Tiflis - Almaata Uçak Bileti

Almaata Hızlı Erişim

Tiflis Almaata Seferli Firmalar

En Popüler Almaata Uçak Biletleri

J2 Azerbaijan Airlines 01 Temmuz 2024
Tiflis Almatı 6.287 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 07 Aralık 2024
Tiflis Ankara 6.945 TL
Satın Al
PC Pegasus 20 Haziran 2024
Tiflis Antalya 3.971 TL
Satın Al
KC Air Astana 11 Ağustos 2024
Tiflis Bakü 8.866 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 08 Ağustos 2024
Tiflis Bogota 42.656 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 11 Aralık 2024
Tiflis Erzurum 6.217 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Temmuz 2024
Tiflis İstanbul 3.779 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 09 Temmuz 2024
Tiflis İzmir 5.808 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 04 Ağustos 2024
Tiflis Samsun 5.716 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 05 Temmuz 2024
Tiflis Varşova 7.331 TL
Satın Al
5F Arctic Circle Air 09 Haziran 2024
Tiflis Erivan 3.301 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 16 Haziran 2024
Ankara Almatı 3.305 TL
Satın Al
KC Air Astana 17 Temmuz 2024
Antalya Almaata 9.097 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 15 Haziran 2024
Batman Almaata 13.812 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 18 Temmuz 2024
Hatay Almaata 13.711 TL
Satın Al
KC Air Astana 19 Ağustos 2024
İstanbul Almaata 5.929 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Eylül 2024
İzmir Almaata 4.388 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 01 Temmuz 2024
Tiflis Almatı 6.287 TL
Satın Al

Tiflis Almaata Uçak Bileti Fiyatları

Tiflis Almaata uçak seferi ortalama 4 saat sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
01.07.2024 Azerbaijan Airlines Tiflis Almatı 6.287 TL
02.07.2024 Azerbaijan Airlines Tiflis Almatı 6.287 TL
03.07.2024 Azerbaijan Airlines Tiflis Almatı 6.287 TL
04.07.2024 Azerbaijan Airlines Tiflis Almatı 6.287 TL
01.07.2024 Air Astana Tiflis Almatı 7.256 TL
04.07.2024 Air Astana Tiflis Almatı 7.256 TL
01.07.2024 Turkish Airlines Tiflis Almatı 8.191 TL

Tiflis Hakkında

Gürcistan’ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Tiflis ülkenin doğu tarafında Kura Nehri’nin iki yanına inşa edilmiştir. Trialeti sıra dağlarının eteklerinde kurulmuş bir yerleşim yeridir. Efsanelere göre eski kral av sırasında burada sıcak su kaynağı bulmuş ve buraya bir şehir inşa edilmesini istemiş. Şehire de sıcak anlamına gelen ‘’Tbili’’ adı verilmiş. Bu isim zamanla Tiflis’e dönüşmüş. Coğrafi konumunun İpek Yolu’na yakın olması ve iki büyük kıtayı birbirine bağlaması sebebiyle tarih boyunca büyük devletler tarafından ele geçirilmek istenen Tiflis bu sebepten dolayı tarihin her döneminden nadir mimari örnekleri içinde barındırır. Şehirde ılıman iklim hakimdir, yağış yılın çok nadir zamanlarında görülmektedir. Yaz mevsimi çok sıcak ve kuru geçtiği için yaz aylarında turistler Tiflis’e çok ziyaret gerçekleştirmezler. Tiflis şehrine ziyaret etmek ve buradaki kültüre tanık olmak için bilet.com sitemiz üzerinden hızlıca Tiflis uçak bileti satın alabilirsiniz.

