Meis Feribot Bileti

-
20.04.2024
Meis Adasına Giden Firma Sayısı
2
En Ucuz Bilet Fiyatı
1.056 TL
Kapıda Vize Var Mı ?
Evet
En Popüler Rota
Kaş-Meis

Meis Adası Feribot Seyahati ve Gezi Rehberi

Kızılhisar adası olarak ta bilinen Meis Adası, tarihi ve doğal güzellikleri ile tam bir tatil cennetidir. Yunanistan'ın en küçük adası olup 12 Ada'dan biridir. Tek yerleşim birimi olan Kastellorizo, St. Jean Şövalyeleri tarafından adı verilen Kızıl Şato (Château –Roux) adının bozulmuş şeklidir. Ada 1512 yılında Osmanlı hâkimiyetine girmiş, 1915 yılına kadar kalmıştır. Birinci Dünya Savaşı'nda Fransızların, 1923 yılında İtalyanların eline geçen Meis Adası, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Yunanistan'a bağlanmıştır. Meis feribot bileti alarak sizde bu harika adayı ziyaret edebilirsiniz.

Meis feribot bileti

 Meis Nerededir?

 Meis Adası


 Yunanistan'ın 12 Adası'ndan biri olan Meis Adası, Antalya Kaş'a en yakın adalardan biridir. Aradaki mesafe 2,1 km olup, Kaş'a tatil için gelenler Meis Adası'nı görmeden dönmemektedir. Antalya Kaş'tan kaldırılan vapur ve feribotlarla Meis Adası'na günübirlik ziyaretler yapılabiliyor.
 

 Nüfusu

 
 2017 verilerine göre Meis Adası'nın nüfusu 500 civarıdır. Kaş'ın karşı kıyısında bulunan adanın nüfusu yaz sezonunda 1.000'i buluyor. Adanın en büyük yerleşimi olan Megisti (Kastellorizo), kıyıdaki bir Yunan köyüdür.
 

 Coğrafi Özellikleri

 Yüzölçümü 7,3 km², uzunluğu 9 km olan Meis Adası'nın kıyıları girintili çıkıntılı ve sarp kayalıktır. Adada bulunan havalimanı Rodos Adası ile bağlantılıdır. Rengarenk evleri, çiçekli sokakları, tertemiz denizi ve doğası ile turist akınına uğrayan Meis, Türkiye kıyılarından 1.300 metre uzaklıkta olup Rodos'un 110 km doğusundadır. Üçgen bir şekle sahip olan adanın kıyıları yüksek ve engebelidir. Agios Stefanos, Nifti ve West burnu ile öne çıkar. Dağlık bir yapıya sahip olan Meis Adası'ndan batıya geçiş zordur.

 Gezilebilecek Turistik Yerler

 
 Çok küçük bir ada olan Meis Adası'nda uzun uzadıya gezilecek çok fazla bir yer yok. Sahilini boydan boya 30 dakikada gezebilirsiniz. Rengârenk evleri ve çiçekli sokakları fotoğrafçılar ve fotoğraf çekmeyi sevenler için mükemmel bir dekordur. Adanın meşhur Küçük Çarşısı, tertemiz denizi ile küçük plajları ve adanın hemen arkasında yer alan Mavi Mağara görülmeye değerdir. Kumsalları çakıl taşları ile bezenmiştir. Bu nedenle sahilde gezerken dikkat etmek gerekiyor. Sahilde gezerken veya sahil lokantasında yemeğinizi yerken devasa caretta carettaları görecek, kedileri ile meşhur Meis sokaklarında gezerken büyük keyif alacaksınız.
 

 Osmanlı Cami ve Arkeoloji Müzesi

Osmanlı Cami 

 18. yüzyılda yapılan Meis Cami, Osmanlı döneminde yeniçerilerin ibadet yaptığı bir camidir. Limanda yer alan cami şimdilerde müze olarak kullanılıyor. 1169 hicri 1752 tarihli olan caminin ticaretle uğraşanların uğrak yeri olduğu tahmin ediliyor. Kırmızı kubbeli ve tek minareli camiyi mutlaka yakından görmenizi tavsiye ediyoruz. Pazartesi günleri hariç haftanın her günü Osmanlı Cami'ni gezebilirsiniz. Yazın 08:00-15:00 arası açık olan camide Meis'in tarihi koleksiyonunu yakından göreceksiniz.
 

