Erzurum Bitlis Otobüs Bileti

Erzurum - Bitlis Otobüs Seferleri

 • Özlem Batman Turizm
  ERZURUM
  08:15
  AHLAT
  13:45
  250,00 TL
 • Yeşil Muş Ovası
  ERZURUM
  11:00
  BITLIS
  16:30
  250,00 TL
 • Metro Turizm
  ERZURUM
  08:30
  BITLIS
  14:30
  250,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Erzurum - Bitlis Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lider Siirt Turizm
Metro Turizm
Muş Yolu Turizm
Yeşil Muş Ovası

Erzurum Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kentlerinden olan Erzurum, kış turizminin en popüler merkezlerinden biridir.

Sanayisi hava şartları nedeniyle gelişmemiş olan Erzurum’da, tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş bir ekonomi vardır. Atatürk Üniversitesinin 70 bin öğrenci nüfusu bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlar. Yaz aylarında öğrencilerin yokluğu bölgede ciddi bir boşluk yaratmaktadır.

İnşaat alanında imalat yapılan Erzurum, son yollarda Palandöken kış turizminin cazip olması nedeniyle turist çekmektedir. Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi, bölgenin en önemli turizm merkezleri arasındadır.

Erzurum’da genelde hizmet sektörü yaygındır ve gıda, inşaat imalatı yapılmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan bu kent, çok deprem gördüğü için birçok yapısı yıkılmış, şehir yeniden kurulmuştur.

Bitlis Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bitlis

Bitlis otogarı şehir merkezi dışında yer almaktadır. Ulaşım konusunda fazla gelişmediği için sadece minibüs ve servislerle çevre ilçelere ulaşım sağlanabilmektedir. En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin ederek komşu illere seyahat edilebilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birkaç tanesinin çeşitli ilçelere servis hizmeti bulunmaktadır. Otobüs firmanızı arayarak servis saatleri ve güzergahlar hakkında net bir bilgi edinebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs hizmetinden yararlanarak birçok farklı köy ve ilçeye gidebilirsiniz. Bitlis şehir içi ulaşımı minibüslerle sağlanmaktadır ve otobüs yoktur.

En Popüler Erzurum - Bitlis Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Erzurum - Bitlis Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Erzurum Bitlis arası genellikle 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Erzurum Bitlis arasında sefer yapan otobüs firmaları Lider Siirt Turizm, Metro Turizm, Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası firmalarıdır.
Erzurum Bitlis otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 250 TL kadardır.
En ucuz Erzurum Bitlis otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Bitlis Hava Durumu

 • kar yağışlı
  Sal
  kar yağışlı
  2°C
 • açık
  Çar
  açık
  7°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  6°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  7°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  10°C

Haritada Bitlis

Bitlis Hakkında

Nüfus
340.449
Plaka
13
Telefon Kodu
434