Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Bileti

 Birden Fazla Mekan - Türkiye

Hayvanat Bahçesi

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı yeniden kapılarını açıyor. Online özel indirimli fiyatlarla biletler Bilet.com'da.

Paylaş :

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Bilet Seçenekleri

  Bu kampanya yalnızca Bilet.com online bilet alımlarında geçerlidir, kapıda giriş fiyatları indirimsiz olarak sunulmaktadır.
  Aktif olan herhangi bir bilet bulunmamaktadır

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Hakkında

Darıca Hayvanat Bahçesi, 1993 yılından bu yana 30 yıllık tecrübesi ile birlikte 160'ın üzerinde tür ve 1700'ün üzerinde hayvan nüfusuna ev sahipliği etmektedir. Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ülkemizin en çok türe sahip modern hayvanat bahçesi ünvanına sahiptir.

Darıca Hayvanat Bahçesi, nesli tükenme tehlikesi altında olan 6'sı Anadolu topraklarına ait olmak üzere 40 hayvan türünü ve kritik seviyede koruma gerektiren 26 hayvan türünü bünyesinde barındırmaktadır. 


Darıca Hayvanat Bahçesi  haftanın her günü sabah saat 10.00 ile akşam saat 17.00 arasında  ziyarete açıktır.

Kurallar ve Koşullar

 • Parkımızda koruma altında bulunan tüm hayvanların kendi özel beslenme programları vardır. Ziyaretçilerimizin hayvanlara yiyecek vermesi kesinlikle yasaktır. Hayvanlarımızın sağlını tehlikeye atmamak için bu kurala uyulması zorunludur. 
 • Parkımızdaki tüm yeme-içme alanlarımızdan faydalanabilirsiniz. 
 • Çocuk tren turu ile parkımız içinde  gezinti yapabilirsiniz. 
 • 0-36 ay arasındaki çocuklar için giriş ücretsizdir. 
 • Parkımızda çocuk bakım odası bulunmaktadır. 
 • Sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasını önemle rica ederiz. 
 • Öğrenci bileti alan ziyaretçilerimizin öğrenci kartını göstermeleri zorunludur. 
 • Engelli bileti alan ziyaretçilerimizin engelli kartını göstermeleri zorunludur.
 • Tekerlekli sandalyeleri parkımızın giriş bölümünde temin edilebilirsiniz. 
 
Ziyarete Kapalı Alanlar:
 • Akvaryum
 • Oyun parkı

Harita

Adres: Piri Reis, Tuzla Cad. No:297, 41700 Darıca / Kocaeli

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Hakkında

Çocukların ve gençlerin hayvanların tanımaları ve sevmeleri için hayvanat bahçesinin önemi büyüktür. Darıca’da bulunan Faruk Yalçın hayvanat bahçesi 30 yıldır insanların hayvanları tanımasını ve görmesini sağlamaktadır. Aileler çocuklarını bahçeye getirerek onları yaşam alanlarında göremeyecekleri hayvanlarla tanıştırırlar.
Ayrıca park alanında yer alan botanik parkını da ücretsiz olarak gezebilirler. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ayrıca insanların sembolik olarak hayvan evlat edinmelerine aracı olur. Böylelikle kişiler nesilleri tükenme tehlikesi altında olan hayvanlara maddi destek sağlayabilirler.


Hayvanat Bahçesi

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Darıca kurulan ve 1990 senesinden beri hizmet veren hayvanat bahçesidir. Türkiye’de bulunan hayvanat bahçeleri arasında bakanlık onaylı olan ve en fazla hayvan türüne sahip olan hayvanat bahçesidir. Modern hayvanat bahçeleri arasında yer alan mekan Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryum Birliği’ne tam üyeliği bulunan ilk hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir.
Bahçede bulunan hayvanlar nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlardır. Bu mekanda insanların ve çocukların hayvanları tanıması ve hayvan sevgisini edinmeleri amaçlanmaktadır. Hayvanat bahçesine biletle girişle mümkündür. Ayrıca üyelik imkanı vardır. Bu sayede hayvanat bahçesini üyeler 1 yıl boyunca diledikleri zaman ziyaret edebilmektedir. Hayvanat bahçesini tüm yıl boyunca 11.00-18.00 saatleri arasında gezmek mümkün olmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Bölümleri

