Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

 Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, Kocaeli

Hayvanat Bahçesi

59.00 TRY - 79.00 TRY

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı yeniden kapılarını açıyor. Online özel indirimli fiyatlarla biletler Bilet.com'da.

Bilet Seçenekleri

  0-36 ay ücretsizdir. Bilet almanıza gerek yoktur.
 • Hayvanat Bahçesi Günlük Giriş
  Bir gün boyunca hayvanat bahçemizi istediğiniz gibi gezebilirsiniz.
  69,90 TRY - 89,90 TRY
  59,90 TRY - 79,90 TRY
  SEÇ
 • Aile Paketi-1 (1 Ebeveyn + 2 Çocuk)
  1 Yetişkin ve 2 Çocuk için indirimli hayvanat bahçesi günlük giriş biletidir.
  169,90 TRY
  SEÇ
 • Aile Paketi-2 (1 Ebeveyn + 3 Çocuk)
  1 Yetişkin ve 3 Çocuk için indirimli hayvanat bahçesi günlük giriş biletidir.
  219,90 TRY
  SEÇ
 • Aile Paketi-3 (2 Ebeveyn + 2 Çocuk)
  2 Yetişkin ve 2 Çocuk için indirimli hayvanat bahçesi günlük giriş biletidir.
  249,90 TRY
  SEÇ
 • Aile Paketi-4 (2 Ebeveyn + 3 Çocuk)
  2 Yetişkin ve 3 Çocuk için indirimli hayvanat bahçesi günlük giriş biletidir.
  289,90 TRY
  SEÇ

Etkinlik Hakkında

0- 36 ay ücretsizdir. Bilet almanıza gerek yoktur.!
Parkımız haftanın her günü açıktır.
Parkımıza girişte HES kodu göstermek zorunludur. Lütfen HES kodunuzu önceden hazır ediniz.
 
Çalışma Saatleri:
Hafta içi ve Hafta sonu: 10.00 – 17.00
Gişe Kapanış: 16:00

Not: Biletler seçilen tarihte kullanılmak zorunda değildir. Seçilen tarihten 30 gün sonrasına kadar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 
FYZoo Dostlarıyla Yeniden  Buluşuyoruz!
Faruk Yalçın Zoo ailesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize yeniden merhaba diyoruz!
Parkımızı 8 Şubat Pazartesi gününden itibaren maske, sosyal mesafe ve hijyen başta olmak üzere tüm önlemlerini en üst seviyede uygulayarak ziyarete yeniden açıyoruz. Parkımız her gün 10:00 ve 19:00 saatleri arasında açık olacak. Gişelerimiz 18:00 itibariyle bilet satışına kapanacaktır. Bu nedenle planlarınızı yaparken ziyaret saatinize dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

5 Aralık 2020’den bu yana COVID-19 salgınına karşı aldığımız önlemler kapsamında ziyarete kapatmak zorunda olduğumuz parkımızda yaşam, misafirlerimizin, ekip üyelerimizin ve hayvanlarımızın sürekli refahına olan bağlılığımızın ve sorumluluklarımızın bir parçası olarak devam etti ve hayvanlarımızın bakımı en iyi şekilde sağlanmaya devam etti. Ziyarete kapalı olduğumuz tüm süre boyunca bakımını sağlamakla yükümlü olduğumuz 2.000’den fazla kalıcı sakinle, asla kapanmadık ve çalışmaya ara vermedik.
Bu süreçte sizleri çok özledik. Tüm Covid-19 tedbirlerimizi aldık. Sizleri yeniden buluşmak üzere Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’na bekliyoruz!

Önlemlerimiz
Ziyaretçilerimizin, personelimizin ve parkımızda koruma altında bulunan hayvanlarımızın güvenliği için salgın başlangıcında aldığımız önlemler hala geçerli. Çalışma şeklimizi salgın sürecine uyumlu olarak özveri sürdürüyoruz.  Parkımızın açılması ile birlikte FYZoo olarak aldığımız önlemlerin yanı sıra hepimizin uyması gereken bazı kurallar belirledik.

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında aldığımız önlemlerle ilgili detaylı bilgileri ve ziyaretiniz sırasında uyulması gereken kuralları aşağıda bulabilirsiniz.
Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamız ve maske kullanımı hepimizin sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Kurallara uymanızı kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için önemle rica ediyoruz.

