Sivas - Batman Otobüs Bileti

Sivas - Batman Otobüs Seferleri

 • Öz Diyarbakır
  SIVAS
  01:00
  BATMAN
  10:50
  120 TL
 • Tokat Seyahat
  SIVAS
  23:30
  BATMAN
  08:20
  110 TL
 • Star Diyarbakır
  SIVAS
  23:59
  BATMAN
  110 TL
 • Öz Diyarbakır
  SIVAS
  01:00
  BATMAN
  10:50
  120 TL
 • Star Diyarbakır
  SIVAS
  15:15
  BATMAN
  110 TL
 • Tokat Seyahat
  SIVAS
  23:30
  BATMAN
  08:20
  110 TL
 • Öz Diyarbakır
  SIVAS
  01:00
  BATMAN
  10:50
  120 TL
 • Star Diyarbakır
  SIVAS
  15:15
  BATMAN
  110 TL
 • Tokat Seyahat
  SIVAS
  23:30
  BATMAN
  08:20
  110 TL
 • Star Diyarbakır
  SIVAS
  23:59
  BATMAN
  110 TL
 • Öz Diyarbakır
  SIVAS
  01:00
  BATMAN
  10:50
  120 TL
 • Star Diyarbakır
  SIVAS
  15:15
  BATMAN
  110 TL
Tümünü Göster

Sivas - Batman Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Can Diyarbakır Turizm
Mis Amasya
Mis Amasya Tur
Tokat Seyahat

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Batman Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Batman

En uygun otobüs bileti kampanyalarından yararlanıp bu farklı kenti gezmek isterseniz, otogardan şehir merkezi ve diğer merkezlere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Ancak servis hizmeti almıyorsanız, taksi ve belediye otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.


Batman ulaşım ücretlerinin ekonomik olduğu bir kenttir. Toplu taşıma ücretleri ekonomiktir ve taksi ücretleri de pazarlıkla ideal duruma getirilebilmektedir. Bazı taksiciler otogara gidişte dönüş ücreti de talep edebilmektedir. Bu nedenle önlem alınması uygun olur.

Toplu taşıma ile ulaşım daha çok tercih edilir ve merkeze gittikten sonra hangi güzergaha gidilecekse otobüs ya da minibüslerle yola devam edilebilir. Batman genelinde trafik sorunu yoktur ve günün her saati her yere aynı zamanda gitmeniz mümkün olabilir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda hizmet veren taksi duraklarına 0532 677 61 56 numarasından ulaşabilirsiniz. Taksi ücretlerini şoförle görüşerek karar vermeniz uygun olacaktır. Çünkü taksimetrenin üzerinde ücretler talep edilebilmektedir.

Bazı taksiciler şehir merkezine tek fiyat uygulaması yapmaktadır ve bu nedenle merkez ücretleri sabit olarak belirlenebilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Batman otogarından şehir merkezine ulaşım için gerekli olan toplu taşıma Batman halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir.

Belirli güzergahlara ulaşmak için merkeze gidebileceğiniz otobüsler her 20 dakikada bir geçmektedir ve otobüs saatlerine uygun olarak belirlenmektedir. Otobüsle kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz ve trafik sorunu pek yaşanmadığı için bekleme durumunda
kalmazsınız.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Batman merkeze servis hizmeti vardır. Bu hizmetten yararlanmak için gerekenleri otobüs firmanızdan öğrenebilir ve servis saatleri, güzergahları konusunda bilgi edinebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Şehir içi minibüslerle de otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara ulaşım sağlanmaktadır. Minibüslerin belirli saatleri vardır ve bu saatler arasında her 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir.

Tüm araçlarla şehir merkezine ulaşarak, merkezden tüm Batman ilçeleri ve köylerine ulaşabilirsiniz. Batman küçük bir ildir ve her yere kısa sürede ulaşmanız mümkün olmaktadır.

En Popüler Sivas - Batman Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Batman Hava Durumu

 • kapalı
  Paz
  kapalı
  8°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  9°C
 • açık
  Sal
  açık
  5°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • orta şiddetli yağmur
  Per
  orta şiddetli yağmur
  9°C

Haritada Batman

Batman Hakkında

Nüfus
566.633
Plaka
72
Telefon Kodu
488