Hayvanat bahçesi genel olarak hayvan barınakları, tesisler ve botanik park olmak üzere 3 bölümden oluşur. Hayvan barınakları insanların hayvanları görmelerini ve onları tanımalarına imkan tanır. Barınaklarda 250 türden fazla hayvan türü vardır ve bu hayvanları bilet alarak hayvanat bahçesine giriş yapan kişiler görme imkanı elde edebilirler. Bahçede hayvan barınakları ve besleme alanları yanı sıra botanik park bulunur. Bu parkta 400’den fazla bitki türü ve toplamda 8000 üzerinde bitki bulunur.
İnsanlar hayvanlar yanı sıra botanik parkını da görebilirler. Botanik park ve hayvan barınaklarının olduğu bölüm dışında tesiste ziyarete gelen konukların yararlanabilecekleri farklı mekanlar vardır. Bu mekanlar otopark, mescit, bebek bakım odası, emanet odası, oyun alanı ve revirdir. Ayrıca engelli kişilerin bahçeyi ve diğer alanları gezebilmesi için tekerlekli sandalye hizmeti de bulunur. Parkta ayrıca insanların yemek yiyebilmeleri ve içecek alabilmeleri için iki kafe bir tane de büfe vardır. Ayrıca insanların hayvanat bahçesinden hatıra götürmek istediklerinde alabilecekleri ürünlerin satışının yapıldığı mağaza bölümü de yer alır.

Park Haritası:

darıca faruk yalçın hayvanat bahçesi


Hayvanat Bahçesinde Düzenlenen Etkinlikler

Hayvanat bahçesinde 3 çeşit etkinlik imkanı vardır. Bunlar botanik turu, çocuk doğum günü ve fyzoo’da özel bir gün etkinlikleridir. Botanik turu etkinliğine katılmak isteyenler parkta yer alan bitki türlerini ve çeşitlerini görebilir veya bilgi edinebilirler. Çocuk doğum günü etkinliği ise çocuklarının doğum gününü parkta yapmak isteyen kişilere sunulur.
Bu etkinlik kapsamında doğum gününe katılan kişilere yiyecek içecek ikramı, park gezisi ve oyun parkı etkinlikleri yapılır. Doğum günü partisi için planlanan günde 5 gün önce rezervasyon yaptırmak gerekir. Fyzoo’da Özel Bir Gün etkinliğinde ise hayvanları izleme ve besleme, rehberle birlikte park turu yapma, kafede güne özel menü ve sürpriz hediyeler yer alır. Bu etkinliği tercih edenler ise 5 kişi ile katılım sağlayabilmektedir.


Hayvanat Bahçesinde Bulunan Hayvanlar

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde 250’den fazla türde hayvan bulunur. Bahçede bulunan hayvanların sayısı ise 3000 bin üzerindedir. Bu hayvanlar arasında nesli tükenmekte olan, tükenme tehlikesi geçiren ve kritik seviyede olan hayvanlarda yer alır. Hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar memeliler, kuşlar, sürüngenler, balıklar ve omurgasızlar olarak 5 gruptadır. Bahçede bulunan memeli hayvanlardan bazıları şunlardır; zebra, saz kedisi, çöl tilkisi, cüce su aygırı, aguti, jaguar, boz ayı, eşek, kızıl panda, mirket, rakun, leopar, valabi, siamang, tapir, lama, kanguru ve şempanze’dir.
Kuşlar arasında ise kaz, martı, kelaynak, telli turna, kutsal ibiş, gelin ördeği, gümüş sülün, tavuskuşu, beç tavuğu, şahin, siyah kuğu ve gri papağan vs vardır. Sürüngenler arasında ise kral piton, nil timsahı, top piton, yeşil iguana, boncukla kertenkele, timsah kapan kaplumbağa, sakallı ejder ve süt yılanı gibi sürüngenler vardır. Bahçede bulunan omurgasız hayvanlar arasında ise kaya akrebi, dev kuş yiyen örümcek ve tarantula türleri vardır. Hayvanat bahçesindeki balıklar arasında ise pirana, koi, pacu, rus mersin, şingu vatoz, dev arapaima, öpüşen gurami, gümüş, astronot ve çöpçü balıkları vardır.