 Agios Georgios tou Pigadou Kilisesi

 Agios Georgios tou Pigadou Kilisesi

 
 Az bulunur güzellikleri ile Meis görenleri kendine hayran bırakıyor. Rengarenk ve çiçeklerle dolu sokakları, kiliseden merdivenle yukarı çıkıldığında göz kamaştıran manzarası ve doğal güzellikleri ile her yıl turist akınına uğruyor. Görmenizi tavsiye edeceğimiz Agios Georgios tou Pigadou Kilisesi, tarih kokan dokusu ve eşsiz görüntüsü ile görmek isteyeceğiniz bir eserdir.
 

 St John Şövalyeleri Kalesi

Meis Kalesi

 
 M.Ö.4. yy’dan kalma kale kalıntıları üzerine yapılan St. John Şövalyeleri Kalesi, 14.yy’da Saint Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir. Meis ya da Yunancada en büyük anlamına gelen Megisti'de görülmesi gereken eserlerden biridir. Eski kalıntılardan kalan taşlar güneş batarken kırmızı renge büründüğü için kaleye Kırmızı Kale (Castel Rosso) denilmiştir. Bugün Kastellorizo’ya adını veren kalenin günümüze ulaşan kalıntılarını görebilir, 200 metre yükseklikten Meis ve Kaş'ın muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.
 

 Mandraki Limanı


Mandraki Limanı

 
 Ana liman dışında Meis Adası'nda bir de balıkçıların kullandığı küçük bir liman bulunuyor. Mandraki Limanı muhteşem deniz ve doğa manzarası, rengarenk evlerin görüntüsü ile göz alıcı duruyor.
 

 Cafe Mediterrano ve Santrapeia Okulu

Santrapeia Okulu

 
 Chorafia mahallesinde bulunan Cafe Mediterrano ve Santrapeia Okulu'nu mutlaka görmelisiniz. Cafe Mediterrano, Mediterraneo filminin birçok sahnesinin geçtiği bir mekandır. Görenlerin oturmadan geçemediği kafede adeta bir ev ortamı bulacaksınız. Akdeniz mimarisi ile yapılmış olan Santrapeia Okulu ise renkli taşları ve duvar resimleri ile hemen dikkat çekiyor.
 

Likya Mezarı


Meis Likya Mezarı

 
 Deniz seviyesinden 30 metre kadar bir yükseklikte olan Likya Mezarı, M.Ö. 4.yy’dan kalma bir eserdir. Mezarın kenarındaki gölge hemen dikkat çekiyor. Likya Mezarına çıkabilir, Meis'ten Türkiye'yi izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.
 

 St. George (Aya Yorgi) Koyu

 St. George Aya Yorgi Koyu

 
 Küçük bir işletme ve kilisenin bulunduğu St. George (Aya Yorgi) Koyu tam bir plaj değildir. Denize girmek için kayalıklar arasından geçmeniz gerekir. Suyu son derece berrak ve temizdir. En fazla 2 günde adanın her yerini gezebileceğiniz Meis'te St. George (Aya Yorgi) Koyu'nu da görmelisiniz. Şnorkel ile yüzmek ve berrak suların keyfini yaşamak için St. George (Aya Yorgi) Koyu mükemmeldir.
 

 Meis'te Yapılabilecek Aktiviteler

Kano Kiralam

 
 Deniz, kum ve güneş olarak turistlein aradığı herşeyi bulduğu Meis'te yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Meis'te kano kiralamak ta meşhurdur. Kano kiralayarak gezinti yapabilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Kayalık bir yapıya sahip Meis Adası yüksekten denize atlamak isteyenler için mükemmeldir.
 
 Farklı heyecanlar yaşamak ve denizin tadını doyasıya çıkarmak isterseniz, kayalıklardan Meis'in tertemiz denizine atlayarak gönlünüzce yüzebilirsiniz. Meis Adası'nda tatil için en uygun sezon yaz sezonudur. Şirin bir ada olan Meis'te yürüyüş en keyifli aktivitelerdendir. Sahili boydan boya gezebilir, renkli ve çiçeklerle bezenmiş sokaklarında en güzel kareleri yakalayacağınız fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.
 

 Konaklama İmkânları

meis konaklama

 
 Meis Adası'nda her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunuyor. Ada küçük olmasına rağmen turizm potansiyeli yüksek bir belde olarak 3-4 ve 5 yıldızlı otelleri ile dikkat çekiyor. Otel yanında pansiyon, hostel ve apart daireler de bulmak mümkün. Adada en ekonomik konaklama seçeneklerinden biri de ev kiralamaktır.
 
 Kastelorizo'nun ana limanına 300 metre mesafede bir otel olan Poseidon, adanın nefes kesen doğası ile tam bir uyum içinde olan Megisti Hotel, barbekü hizmeti ve deniz manzarası ile P&B House önerilen oteller arasındadır.
 
