St Petersburg - Astrakhan Uçak Bileti

St Petersburg - Astrakhan Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Astrakhan Yerel Saat 12:35
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1900 KM
Astrakhan Hızlı Erişim

St Petersburg Astrakhan Seferli Firmalar

ST Peterburg Hakkında

ST Peterburg, kültürel alanda gelişmiş bir şehir olmakta ve zarif ince binaları ile bilinmektedir. Rusya’nın ikinci büyük şehri olmasının yanında Baltık deniz kıyısında bulunan 42 ada üzerinde bir yerleşim merkezi olmaktadır. Şehrin kuruluş amacı Avrupa’ya kapı açmak olmakta ve bu amaç üzerinden Rus Çarlığına uzun süre başkentlik yapmıştır. Beş milyonun üzerinde nüfusu ile şehirde Avrupa havası bulunmakta ve kuruluş amacını gerçekleştirmiş olmaktadır. Mimarisinde kullanılan bazı seçenekler ile Kuzey’in Venedik’i olarak ta anılan şehir, dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage müzesi ile turistlerinde ilgi odağı olmaktadır. Kış günleri oldukça kısa olmakta ve özellikle bazı temmuz, haziran dönemlerinde iki hafta boyunca güneşin hiç batmadığı olmaktadır. Beyaz geceler olarak adlandırılan bu zaman dilimleri de oldukça farklı bir yaşayış tarzı ortaya koymaktadır.

Astrahan Hakkında

Astrahan, aynı adda Oblastın başkenti olmakta ve Rusya Federasyonu içerisinde yer almaktadır. Ülkenin güneybatı kısmında yer almakta ve Volga nehri ile Hazar denizinin birleşiminde bulunan 11 adada oluşmaktadır. Bir liman kenti olan şehirde balıkçılık ekonomisinin temel kaynağıdır. Şehri içerisinde 160 milletten insanlar bulunmakta ve 13 farklı din yaşandığı da bilinmektedir. Bu nedenle şehrin kozmopolit bir yapısının olduğu söylenilebilir. Şehir kanallarla birbirine bağlı adalardan oluşmakta ve yaklaşık 40 adet köprüsü bulunmaktadır. Şehrin en ilginç mekanları arasında ise dar bir üçgen tasarımında olan taş kale yer almaktadır. Tarihi ve antik yapıları ile oldukça zengin bir şehir olmakta ve ülkede karpuzun ana vatanı olarak bilinmektedir.

Petersburg Hakkinda

Petersburg, Rusya’nın ikinci Dünya’nın ise dördüncü büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Moskova’nın kuzeybatısında yerini alan bu şehir oldukça zarif binaları içinde barındırmaktadır. Kültürel açıdan bakıldığında kendini geliştirmiş olduğu gözlerden kaçmayacak ayrıntılar arasındadır. Şehrin Baltık Denizi kıyısından bulunan Neva nehri üzerindeki 42 ada üzerine inşa edildiği bilinir. Moskova’nın aksine şehir içinde beş milyona yakın Avrupalı insan yaşadığı açıklanmıştır. Hatta bu şehrin Avrupa’ya Açılan bir kapı olduğu da söylenmektedir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin romanları Suç ve Ceza, Ezilenler ve Beyaz Geceler adlı romanlarının bu şehirde geçtiği de bilinir. Şehrin yaşam alanı içerisinde pek çok küçük şehir ve kırsal alan bulunmaktadır. Bu şehirde yaz ayları oldukça kısa kış ayları ise uzun geçmektedir. Kış aylarında yüksek oranda kar görülür ve karın kalınlığı 24 cm olarak hesaplanmıştır. Turistik yerlerinde en çok yeni evli çiftlerin güvercin uçurup şampanya patlattıkları Donanma Parkı içinde bulunana Petro heykelini ziyaret ettikleri görülür.
St Petersburg - Astrakhan Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
St Petersburg - Astrakhan arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
St Petersburg - Astrakhan arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1900 KM kadardır.
St Petersburg ve Astrakhan arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
St Petersburg - Astrakhan arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pobeda Airlines firmalarıdır.
St Petersburg - Astrakhan arasında Astrakhan, Pulkovo, Rzhevka havalimanları kullanılmaktadır.
Astrakhan Hava Durumu
 • açık
  Paz
  açık
  27°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  30°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  32°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  30°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  30°C
Haritada Astrakhan
St Petersburg Havalimanları
Astrakhan Havalimanları