Kalimnos - Bodrum Feribot Bileti

Kalimnos - Bodrum
26.03.2023

Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Kalymnos (Kalimnos) - Bodrum Hakkında

kalimnos - bodrum

Kalimnos Adası
, Bodrum’ a sadece 25 kilometre uzaklıkta bir adadır. Kalimnos Adası’ nın bu kadar yakın olması Bodrum’ dan gidiş geliş imkânını da sağlamaktadır.

Yunan Adaları, Ege’ ye oldukça yakındır. Bu durum da iki yer arasında gidiş dönüş yapma imkanı oluşturur. Ancak önceleri vize işlemlerinin olması bu olanağın ertelenmesine sebep olmuştur. Çünkü Yunan Adaları’ na gitmek için istenen vize, Türk Vatandaşlarını çok fazla uğraştırıyordu. Bu yüzden de Türk Vatandaşları, Yunan Adaları’ na gitmeyi pek fazla istemiyordu. Ancak yapılan son değişiklikler ile birlikte artık Yunan Adaları’ na gitmek oldukça kolay hale gelmiştir. Bu durum da pek çok Türk Vatandaşının Yunan Adaları’ na gidişini kolaylaştırmıştır. Çünkü artık kapıda vize uygulaması vardır. Bu sayede sadece pasaport temin ederek Yunan Adaları’ na gidilebilir. Ada girişinde vize işlemleri halledilerek kolayca giriş sağlanır.

Kalimnos Adası’ na Gidiş

Kalimnos Adası’ da kapıda vize uygulamasının geçerli olduğu adalardan birisidir. Bu küçük adaya Bodrum’ dan gitmek oldukça kolaydır. Ertürk Lines firması Bodrum’ dan Kalimnos Adası’ na günlük feribot seferi düzenler. Üstelik bu seferlerin süresi de sadece 25 dakikadır. Bu sayede bu küçük ada aynı gün içerisinde gezilerek geri dönülme imkânı sağlar.

Kalimnos Adası’ na gitmek için Bodrum Limanından feribota binmeniz yeterlidir. Bunun için biletinizi de bilet.com adresinden temin edebilirsiniz.

Kalimnos Adası’ nda Gezilecek Yerler

Kalimnos Adası oldukça küçük ve şirin bir Yunan Adası’dır. Kalimnos Adası, diğer Yunan Adaların’ dan farklıdır çünkü adada yeşili görmek oldukça zordur. Ada kurak ve çorak bir yapıdadır. Kalimnos Adası’ nın ortasında Vathis Vadisi yer alır. Kalimnos Adası’ nın tek yeşil yeri burasıdır. Bu vadide; turunçgil ve zeytin yetiştiriciliği yapılır.

Kalimnos Adası küçük ve çorak olmasına rağmen son derece zengin bir adadır. Bunun nedeni adada sünger balıkçılığının yaygın olmasıdır. Bu sayede ada halkı oldukça kazanç sağlamıştır. Ayrıca turizmden de ciddi gelir elde edilir. Çünkü Kalimnos Adası’ nın denizi oldukça güzeldir. Bu eşsiz deniz ve sarp kayalıklar turistlerin ilgisini çeker.
 

Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Kalimnos - Bodrum YUNAN ADALARI Hakkında SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalimnos - Bodrum arası feribot seferlerinin saatlerini, ilgili aramayı yaptığınızda çıkan listede görebilirsiniz.
Kalimnos - Bodrum feribot seferleri ile Bodrum adasına gidilmektedir. Yani Kalimnos limanına gitmeniz gerekmektedir.
Evet, özel oturma bölümleri ile biletlerle engelli indirimleri uygulanmaktadır. Tabi ki bu durum feribot firmaları ile değişkenlik gösterebilir.
Genel olarak tüm büyük feribotlarda kantin bölümü bulunmaktadır.
Koltuk sayısı kadar bir limit bulunmaktadır. Zaten limit dolduğunda feribot biletini alırken size izin vermeyecektir. Arabalı feribotlar ortalama 800 kişi ve 200 araç ile 1200 yolcu ve 225 araçlıktır.

Bodrum Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  11°C
 • açık
  Pzt
  açık
  15°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  17°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  9°C
 • açık
  Per
  açık
  7°C

Haritada Bodrum