Bitlis Rize Otobüs Bileti

Bitlis - Rize Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Rize Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Rize Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Rize Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Rize arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Rize otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Rize Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  3°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  2°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  3°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  6°C

Haritada Rize

Rize Hakkında

Nüfus
328.979
Plaka
53
Telefon Kodu
464