Tiflis Gezilecek Yerler

 Tiflis’te çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır ve bunların çoğuna yürüyerek erişebilme avantajına sahipsiniz. Şehirde pek çok kilise, mest eden görkemli tarihi yapılar, bol yeşillik barındıran parklar ve camiiler mevcuttur. Tiflis’in tarihi ve turistik yerlerine maddeler halinde beraber göz atalım.
-Büyük Tiflis Sinagogu: Gürcü Sinagogu diye de anılan Büyük Sinagog tuğla kullanarak yapılmış ve 19. yüzyılda inşa edilmiş.
-Meidan Bazaar: Narika Kalesi’nin alt kısmında bulunan pazarda alışveriş, yeme içme ihtiyaçlarınız için bazı işletmeler bulunuyor. Meydana gelmişken Narika Kalesine çıkabilir, Metheki Köprüsü’nü ziyaret ederek burada hatıra fotoğrafı çekilebilir, Kura Nehri’nin kenarında dinlenebilirsiniz.
-Kartlis Deda Heykeli: Gürcistanlıların annesi olarak isimlendirilen ve Tiflis’in simgesi haline gelen heykeli şehrin her yerinden görmeniz mümkündür.
-Barış Köprüsü: Ardahan başlangıçlı Azerbaycan ve Aras Nehri ile bir olup en sonunda Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri’nin üzerine yapılmıştır. Barış Köprüsü Tiflis’in eski ve yeni kentlerini birbirine bağlamaktadır ve Aşk Köprüsü olarak da anılmaktadır.
-Sülfür Hamamları: Tiflis şehri adını bu hamamlardaki sıcak sudan almıştır. Hamamlara kötü bir koku eşlik etse de sağlık açısından son derece yararlıdır.

Tiflis Uçak Bileti Fiyatları

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e gitmek ve bahsettiğimiz güzellikleri yakından görmek isterseniz sitemizde bulunan Tiflis uçak seferleri alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Bu şekilde Tiflis uçak bileti fiyatları arasından en uygun fiyatlı olanlara sitemizde ulaşabilirsiniz. İstediğiniz tarih ve saatte biletinizi satın alarak konforlu ve güvenli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Tiflis, kura ırmağının her iki kısmında da bulunan toprakları ile Gürcistan’ın başkenti olmaktadır. Genel olarak bulunduğu konumu itibari ile kültüreli sosyal, sanayi alanlarında merkezi bir şehirdir. Ayrıca tarihi ipek yolu üzerinde yer alması ile de önemli bir kültürel medeniyete sahip olmakta ve günümüzde Bakü- Tiflis boru hattının da geçiş hatları üzerinde bulunması ile de önemli bir ticari merkez olmaktadır. Tarihi milattan öncelere uzanan Tiflis, Osmanlı ve Rus egemenliği altında bulunmuştur. Avrupa ve Asya arasında önemli bir geçiş merkezi olması itibari ile de ekonomik alanda hızla gelişen bir şehir olmaktadır. En meşhur turistik alanları içinde Tblisi OLd Town, Narikala Hisarı, Mother Kartlı heykeli, sülfür hamamları ve Lenin meydanı olarak ta anılan özgürlük meydanı da yer almaktadır.

Almatı Hakkında

Almatı, Kazakistan sınırları içinde bulunana en büyük şehirlerden biridir. Kazakistan Cumhuriyetinin eski başkenti olarak da bilinir. Son yapılan nüfus sayımına göre 2.000.900 kişilik bir nüfusa sahiptir.  Kazakistan’ın güney doğusunda yer aldığı Rusların doğu kısmında koruma kalesi olarak kurulduğu verilen bilgiler arasından yerini almaktadır. Zaman içinde kendini geliştiren şehir kozmopolitan bir hal almayı başarmıştır. Şehir içerisinde pek çok üniversite, restoran, otel ve eğlence mekânları bulunmaktadır. Oldukça zengin bir yaşam süren halk şehir içinde Kazakça ve Rusça dillerini kullanmaktadır. Şehir ülke içinde kültürel, ekonomik ve ticari bir merkez haline gelmeyi başarmıştır. Şehrin en değerli kültürel miraslarından biri Altın Elbiseli Adam kostümünün bir kopyasının bulunmasıdır. Bu anıt şehir için kudretli bir hal almıştır. Şehir içinde oldukça düzgün bir planlama vardır. Özellikle tüm caddeler yatay ve dikey olarak hizalanmıştır. 
Tiflis - Almaata Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tiflis - Almaata arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Tiflis - Almaata arası uçak bileti en düşük 6.286,61 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Tiflis - Almaata arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2610 KM kadardır.
Tiflis ve Almaata arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Tiflis - Almaata arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Air Astana firmalarıdır.
Tiflis - Almaata arasında Almaty, International havalimanları kullanılmaktadır.
Almaata Hava Durumu
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  13°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  14°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  14°C
 • açık
  Cum
  açık
  16°C
Haritada Almaata
Tiflis İnişli Uçak Seferleri
Tiflis Kalkışlı Uçak Seferleri
Tiflis Havalimanları
Almaata Havalimanları