Onur Air Onur Air Uçak Bileti

Genel Merkezi

İstanbul

Kuruluş Tarihi

1992

Uçtuğu Nokta Sayısı

26

Uçtuğu Ülke Sayısı

8

Toplam Uçak Sayısı

25

Satış Durumu

Aktif

Onur Air Hakkında

Düşük maliyetli ve güvenilir havayolu ulaşımı sağlama misyonunu yüklenen Onur Air 14 Nisan 1992’den beri hizmet vermektedir. Bugüne dek 105 milyondan fazla yolcunun seyahat etmesini sağlayan firma, 33 uçaklık filoya sahiptir. Tecrübeli 1668 çalışanı ile yolcularına kaliteli hizmet sağlamak için Onur Air, ilk özel hava yolu şirketi olarak bilinmektedir. Doğanın korunmasına dair tedbirler alan kurum, çevresel riskleri minimuma indirmek için çalışır. Bu amaçla çalışanlarını eğiten Onur Air, sera gazları emisyonu konusunda dikkatlidir. Onur Air kalite politikaları arasında uçuş ve yer emniyetini arttırmak, dakik uçuşlar, müşteri odaklı olmak, daimi olarak ilerlemek ve iyileşmek, standardizasyon, ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygunluk ve insan faktörü ilkleri yer alır. Müşteri memnuniyetini arttırmayı amaçlayan firma, ilklere imza atmak için hizmet kalitesini yükseltir.


Onur Air Rota ve Seferler

Onur Air 35 ülke ve 80 noktaya hem tarifeli hem tarifesiz seferler gerçekleştirir. Yurt içi uçuşlar arasında İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşları bulunmaktadır. Yurt dışı uçuşları ise genellikle Avrupa ülkeleri içindir. Onur Air 2019 – 2020 kış uçuşları aşağıda sıralandığı gibidir.

  • İstanbul – Antalya
  • İstanbul - İzmir
  • İstanbul - Odessa
  • İstanbul - Düsseldorf
  • İstanbul – Kuwait
  • İstanbul – Köln / Bonn


Check-in İşlemleri

Uçağa binebilmek için yolcular yurt içi uçuşlarda uçuş zamanından en fazla 60 dakika öncesinde check-in işlemlerini tamamlamadırlar. Gerekli işlemler havalimanlarındaki Onur Air kontuarlarından tamamlanabilir. Yurt dışı uçuşlar için bu süre en geç 90 dakikadır. Kısa sürede kolaylıkla check-in yaptırmak isteyen yolcular, online check-in imkanından faydalanabilir. Online check-in uçuş saatinden 24 saat öncesinde başlar ve yurt içi uçuşlarda uçuştan önceki son 2 saate, yurt dışı ve Lefkoşa uçuşlarında son 3 saate kadar aktiftir. Yolcular, iç hat uçuşları için 30 dakika önce ve dış hat uçuşları için 45 dakika önce biniş kapısında yerlerini almalıdır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Onur Air ile seyahat eden yolcular iç hat uçuşlarında sade pakette 15 kg, standart pakette 20 kg ve Premium Fleks pakette 25 kilogramlık bagaj hakkına sahiptir. Dış hat uçuşlar için bagaj hakları sade paket için 20 kg, standart paket için 25 kg ve Premium Fleks paket için 30 kilogramdır. Kabin içi bagaj sınırı maksimum 8 kilogramdır ve ölçüler 55x40x23’ten fazla olmamalıdır. Fazla bagaj için ücretler iç hatlarda kilogram başına 8 TL’dir. Bununla birlikte Odessa için bagaj hakkı aşım ücreti kilo başına 4 TL, Kuveyt için 12 TL ve diğer uçuşlar için 7 TL’dir. İnternet üzerinden ilave bagaj satın alan yolcular %30 indirimlerden faydalanabilir. Bebek yolcuların bagaj hakkı 10 kilogramdır.


Onur Air İkramlıkları

Onur Air, uçuşlarında sıcak – soğuk, alkollü – alkolsüz içeceklere ve sandviç, sıcak yemek, tatlı – tuzlu atıştırmalıklar sunar. Bu yiyecek ve içecekler, ücretlidir. Uçuş paketine dahil olarak ikramlık satın alınabilir. Vejetaryen veya diyabetik beslenen ya da çocuk menüsü ve diyet uyumlu özel yemek siparişinde bulunacak yolcular uçuşlarına en az 12 saat kala gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalıdırlar. İnternetten indirimli olarak satın alınabilecek yemeklerde %30 indirim uygulanır. Bu sayede yolcular, 7 liradan başlayan fiyatlar ile diledikleri yemeği satın alabilirler. Online yemek seçimi uçuştan 36 saat öncesine kadar açıktır.


Koltuk Seçimi

Onur Air koltuk seçimi ücretlidir. Yolcular, uçuştan 2 saat öncesine kadar 5 TL’den başlayan fiyat seçenekleri ile koltuk seçimi yapabilir. Daha uygun fiyatlardan yararlanmak isteyen yolcular, yurt içi uçuşları için 15 TL ve yurt dışı uçuşları için 15 Euro fark ödeyerek koltuk seçimi, ekstra bagaj hakkı, 1 sandviç ve içecek sayın alabilir. Yurt dışı uçuşları için yemek seçenekleri arasında sıcak yemekler de bulunur. Fazladan diz mesafesine ihtiyaç duyan özel misafirler durumlarını belirterek özel olarak koltuk seçimi gerçekleştirebilmektedir. Bununla birlikte hareket sınırı bulunan misafirler, acil çıkış sıralarını tercih etmemelidir.

 

Onur Air Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Onur Air uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Onur Air uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Onur Air havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Onur Air müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Onur Air uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Onur Air uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Onur Air Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( 1 )
İyi ( 0 )
Orta ( 0 )
Kötü ( 0 )
Çok Kötü ( 0 )
Ortalama Puan

5

1 Değerlendirme

Yusuf

****

23-11-2022

Beğendim çok iyi