bakü Uçak Bileti Fiyatları

Azerbaycan’ın en gözde olan şehri Bakü turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Şehri ziyaret etmek istiyorsanız Bakü uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgiyi sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Bakü uçak bileti fiyatları arasından en uygununu bilet.com’da bulabilir ve bilet satın alma işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuğunuzda her türlü imkânın sunulmasını ve memnuniyetinize son derece önem verilmesini tercih ediyorsanız bilet.com sitesi sizler için en uygun adres olacaktır.

Bakü, hazar denisinin batı kısmında yer alan önemli bir ticaret merkezidir. Kültürel alanda da tarihsel gelişimi bakımından önemli bir yer alan bu şehir, Azerbaycan’ın başkenti olmaktadır. Sinema, tiyatro, kütüphane gibi mekânlara sık sık rastlanmakta ve son dönemlerde şehre modern bir görünüm kazandırılması adına yeni inşaatlar yapılmaya başlanmıştır. Kafkasya da bulunan en büyük üç şehir arasından en çok nüfusa sahip olan şehir olmakta ve kentin etnik yapısına bakıldığında büyük bir çoğunluğunun Azeriler tarafından oluşturulduğu söylenebilmektedir. Ekonomisinde petrol ve tuz önemli bir yer tutmaktadır. Ulaşım alanında demiryolu, otobüs, metrobüs gibi pek çok ulaşım seçeneği bulunan şehirde kız kulesi, Şirvan şahlar sarayı, Haydar Aliyev kültür merkezi. Bibi-Heybat Camii gibi eserleri ile de turistik merkezlere sahip olmaktadır.

Aktau - Baku Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Aktau - Baku arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Aktau - Baku arası uçak bileti en düşük 1.475 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Aktau - Baku arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 370 KM kadardır.
Aktau ve Baku arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Aktau - Baku arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Turkish Airlines, Air Astana, Azerbaijan Airlines, Jsc Aircompany Scat firmalarıdır.
Aktau - Baku arasında Heydar Aliyev Intl, Zabrat , Aktau havalimanları kullanılmaktadır.

Baku Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  8°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  4°C

Haritada Baku

Aktau Havalimanları

Baku Araç Kiralama Konumları