Hayvanat Bahçesi Ulaşım Ve İletişim Bilgileri

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alır. Bahçenin tam adresi Piri Reis, Tuzla Cad. No:297 Darıca ilçesi Kocaeli’dir. Hayvanat bahçesine girmek için gerekli biletler ise bilet.com üzerinden alınabilmektedir.
Daha Fazla Göster

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletini seçeneklerin olduğu etkinlik listesinden seçip, bilgilerinizi doldurarak satın alabilirsiniz.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi bileti 255 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
PNR numarası her bilete verilmiş özel bir koddur. Sizin bilgilerinizin ve rezervasyon ayrıntılarının içerisinde bulunduğu bir dizi sayı ve harflerden oluşur.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi bileti satın aldığınız tarihler sabit ise sadece o tarihler arası geçerlidir. Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletinizde … tarihine kadar geçerli ibaresi yer alıyorsa, o tarihe kadar kullanılabilir demektir.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletinin satın alma ekranında çocuklara, engellilere, 65 yaş üstüne, bebeklere ve öğrencilere olmak üzere indirim seçeneklerinin fiyat listesini görebilirsiniz.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletini aldığınız ekranın orta sağ tarafında bulunan haritadan yerine bakabilir, ya da satın aldıktan sonra gelen mail ve sms içeriğinde yazan adres bilgisini harita uygulamalarınıza yazarak biletinizin saatinde adrese gidebilirsiniz.

Senin İçin Önerilen Etkinlikler

Viasea Akvaryum

Viasea Akvaryum

İstanbul - Akvaryum

254,15 TL 369,00 TL
Aslan Park Tuzla

Aslan Park Tuzla

İstanbul - Hayvanat Bahçesi

254,15 TL 369,00 TL
Çamlıca Kulesi

Çamlıca Kulesi

İstanbul - Seyir Terası

70,00 TL

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Yorumları ve Değerlendirmeleri

Çok İyi (33)
İyi (14)
Orta (8)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

4.45

55 Değerlendirme
Nurhak k****

2023-08-06

Sıcaklık dışında ve bir kaç canlıyı görememek dışında gayet çok memnunduk ama şunu ögrendim kesinlikle sıcakta gidilmemesi gerekiyor ve şempaze ailesinden Garip bizi korkutmaya çalışsada başarılı olamadı ve biz kazandık Jane muhteşem zekaysıyla bizi kendisine aşık etti tabi üzücü durumlarda oldu yıllar önce geldiğimde çok şirin tatlış adını hatırlayamadığım papağanı ise kaybetmişiz lütfen bilinçli olup bizi mutlu etmeye çalışan hayvan dostlarımızı görevliler dışında beslemeyelim tekrar herşey için teşekkür ederim Darıca Faruk Yalçın ailesi


Nuray k****

2023-07-02

Genel olarak bakimli Ve guzel bir hayvanat bahcesi ancak birer tane olan Aslan, jaguar Ve Ayi icin bulundugu yerler yeterince buyuk degil. Ayrica buyuk hayvanlar sicaktan bayilmis gibiydi, balik beslemek 95 tl, zurafa beslemek 350 tl… bu kadar abartilmis fiyatlarin olmasina da anlam veremedim. Atlantada, Richmond’ta Ve amerikada bir cok yerde hayvanat bahcelerine gittim, hayvanlarin yaninda kutulrda yemleri oluyor Ve madeni para atip yem alip besleyebiliuorsunuz. 25 cent-1 dolar arasi yani.. Ve Giris ucretleri de bu kadar abartili degil. Yetkililerin mudahale etmesi gerek..


Nesrin D****

2023-06-19

Çocuklar çok beğendi benim ikinci gelişim bir de çocukları getireyim dedim onlar için baya eğlenceli bir aktivite oldu.


Nisa A****

2023-06-19

Hayatımda hayvanat bahçesine gitmemiştim beklentimin baya üstünde bir deneyim oldu hem hayvanat bahçesi çalışanlarına hem de Bilet.com'a teşekkür ederim


Esra �****

2023-06-19

Kopsept olarak güzel bir hayvanat bahçesiydi. Tercih edilebilir. Eğlenceli bir tur oldu bizim için. Çocuklarım da baya bi sevdiler.


Lina H****

2023-06-19

online bilet ile hemen hızlıca geçtik teşekkürler Bilet.com


Elif Y****

2023-06-19

Hayvanlar gölge alanlara çekilmişlerdi hava çok sıcaktı ama olsun baya türden vahşi hayvanı gördük. Bence gayet yeterli bir hayvanat bahçesi.


Ferit G****

2023-06-19

Beklentimi karşıladı çocuklarda mutlu oldu. Çocuklu ailelere tavsiye ederim.


Galip �****

2023-06-19

Karne hediyesi için çocukları götürdüm. Ben de hiç yabani hayvan görmemiştim. Gayet güzel bir deneyimdi.


Meryem �****

2023-06-19

Daha önce başka hayvanat bahçeleri de gezmiştim. Burası diğerlerinden daha güzeldi. Çalışanlar ilgili vs. hava sıcaktı bizi zorladı ama deneyimlenmesi gereken bir yerdi.


Yorum Gönder