Sabrınız ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.​

 • 36 aya kadar çocuklar için girişler ücretsizdir.
 • Parkımız haftanın her günü saat 17:00’a kadar ziyarete açıktır.
 • Parkımıza yapılan ziyaretlerde maske kullanımı hem ziyaretçilerimiz hem de çalışanlarımız için zorunlu olacaktır.
 • Parkımızda yer alan kapalı alanlar akvaryum ve sürüngen evi tümü ziyarete kapalı olacaktır.
 • Parkımızda, Park Cafe, Rhino Cafe, Zürafa Cafe, Pony Cafe ve Gözleme Cafe hizmet vermektedir.
 • Tren turu hizmet vermektedir. Oyun parkı ve çocuk etkinlikleri geçici olarak hizmet vermeyecektir.
 • Çıkış bölümünde bulunan mağazamız hizmet verecektir.
 • Marmaray Osmangazi istasyonu ile parkımız arasında ulaşımı sağlayan servislerimiz geçici olarak hizmet vermeyecektir. Parkımızın ulaşım bilgileri için tıklayın.
 • Eğitim ve hayvan yönetim bölümü tarafında gerçekleştirilen besleme ve sunumlar geçici süre ile yapılmayacaktır.
 • Ziyaretçilerimizin kullanımı için park içerisinde el dezenfeksiyon istasyonları mevcuttur.
 • Hayvanat bahçesi ekipleri gerekli hijyen kurallarına uygun olarak tüm temas noktalarını, düzenli olarak temizleyecek ve dezenfekte edecektir.
 • Ziyaretçiler, hayvanat bahçesi içinde kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarını uygulayarak mevcut halk sağlığı önerilerine dikkat etmeleri konusunda uyarılar yapılacak ve teşvik edilecektir.
 • Ziyaretçilerimiz iyi niyetli bir iletişim kurma yöntemi olarak parkımızın sakinlerine yiyecek vermek istese de önüne geçemediğimiz bu durum hayvanlarımızın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.
 • Hayvanlarımızın beslenmesi ve sağlığı özenle takip edilmekte ve dışarıdan verilecek yiyecekler bu düzeni, dolayısıyla da hayvanlarımızın sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu durumun önüne uyarılarla geçemediğimiz için, parkımıza yiyecek ve içecek getirilmemesi kesin bir kural olarak parkımızda uygulamaktayız. Bu kurala anlayış göstermenizi önemle rica ederiz.
 • Parkta korunan hayvanların yaşam alanları, tüm hayvanların güvende olmasını sağlayacak şekilde ayarlanmış, izleme alanlarında fiziksel mesafelendirme önlemleri alınmıştır.
 • Çocuk bakım alanları personel tarafından kullanıma açılacak diğer ziyaretçi girmeden dezenfekte edilecektir.
 • Tekerlekli sandalyeler girişten temin edilebilecek ve ziyaretçilerin kullanımından sonra dezenfekte edilecektir.
Ancak, aşağıdaki hizmetler mevcut değildir:
 • Oyun parkı
 • Akvaryum
 • Sürüngen evi

Harita

Adres: Piri Reis, Tuzla Cad. No:297, 41700 Darıca / Kocaeli

Videolar

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Hayvanat Bahçesi Günlük Giriş Yetişkin 79,90 TRY
Çocuk (3-15 Yaş) 59,90 TRY
Öğrenci 59,90 TRY
Engelli 29,90 TRY
Aile Paketi-1 (1 Ebeveyn + 2 Çocuk) Adet 169,90 TRY
Aile Paketi-2 (1 Ebeveyn + 3 Çocuk) Adet 219,90 TRY
Aile Paketi-3 (2 Ebeveyn + 2 Çocuk) Adet 249,90 TRY
Aile Paketi-4 (2 Ebeveyn + 3 Çocuk) Adet 289,90 TRY

Benzer Etkinlikler

Viasea Akvaryum
Viasea Akvaryum
İstanbul - Akvaryum
79,00 TL
Park Of İstanbul
Park Of İstanbul
İstanbul - Hayvanat Bahçesi
25,00 TL
Aslan Park Tuzla
Aslan Park Tuzla
İstanbul - Hayvanat Bahçesi
79,00 TL

