Kalimnos - Bodrum Feribot Bileti

Kalimnos - Bodrum
19.09.2019

Kalymnos (Kalimnos) - Bodrum Hakkında

kalimnos - bodrum

Kalimnos Adası
, Bodrum’ a sadece 25 kilometre uzaklıkta bir adadır. Kalimnos Adası’ nın bu kadar yakın olması Bodrum’ dan gidiş geliş imkânını da sağlamaktadır.

Yunan Adaları, Ege’ ye oldukça yakındır. Bu durum da iki yer arasında gidiş dönüş yapma imkanı oluşturur. Ancak önceleri vize işlemlerinin olması bu olanağın ertelenmesine sebep olmuştur. Çünkü Yunan Adaları’ na gitmek için istenen vize, Türk Vatandaşlarını çok fazla uğraştırıyordu. Bu yüzden de Türk Vatandaşları, Yunan Adaları’ na gitmeyi pek fazla istemiyordu. Ancak yapılan son değişiklikler ile birlikte artık Yunan Adaları’ na gitmek oldukça kolay hale gelmiştir. Bu durum da pek çok Türk Vatandaşının Yunan Adaları’ na gidişini kolaylaştırmıştır. Çünkü artık kapıda vize uygulaması vardır. Bu sayede sadece pasaport temin ederek Yunan Adaları’ na gidilebilir. Ada girişinde vize işlemleri halledilerek kolayca giriş sağlanır.

Kalimnos Adası’ na Gidiş

Kalimnos Adası’ da kapıda vize uygulamasının geçerli olduğu adalardan birisidir. Bu küçük adaya Bodrum’ dan gitmek oldukça kolaydır. Ertürk Lines firması Bodrum’ dan Kalimnos Adası’ na günlük feribot seferi düzenler. Üstelik bu seferlerin süresi de sadece 25 dakikadır. Bu sayede bu küçük ada aynı gün içerisinde gezilerek geri dönülme imkânı sağlar.

Kalimnos Adası’ na gitmek için Bodrum Limanından feribota binmeniz yeterlidir. Bunun için biletinizi de bilet.com adresinden temin edebilirsiniz.

Kalimnos Adası’ nda Gezilecek Yerler

Kalimnos Adası oldukça küçük ve şirin bir Yunan Adası’dır. Kalimnos Adası, diğer Yunan Adaların’ dan farklıdır çünkü adada yeşili görmek oldukça zordur. Ada kurak ve çorak bir yapıdadır. Kalimnos Adası’ nın ortasında Vathis Vadisi yer alır. Kalimnos Adası’ nın tek yeşil yeri burasıdır. Bu vadide; turunçgil ve zeytin yetiştiriciliği yapılır.

Kalimnos Adası küçük ve çorak olmasına rağmen son derece zengin bir adadır. Bunun nedeni adada sünger balıkçılığının yaygın olmasıdır. Bu sayede ada halkı oldukça kazanç sağlamıştır. Ayrıca turizmden de ciddi gelir elde edilir. Çünkü Kalimnos Adası’ nın denizi oldukça güzeldir. Bu eşsiz deniz ve sarp kayalıklar turistlerin ilgisini çeker.
 

Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

19.09.2019 Perşembe Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri. Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Biletleri Bilet.com'da!

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Kalimnos - Bodrum Catalines 09:00 09:45 0 sa 45 dk 20 Satın Al

21.09.2019 Cumartesi Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Kalimnos - Bodrum Yeşil Marmaris Lines 17:30 18:10 0 sa 40 dk 22 Satın Al

22.09.2019 Pazar Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Kalimnos - Bodrum Catalines 09:00 09:45 0 sa 45 dk 20 Satın Al

24.09.2019 Salı Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Kalimnos - Bodrum Catalines 09:00 09:45 0 sa 45 dk 20 Satın Al
Kalimnos - Bodrum Catalines 17:00 17:45 0 sa 45 dk 20 Satın Al

Bodrum Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  19°C
 • açık
  Cum
  açık
  22°C
 • açık
  Cmt
  açık
  21°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  21°C
 • açık
  Pzt
  açık
  21°C

Haritada Bodrum

Kalimnos Bodrum Sefer Saatleri ve Fiyatlar