Bitlis Kırklareli Otobüs Bileti

Bitlis - Kırklareli Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Kırklareli Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Kırklareli Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Kırklareli Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Kırklareli arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Kırklareli otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Kırklareli Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  1°C
 • açık
  Cum
  açık
  1°C
 • açık
  Cmt
  açık
  5°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  11°C
 • orta şiddetli yağmur
  Pzt
  orta şiddetli yağmur
  10°C

Haritada Kırklareli

Kırklareli Hakkında

Nüfus
346.973
Plaka
39
Telefon Kodu
288