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Yorumları

Çok İyi (14)
İyi (9)
Orta (14)
Kötü (5)
Çok Kötü (11)
Ortalama Puan

3.19

53 Değerlendirme
M**** ****

Güzel bir gün geçirdik, Yalnız bazı önerilerimiz olacak ; Tren turu daha uzun olabilir ve güzergah çeşitlendirilebilir. Bazı hayvanlar (küçük maymun ve keklik) kafeslerin dışında geziyordu , bazı ziyaretçiler de uyarı panolarına rağmen bazı hayvanları beslemeye çalışıyordu. Görevlilerin daha sıkı kontrol etmeleri gerekiyor. Bir de çıkış kapısındaki hediyelik eşya fiyatları çok uçuk, ürün fiyatları normal bir seviyede olabilirdi. (Örn. 15cm lik maymun peluş oyuncak 100 tl,, Koyun peluş oyuncak 173 tl vb) Sırf bu durumdan ötürü mutlu bir günün sonunda malesef çocuklarla aileler zor duruma düşebiliyor. Çocukların ve ailelerin mutlu bir şekilde ayrılmaları öncelikli ise lütfen ya çıkış güzergahı değiştirilsin ya da ürün fiyatları normal bir seviyeye çekilsin ki herkes günün sonunda oradan mutlu ayrılabilsin. İyi günler..


E**** S****

Guzel bir gündü keyifle gezimizi tamamladık. Ilgili personel kolay ulaşım herşey için teşekkürler. Sadece bebekli aileler için bebek bakım yerleri arttirilabilir


F**** Y****

Maalesef verilen paraya değmiyor. Yazık


E**** ***

Kapalı alanlar vardı ve etkinlikler malesef yoktu bunlar ayrıntılı olarak belirtilebilir


S**** ***

Yaz sıcakları nedeniyle bazı büyük hayvanlar ortada yoktu, yuvalarına gölgelere çekilmişlerdi, göremedik. Daha serin havalarda Ziyaret edilebilir. Gergedanların bulunduğu alan çok kuraktı, azcık bir çamurun içinde hayvancıklar suSuzluktan bayılmış durumdalardı, üzüldük hallerine..


A**** A****

Ayı, aslan ve kapalı yerler açık değildi, çoğu şey yoktu


F**** D****

Fiyatı çok pahalı 70 TL online 60 TL çok fazla. Hayvanat bahçesi çok dağınık gezmesi zor. Çok maymun var nereye gitsen maymun türü. Çocukları olan aileler gidebilir. Benim 2 yaşındaki kızım çok sevdi ama biz memnun kalmadık.


E**** ***

Çok büyük bir yer en az 3 saat alıyor gezmesi. Pandemi nedeniyle akvaryum, sürüngenler, ayı, vaşak gibi hayvanları göremedik. Online alırsanız biletler daha uygun oluyor. Temiz ve gezilmesi gereken bir yer bence


M**** D****

Hayvanat bahçesinde çalışan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.gayet memnun kaldım güzel birgün yaşadık.


A**** ***

Biz çok memnun kalmadık. Hayvanlar çok sitresli ve sağlıklı durmuyorlar.aslanlerin bölümü kapalıydı kapalı olan bölümlerde çok vardı. Dışarıdan hiç birşey sokmuyorlar. Ama içerisi ateş pahası.


Yorum Gönder

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Hakkında

Çocukların ve gençlerin hayvanların tanımaları ve sevmeleri için hayvanat bahçesinin önemi büyüktür. Darıca’da bulunan Faruk Yalçın hayvanat bahçesi 30 yıldır insanların hayvanları tanımasını ve görmesini sağlamaktadır. Aileler çocuklarını bahçeye getirerek onları yaşam alanlarında göremeyecekleri hayvanlarla tanıştırırlar.
Ayrıca park alanında yer alan botanik parkını da ücretsiz olarak gezebilirler. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ayrıca insanların sembolik olarak hayvan evlat edinmelerine aracı olur. Böylelikle kişiler nesilleri tükenme tehlikesi altında olan hayvanlara maddi destek sağlayabilirler.


Hayvanat Bahçesi

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Darıca kurulan ve 1990 senesinden beri hizmet veren hayvanat bahçesidir. Türkiye’de bulunan hayvanat bahçeleri arasında bakanlık onaylı olan ve en fazla hayvan türüne sahip olan hayvanat bahçesidir. Modern hayvanat bahçeleri arasında yer alan mekan Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryum Birliği’ne tam üyeliği bulunan ilk hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir.
Bahçede bulunan hayvanlar nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlardır. Bu mekanda insanların ve çocukların hayvanları tanıması ve hayvan sevgisini edinmeleri amaçlanmaktadır. Hayvanat bahçesine biletle girişle mümkündür. Ayrıca üyelik imkanı vardır. Bu sayede hayvanat bahçesini üyeler 1 yıl boyunca diledikleri zaman ziyaret edebilmektedir. Hayvanat bahçesini tüm yıl boyunca 11.00-18.00 saatleri arasında gezmek mümkün olmaktadır.
Hayvanat Bahçesi Bölümleri

