Gümüşhane - Mardin Otobüs Bileti

Gümüşhane - Mardin Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Gümüşhane - Mardin Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Gümüşhane Hakkında

Karadeniz kültürünün Rum kültürü ile birleştiği Gümüşhane kentinde, Keçi Kalesi ve Torul Kalesi oldukça önemlidir. Turistik açıdan bu bölgeler ziyaret edilmektedir.

Dağ yamaçlarında kurulu bir kent olan Gümüşhane, Hagios Georgios Manastırı ile en eski çağlardan kalma eserlerden biridir ve Trabzon prensi Aleksios Komnenos tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Gümüşhane eskiden Trabzon iline bağlıydı ve daha sonra il oldu.

Bölge çok eski zamanlardan beri Rum nüfusun yoğun olduğu bölgeler arasındaydı ve mübadele zamanında bölgedeki Rumlar gönderilerek bölgeye Türkler yerleştirildi.

Yolları kötü olan Gümüşhane’de turistlerin en büyük sıkıntısı budur ve zorlu bir seyahate neden olduğundan çok fazla eleştirilir. Karaca mağarasının dünyanın en eski mağarası olduğu söylenmektedir ve 137 milyon yıl önce ilk insanların bu bölgede yer aldığı bilinir.

Çok sayıda sit alanı bulunan Gümüşhane’de birçok farklı gezi alanı bulunmakla birlikte, görsel olarak gezilebilecek olan yerler oldukça zor bir şekilde ulaşılmaktadır.

En Popüler Gümüşhane - Mardin Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Mardin Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  8°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  4°C
 • açık
  Cmt
  açık
  3°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  6°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  6°C

Haritada Mardin

Mardin Hakkında

Nüfus
796.591
Plaka
47
Telefon Kodu
482