 Geleneksel yapısı ile dikkat çeken Moments Apts ve muhteşem deniz manzarası ile Agnanti Studios en çok misafir ağırlayan konaklama merkezleridir.
 

 Festivalleri Özel Etkinlikleri

 
 Meis Adası Ulusararası Belgesel Festivali ve Kültür ve Sanat Festivali ile turistlerin ilgisini çekiyor. Çok fazla festival ve etkinlikler yapılmasa da, dünya basınında konuşulan Belgesel Festivali ile adını duyuruyor. Meis tatiliniz festival dönemine denk gelmese de, Kaş tatilinde Meis'e günübirlik geçiş yapabilir, festivallere katılarak unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.
 

 Beyond the Borders Uluslararası Belgesel Festivali

 
 Yunan adası Castellorizo'da düzenlenen Uluslararası Belgesel Film Festivali, 26 Ağustostan 2 Eylüle kadar sürüyor. Dünyanın dört bir yanından gelen sinema, film ve sanat alanında ün yapmış kişiler Meis'te bir araya geliyor. Tarihi ve sosyopolitik belgesel yaratıcılarının buluşma noktası olan Meis, Beyond the Borders Uluslararası Belgesel Festivali ile dünyanın ilgi noktası oluyor.Ödüllerin dağıtıldığı festival, başta Yunan basını olmak üzere tüm dünya basınında manşet oluyor.
 
 2019 yılında düzenlenecek festivalin jürisinin başkanı ise Avustralyalı ödüllü belgeselci Nick Torrens'dır.
 

 Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali

Yüzme Yarışları

 
 Kaş ile Meis Adası arasında yüzme yarışlarının da yapıldığı bir festivaldir. Kaş ve Meis Adası arasındaki mesafe düşünüldüğünde, adrenalini yüksek ve eğlenceli bir deniz sporu ile dikkati çeken festivale katılmak tatilinizi daha da heyecanlı kılabilir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen festival kortej yürüyüşü ile başlıyor. Halkoyunları ve gösterilerle devam ederek Kaş Meis yüzme yarışı ile sona eriyor.
 

 Yemek Kültürü

 
 Birbirinden lezzetli Yunan yemekleri ve mezelerinin tadına bakabileceğiniz Meis Adası'nda harika bir ziyafet çekebilirsiniz. Güneşte kurutulmuş ahtapot, kalamar dolma, Greek salata,, saganaki,, üzerinde eritilmiş peynir olan musakka mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdir. Yunanlıların en meşhur içeceği uzonun tadına bakmayı da unutmayın. Yunan rakısı olarak bilinen uzo, deniz ürünleri ile birlikte sofraları süslüyor.

Greek Salatası

Yemeklerden sonra deniz manzarası eşliğinde içilen lakke benzeri sütlü ve bol köpüklü bir Yunan kahvesinin tadına doyum olmuyor.
 

 Kastellorizo Restoranları


 Kastellorizo Restoranları

 
 Deniz mahsulleri, Akdeniz ve Yunan mutfağı ile meşhur olan Alexandra's Restaurant, vejetaryen dostu olup vegan seçenekleri ve glütensiz seçenekleri ile turist akınına uğruyor. Öğle ve akşam yemeği yanında gece eğlencesine de kalmak isterseniz tercih edebilirsiniz.
 Deniz ürünleri, deniz ürünlü makarna, salata ve mezelerine bayılacağınız Mandraki Seafood Ostraka Restaurant, ev yapımı yemeklerin ve ücretiz ev yapımı dondurmanın tadına bakabileceğiniz bir lokantadır.
 
 Puanlamada ortalamanın üstünde bir lokanta olan Lazarakis, tipik bir Yunan lokantası olarak dikkat çekiyor. Mükemmel servisi ve lezzetli yemekleri ile konuklarını en iyi şekilde ağırlarken, kızarmış peynir, kalamar dolma, ızgara ahtapot ve Greek salatası ile çok beğeniliyor.
 Mais Adası'nın tüm maviliğini hissedeceğiniz Athena Fish Tavern, uygun fiyatları ve lezzetli yemekleri ile dikkat çekiyor. Türk olmanın ayrıcalığını hissettiren bir mekân olarak özellikle Türk turistler tarafından tercih ediliyor.
 