Hayvanat bahçesi genel olarak hayvan barınakları, tesisler ve botanik park olmak üzere 3 bölümden oluşur. Hayvan barınakları insanların hayvanları görmelerini ve onları tanımalarına imkan tanır. Barınaklarda 250 türden fazla hayvan türü vardır ve bu hayvanları bilet alarak hayvanat bahçesine giriş yapan kişiler görme imkanı elde edebilirler. Bahçede hayvan barınakları ve besleme alanları yanı sıra botanik park bulunur. Bu parkta 400’den fazla bitki türü ve toplamda 8000 üzerinde bitki bulunur.
İnsanlar hayvanlar yanı sıra botanik parkını da görebilirler. Botanik park ve hayvan barınaklarının olduğu bölüm dışında tesiste ziyarete gelen konukların yararlanabilecekleri farklı mekanlar vardır. Bu mekanlar otopark, mescit, bebek bakım odası, emanet odası, oyun alanı ve revirdir. Ayrıca engelli kişilerin bahçeyi ve diğer alanları gezebilmesi için tekerlekli sandalye hizmeti de bulunur. Parkta ayrıca insanların yemek yiyebilmeleri ve içecek alabilmeleri için iki kafe bir tane de büfe vardır. Ayrıca insanların hayvanat bahçesinden hatıra götürmek istediklerinde alabilecekleri ürünlerin satışının yapıldığı mağaza bölümü de yer alır.

Park Haritası:


Hayvanat Bahçesinde Düzenlenen Etkinlikler

Hayvanat bahçesinde 3 çeşit etkinlik imkanı vardır. Bunlar botanik turu, çocuk doğum günü ve fyzoo’da özel bir gün etkinlikleridir. Botanik turu etkinliğine katılmak isteyenler parkta yer alan bitki türlerini ve çeşitlerini görebilir veya bilgi edinebilirler. Çocuk doğum günü etkinliği ise çocuklarının doğum gününü parkta yapmak isteyen kişilere sunulur.
Bu etkinlik kapsamında doğum gününe katılan kişilere yiyecek içecek ikramı, park gezisi ve oyun parkı etkinlikleri yapılır. Doğum günü partisi için planlanan günde 5 gün önce rezervasyon yaptırmak gerekir. Fyzoo’da Özel Bir Gün etkinliğinde ise hayvanları izleme ve besleme, rehberle birlikte park turu yapma, kafede güne özel menü ve sürpriz hediyeler yer alır. Bu etkinliği tercih edenler ise 5 kişi ile katılım sağlayabilmektedir.


Hayvanat Bahçesinde Bulunan Hayvanlar

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde 250’den fazla türde hayvan bulunur. Bahçede bulunan hayvanların sayısı ise 3000 bin üzerindedir. Bu hayvanlar arasında nesli tükenmekte olan, tükenme tehlikesi geçiren ve kritik seviyede olan hayvanlarda yer alır. Hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar memeliler, kuşlar, sürüngenler, balıklar ve omurgasızlar olarak 5 gruptadır. Bahçede bulunan memeli hayvanlardan bazıları şunlardır; zebra, saz kedisi, çöl tilkisi, cüce su aygırı, aguti, jaguar, boz ayı, eşek, kızıl panda, mirket, rakun, leopar, valabi, siamang, tapir, lama, kanguru ve şempanze’dir.
Kuşlar arasında ise kaz, martı, kelaynak, telli turna, kutsal ibiş, gelin ördeği, gümüş sülün, tavuskuşu, beç tavuğu, şahin, siyah kuğu ve gri papağan vs vardır. Sürüngenler arasında ise kral piton, nil timsahı, top piton, yeşil iguana, boncukla kertenkele, timsah kapan kaplumbağa, sakallı ejder ve süt yılanı gibi sürüngenler vardır. Bahçede bulunan omurgasız hayvanlar arasında ise kaya akrebi, dev kuş yiyen örümcek ve tarantula türleri vardır. Hayvanat bahçesindeki balıklar arasında ise pirana, koi, pacu, rus mersin, şingu vatoz, dev arapaima, öpüşen gurami, gümüş, astronot ve çöpçü balıkları vardır.


Hayvanat Bahçesi Ulaşım Ve İletişim Bilgileri

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alır. Bahçenin tam adresi Piri Reis, Tuzla Cad. No:297 Darıca ilçesi Kocaeli’dir. Hayvanat bahçesinde gezi ve etkinlikler için 0262 653 66 66 numarasından bilgi alınabilmektedir. Hayvanat bahçesine girmek için gerekli biletler ise bilet.com üzerinden alınabilmektedir.