Erzurum Şırnak Otobüs Bileti

Erzurum - Şırnak Otobüs Seferleri

 • Özlem Cizre Nuh
  ERZURUM
  19:00
  SILOPI
  06:25
  400,00 TL
 • Mardin Seyahat
  ERZURUM
  15:29
  ŞIRNAK
  02:24
  400,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Erzurum - Şırnak Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Cizre Nuh İtimat
Özlem Cizre Nuh

Erzurum Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kentlerinden olan Erzurum, kış turizminin en popüler merkezlerinden biridir.

Sanayisi hava şartları nedeniyle gelişmemiş olan Erzurum’da, tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş bir ekonomi vardır. Atatürk Üniversitesinin 70 bin öğrenci nüfusu bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlar. Yaz aylarında öğrencilerin yokluğu bölgede ciddi bir boşluk yaratmaktadır.

İnşaat alanında imalat yapılan Erzurum, son yollarda Palandöken kış turizminin cazip olması nedeniyle turist çekmektedir. Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi, bölgenin en önemli turizm merkezleri arasındadır.

Erzurum’da genelde hizmet sektörü yaygındır ve gıda, inşaat imalatı yapılmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan bu kent, çok deprem gördüğü için birçok yapısı yıkılmış, şehir yeniden kurulmuştur.

Şırnak Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak

Her zaman en uygun otobüs bileti bulabileceğiniz Şırnak otogarından şehir merkezine ulaşım genelde servislerle sağlanmaktadır.


Şehir içindeki ulaşım imkanlarından yararlanmak için minibüsler ve servisler hizmet vermektedir. Bölgede yaz aylarında daha yoğun bir trafik vardır ve memleketine gelen insanların ziyaretleri otogarı da canlandırmaktadır. Hususi aracı olanlar için ulaşım biraz daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır ve bu nedenle kiralık araçlara da yönelim söz konusu olabilmektedir.

Kiralık servis ve minibüsler çok revaçtadır, çünkü kalabalık ailelerin ulaşım ihtiyaçları daha kısa sürede karşılanabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak merkezde bulunan ve birkaç taksi aracı ile hizmet veren Şehri Nur taksi durağını arayarak (0486) 216 35 40 numarasından taksi hizmeti alabilirsiniz. Şırnak ilinde taksi hizmeti almak istediğinizde, ücret konusunda şoförle pazarlık yapmanız uygun olacaktır.
 

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak’ta otogara ulaşmak için şehir merkezinden servisler vardır. Servislerle ulaşım sağlayabileceğiniz otogara otobüs saatlerine göre belirlenen servislerin güzergahlarından ulaşabilirsiniz. Servisler otobüs firmalarının hizmeti dahilinde kalkmaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Şırnak’ta yakın kentlere ve ilçelere minibüsle ulaşım sağlanmaktadır. Minibüsler şehir içi ve şehirlerarası hizmet vermektedir. Minibüsler her yarım saatte bir kalkmaktadır.

Minibüs seferleri konusunda şehir merkezindeki ana duraktan bilgi almanız mümkün olmaktadır. Minibüslerle ulaşım sağlamak için gerekli olan ücretlendirme ise gidilecek olan mesafeye göre değişmektedir.

En Popüler Erzurum - Şırnak Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Erzurum - Şırnak Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Erzurum Şırnak arası genellikle 11 saat 25 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Erzurum Şırnak arasında sefer yapan otobüs firmaları Cizre Nuh İtimat, Özlem Cizre Nuh firmalarıdır.
Erzurum Şırnak otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 400 TL kadardır.
En ucuz Erzurum Şırnak otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Şırnak Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -4°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  -5°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  1°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  5°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  8°C

Haritada Şırnak

Şırnak Hakkında

Nüfus
490.184
Plaka
73
Telefon Kodu
486