St Petersburg Simferopol Uçak Bileti

St Petersburg - Simferopol Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Simferopol Yerel Saat 15:22
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 50 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1680 KM

St Petersburg - Simferopol Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz St Petersburg - Simferopol Uçak Biletleri

St Petersburg - Simferopol Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve St Petersburg - Simferopol Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

ST Peterburg Hakkında

ST Peterburg, kültürel alanda gelişmiş bir şehir olmakta ve zarif ince binaları ile bilinmektedir. Rusya’nın ikinci büyük şehri olmasının yanında Baltık deniz kıyısında bulunan 42 ada üzerinde bir yerleşim merkezi olmaktadır. Şehrin kuruluş amacı Avrupa’ya kapı açmak olmakta ve bu amaç üzerinden Rus Çarlığına uzun süre başkentlik yapmıştır. Beş milyonun üzerinde nüfusu ile şehirde Avrupa havası bulunmakta ve kuruluş amacını gerçekleştirmiş olmaktadır. Mimarisinde kullanılan bazı seçenekler ile Kuzey’in Venedik’i olarak ta anılan şehir, dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage müzesi ile turistlerinde ilgi odağı olmaktadır. Kış günleri oldukça kısa olmakta ve özellikle bazı temmuz, haziran dönemlerinde iki hafta boyunca güneşin hiç batmadığı olmaktadır. Beyaz geceler olarak adlandırılan bu zaman dilimleri de oldukça farklı bir yaşayış tarzı ortaya koymaktadır.

Petersburg Hakkinda

Petersburg, Rusya’nın ikinci Dünya’nın ise dördüncü büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Moskova’nın kuzeybatısında yerini alan bu şehir oldukça zarif binaları içinde barındırmaktadır. Kültürel açıdan bakıldığında kendini geliştirmiş olduğu gözlerden kaçmayacak ayrıntılar arasındadır. Şehrin Baltık Denizi kıyısından bulunan Neva nehri üzerindeki 42 ada üzerine inşa edildiği bilinir. Moskova’nın aksine şehir içinde beş milyona yakın Avrupalı insan yaşadığı açıklanmıştır. Hatta bu şehrin Avrupa’ya Açılan bir kapı olduğu da söylenmektedir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin romanları Suç ve Ceza, Ezilenler ve Beyaz Geceler adlı romanlarının bu şehirde geçtiği de bilinir. Şehrin yaşam alanı içerisinde pek çok küçük şehir ve kırsal alan bulunmaktadır. Bu şehirde yaz ayları oldukça kısa kış ayları ise uzun geçmektedir. Kış aylarında yüksek oranda kar görülür ve karın kalınlığı 24 cm olarak hesaplanmıştır. Turistik yerlerinde en çok yeni evli çiftlerin güvercin uçurup şampanya patlattıkları Donanma Parkı içinde bulunana Petro heykelini ziyaret ettikleri görülür.

Simferopol Hakkında

Simferopol, Ukrayna’ya bağlı olan Kırım Özerk Cumhuriyetinin başkenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şehir Türkiye de Akmescit olarak da bilinmektedir. Salgır Çayı’nın kıyı bölgesinde yerini alan bu şehir Kırım Tatarlarının siyasi başkenti konumunda yerini almıştır. Şehrin ekonomik durumuna göz attığımız da karşımıza öncelikli olarak tarım gelmektedir. Sanayi, ticaret ve ulaşım açısından bakıldığında da büyük bir öneme sahip olduğu bilinir. Şehrin nüfusuna göz attığımız da bizleri 363.600 kişinin karşıladığı görülür. Şehre kültür açısında baktığımız da ise bizleri Kırım Tatar Milli Tiyatrosu ve Kırım Tatar Millî Meclisi karşılamaktadır. Şehrin en büyük ve görkemli camisi ise Cami-i Kebir’dir. Kentte yaşayan ve turistik gezmeye gelen insanların ilk ziyaret yerlerinden biridir. Eğitim alanına bakıldığında ise bizleri Kırım Tatar Yüksek Pedegoji Enstitüsü kurumları karşılamaktadır.

St Petersburg - Simferopol Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

St Petersburg - Simferopol arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 50 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
St Petersburg - Simferopol arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1680 KM kadardır.
St Petersburg ve Simferopol arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
St Petersburg - Simferopol arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Jsc Nordavia, Ural Airlines firmalarıdır.
St Petersburg - Simferopol arasında Pulkovo, Rzhevka, International havalimanları kullanılmaktadır.

Simferopol Hava Durumu

 • kapalı
  Per
  kapalı
  13°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  16°C
 • açık
  Cmt
  açık
  17°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  14°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  17°C

Haritada Simferopol