 Alışveriş

meis adası alışveriş

 
 Kaş'a çok yakın olan Meis Adası'nda Türk Lirası ile alışveriş yapabilirsiniz. Şık butikler, ışıltılı vitrinleri ile mağazalar ve pahalı markaların olmadığı Meis'te küçük hediyelik eşya dükkânları bulunuyor. Bunun yanında salaş butiklere ve free shoplara da rastlayacaksınız. Meis hatırası olarak yanınızda götürebileceğiniz ürünler magnet, Meis Adası baskılı çanta, şapka, süs eşyaları ve elbise olabilir.
 
 Doğal ürünlerin satıldığı küçük dükkânlar, zeytinyağlı sabunlar, fıstıklı ve bademli bal karışımları ve defne sabunlarını bulabileceğiniz alışveriş noktalarıdır. Adada 2 büyük süpermarket dışında gıda ürünü bulabileceğiniz büyük alışveriş mekânları yok. Küçük dükkânlarda yerel gıda ürünleri bulabilirsiniz. Alkollü ve alkolsüz içeceklerin satıldığı dükkânlar da yerli ve yabancı müşterilere hizmet sunuyor.
 

 Ulaşım Alternatifleri

 
 Meis Adası'na ulaşım için Kaş'tan kalkan deniz otobüsleri ve feribotlarını kullanabilirsiniz. Meis adası feribot bileti satın alarak Türkiye'ye en yakın Yunan adası olan Meis Adası'na 20 dakikada ulaşacaksınız. Meis express feribot bileti, tek yön, gidiş dönüş, yetişkin, çocuk ve arabalı ya da arabasız tarifelere göre müşterilere sunuluyor. Meis Kaş arası feribot seferleri düzenleyen Meis express, günde iki kez gerçekleştirdiği feribot seferleri ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyor.
 
 Feribot ve yat hizmeti almak için Meis Express'i tercih edebilir, Meis'te unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.
 
 Deniz seyahatini seviyor ve Kaş Meis tatili planlıyorsanız, Meis Express uygun fiyatları ve istikrarlı feribot seferleri ile hizmetinize hazırdır. En az 6 aylık pasaporta sahip olan herkes, kapıda vize uygulaması olan Meis feribot hizmetinden faydalanabilir.
 ​​​​​​​
 Kaş Meis feribot seferini tercih edecekseniz, birkaç gün öncesinden vize işlemlerini tamamlamanızı öneriyoruz. Özellikle haftasonları yoğunluk yaşandığından, feribot bileti satın almayı son güne bırakmamanız tatil planınızın istediğiniz gibi gerçekleşmesi için önemlidir.
 

Daha Fazla Göster

En Popüler Meis Feribot Biletleri

Meis Express 20.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 20.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:30 16:50 Satın Al
Meis Express 20.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:00 16:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 21.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:00 16:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 22.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:00 16:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 23.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:00 16:20 Satın Al
Meis Express 24.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 24.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:30 16:50 Satın Al
Meis Express 26.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 27.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:00 16:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 28.04.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:30 16:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 01.05.2024
Meis Kaş 1.056 TL
16:00 16:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 19.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Express 20.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 20.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
10:00 10:20 Satın Al
Meis Express 21.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 21.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:00 09:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 21.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Express 22.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 22.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
10:00 10:20 Satın Al
Meis Express 23.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Ferry Lines 23.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:00 09:20 Satın Al
Meis Ferry Lines 23.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al
Meis Express 24.04.2024
Kaş Meis 1.056 TL
09:30 09:50 Satın Al

Meis İle İlgili Blog Yazıları

Meis Feribot Sefer Tarihleri ve Saatleri

Tarih Kalkış Sefer Süresi Firma Fiyat
19.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
20.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Express 1.055,7 TL
20.04.2024 10:00 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
21.04.2024 09:00 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
21.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Express 1.055,7 TL
21.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
22.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Express 1.055,7 TL
22.04.2024 10:00 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
23.04.2024 09:00 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
23.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
23.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Express 1.055,7 TL
24.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Express 1.055,7 TL
24.04.2024 10:00 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
25.04.2024 09:30 0 sa 20 dk Meis Express 1.055,7 TL
27.04.2024 09:00 0 sa 20 dk Meis Ferry Lines 1.055,7 TL
Meis Feribot Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Meis Feribot biletini, bilet seçim ekranından Meis seçerek çıkan listeden alabilirsiniz.
21.04.2024 - 31.08.2024 tarihleri arası Meis feribot bileti bulunmaktadır.
Meis feribot biletinizi en hızlı online olarak veya müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.
Meis feribotu ile Kaş - Meis arası deniz seyahati yapabilirsiniz.
Meis Yönüne Sefer Düzenleyen Firmalar
Meis Yönüne Seferler