Rize - Bursa Otobüs Bileti

Rize - Bursa Otobüs Seferleri

  • Sakarya VIB
    RIZE
    12:00
    BURSA
    06:35
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    15:00
    BURSA
    08:20
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    12:00
    BURSA
    06:35
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    15:00
    BURSA
    08:20
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    12:00
    BURSA
    06:35
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    15:00
    BURSA
    08:20
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    12:00
    BURSA
    06:35
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    15:00
    BURSA
    08:20
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    12:00
    BURSA
    06:35
    150 TL
  • Metro Turizm
    RIZE
    13:00
    BURSA
    08:50
    165 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    15:00
    BURSA
    08:20
    150 TL
  • Sakarya VIB
    RIZE
    12:00
    BURSA
    06:35
    150 TL
Tümünü Göster

Rize - Bursa Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Doğu Karadeniz
Lüks Karadeniz
Lüks Karadeniz Seyahat
Lüks Yalova Seyahat
Metro Turizm
Rize Ses Seyahat
Sahil Seyahat
Ulusoy Seyahat
Yeşil Artvin

Rize Hakkında

Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan ve çayı ile ünlü Rize, Karadeniz sahili ile;  Artvin, Erzurum, Bayburt ve Trabzon ile komşudur. Ülkemizin en çok yağış alan ili olan Rize zümrüt yaylaları, dereleri, zirvelerine ulaşılabilen dağları, çıkardığı ünlü isimleri ve değişik dil kültürüyle görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Özellikle dereleri ünlüdür. Bu dereleri doğudan batıya sıralarsak: fırtına deresi, fındıklı deresi, Büyükdere, Pazar suyu, Karadere ve İyidere olarak bir sıralama yaparız. Yeşilin tüm tonlarının her yerde görülebileceği Rize dar tarım alanlarına karşın dağ bayır demeden çay bahçeleriyle kaplıdır. Bunun getirisi olarak il genelinde bulunan çay fabrikaları ile bölge ekonomisinin can damarına sahiptir.

Önceleri devlet tarafından işlenen çay günümüzde özel sektörün yatırımlarına da açılmıştır. Rize’nin ve çevre illerinin çoğunun ekmek kapısı olan çay fabrikaları bölgeye geniş bir istihdam sağlar. Doğu Karadeniz bölgesinin en pahalı ili olan Rize tarihi kaleleri ve köprüleriyle meşhurdur. 

Rize ilinin  ilçeleri ; Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, fındıklı, Güneysu ve Hemşin ilçeleri: ilin 330 bin olan nüfusunun sadece 118 bini kırsalda yaşar. İl alan kodu 464 olan Rize’nin plakası 53 dür.
 

Bursa Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Şehir içi taşımacılıkta en önemli taşımacılık hizmetinin alınacağı Bukart ile en uygun otobüs bileti kullanılarak toplu taşımada seyahat edilir.

Otogardan birçok araçla farklı merkezlere ulaşım yapılması mümkün olmaktadır. Otobüs, taksi ve servis gibi ulaşım araçlarının kullanılabileceği otogarda, birçok farklı bölgeye otobüsle ulaşım mümkün olmaktadır.

BURULAŞ bünyesinde yer alan taşıma sistemleri, özellikle İstanbul Bursa arasında yer almaktadır. Helitaksi uygulaması ile İstanbul’a 25 dakikada ulaşmak mümkün olmaktadır. Bursa terminalinde, her zaman ulaşım için en iyi çözümleri yaratan belediye, taşıma hizmetleri konusunda başarılı uygulamalar yapmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için 0224 261 52 66 numaralı telefonlardan ulaşım sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksi ile istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiler açılış ücreti ve km başına ücretlendirilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bukart ile binebileceğiniz otobüsler için, terminaldeki büfelerden tek kullanımlık kartınızı alarak Ovaakça, BTSO Yeniceabat Kampı, Siteler, Atatürk Caddesi, Yıldırım, Nilüfer, Uludağ Ünv., Kestel, Gürsü, Beşevler, Teleferik, Çekirge, Emek, Bademli kavşağı gibi bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir.

Otogardan 24 saat otobüs seferleri düzenlenmektedir. Gece saatlerinde aralıklarla düzenlenen toplu taşıma seçenekleri ile istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir düzenlenen seferlerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bursa’da trafik sorunu olmadığı için her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursaray, Burtram, deniz uçağı, budo, otobüs gibi birçok farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Bursa’nın çeşitli illerine ücretsiz yolcu taşıma servisleri vardır. Bu servislerle ilgili bilgi edinmek için seyahat ettiğiniz otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

En Popüler Rize - Bursa Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bursa Hava Durumu

  • parçalı az bulutlu
    Per
    parçalı az bulutlu
    3°C
  • açık
    Cum
    açık
    2°C
  • açık
    Cmt
    açık
    4°C
  • az bulutlu
    Paz
    az bulutlu
    6°C
  • az bulutlu
    Pzt
    az bulutlu
    -0°C

Haritada Bursa

Bursa Hakkında

Nüfus
2.842.547
Plaka
16
Telefon Kodu
224