Üsküp Milano Uçak Bileti

Üsküp - Milano Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Üsküp - Milano Uçak Biletleri

Üsküp - Milano Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Üsküp - Milano Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

Üsküp Hakkında

Vardar Nehri’nin ortadan ikiye böldüğü Üsküp şehri Makedonya’nın başkenti ve yüz ölçümü en büyük olan şehridir. Aynı zamanda Üsküp politik ve ekonomik anlamda ülkenin en önemli şehri konumundadır. Üsküp şehri son derece zengin kültürel çeşitlilik barındırmaktadır. Üsküp’ün tarihte 520 sene boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde bulunmasından dolayı çok sayıda Türk burada ikamet etmektedir. Bu sebeple Türk turistler tarafından oldukça tercih edilen ve seyahat edilen bir şehirdir. Türk tarihi için oldukça önem arz eden ve tarihimizden önemli kalıntıları içinde yaşatan Üsküp’e seyahat etmeyi düşünüyorsanız bilet.com aracılığı ile Üsküp Uçak Bileti satın alabilirsiniz. Üsküp şehrinin Balkanların en ilerlemiş ve en düzenli şehri olması dolayısıyla da şehir dünyanın her yanından turist çekmekten de geri kalmıyor. “Heykeller Şehri” olarak da bilinen Üsküp şehrinin her tarafı gerek tarihten kalmış gerekse modern heykeller ile donatılmış. Bu görüntü Üsküp’e gelmiş turistlere muhteşem bir görsel şölen sunuyor.
Heykellerde bulunan çeşitlilik şehrin mimarisinde de göze çarpıyor. Modern binaların yanında tarihi yapıların mimarisi ve aralarındaki ters uyum büyüleyici dersek abartmış olmayız. Üsküp’e gidip bahsettiğimiz gibi güzellikleri ile mest olmak isterseniz Üsküp uçak seferleri ile ilgili bilet.com sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Yaz mevsiminin çok sıcak geçmesi sebebiyle daha konforlu gezebilmek için bahar aylarında Üsküp’e seyahat etmenizi daha çok öneririz.

Üsküp Gezilecek Yerler

Herkese hitap edebilecek çeşitli ve muhteşem turistik yerler bulunan Üsküp’e gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz bazı yerlere beraber göz atalım.

-Üsküp Kalesi: Şehre kuşbakışı bakmak ve hatıra fotoğrafları çekilmek için müthiş bir seçenek.

-Aziz Ohrid Kliment Katedrali: Ülke mimarisin enterasan bir örneği olan kilise oldukça görkemli bir iç mekana sahiptir.

-Bedesten: Türk esnafın çoğunlukla olduğu bir çarşı olan Bedesten şehrin merkezi konumunda bulunur ve içinde boylu boyunca çeşit çeşit dükkan dizilmiştir. Yöresel hediyelik eşyaları burada bulabilirsiniz.

-Mustafa Paşa Camii: Üsküp Kalesi’nin alt kısmında yer alan cami Osmanlı zamanından kalmıştır ve oldukça ihtişamlı bir yapıdır.

-Makedonya Meydanı: Ülkenin en önemli noktası olan meydanda Büyük İskender Heykeli de bulunmaktadır.

Üsküp Uçak Bileti Fiyatları

Bütçe dostu ve en uygun fiyatlı bileti almak için Üsküp Uçak Bileti Fiyatları seçeneklerini değerlendirerek size uygun olacak her tarihte güvenli ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Merak ettiğiniz, aklınıza takılan her sorunun cevabını da sitemizde bulabilirsiniz.
Üsküp, Vardar nehri tarafından ikiye ayrılan bir şehir olmakta ve Makedonya’nın başkenti olmaktadır. Geçmişi milattan önce 4000’lere kadar uzanmaktadır. Üsküp Kalesi civarında neolitik dönem kalıntıları bu bilgiyi güçlendirmektedir. Bizans, Osmanlı, Rum, Sırp gibi pek çok hâkimiyet gören şehir, ikinci dünya savaşı sonrasında oldukça önemli bir şekilde gelişti. Balkanların ortasında kalan Üsküp, nemli bir iklime sahiptir.
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir turizm alanında da oldukça önemli bir merkez olmaktadır. Yaz ortasında serin bir vaha olarak Lake Matka, bir türk mirası olarak Old Bazaar, tarihi taşköprüsü, geceleri ışıl ışıl hali ile Macedonia Square gibi gezilecek mekânlarının yanında farklı pek çok tarihi mekânı ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Milano Hakkinda

Milano, Avrupa’nın moda ve otomotiv başkenti olmaktadır. Lombardiya bölgesinin başkenti olmakta ve kalabalık nüfusu ile oldukça İtalya’nın en büyük ikinci şehri olmaktadır. Oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahip olan şehir, Avrupa’nın en zengin kenti olmaktadır. Şehir tam merkezinde olan gotik şeklindeki katedrali dünyanın en büyük yapısıdır. Ayrıca Galleria Vittorio Emanuele II dünyanın en eski alışveriş merkezi olmakta, şehrin simgeleri arasında yer alan La Scala da en büyük tiyatro binası olarak kayıtlara geçmiştir. Monza şehrinde bulunan otomobil sporları için hazırlanan pisti bulunmaktadır. Bunun yanında dünyaca popüler olan Milan takımı da bu şehrindir. Şehir içerisinde birden fazla üniversite bulunmakta, bunun yanında sanat galerileri de yer almaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1050 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 50 dakika

Milano Yerel Saat

02:20

Milano Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  6°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  7°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  8°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  8°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  6°C

Haritada Milano