Eskişehir Uçak Bileti

En Ucuz Eskişehir Uçak Biletleri

Eskişehir Hakkında

Eskişehir

Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Eskişehir, antik çağlardan beri, farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 

Tam bir öğrenci şehridir ve her açıdan ekonomik, huzurlu ve pratik bir şehir olarak bilinmektedir. İlk köy enstitüsünün bu şehirde açılmış olması, eğitim açısından ne kadar gelişmiş bir kent olduğunu da ispatlamaktadır. Çünkü ilk Türk otomobili Devrim de, Eskişehir’de üretilmişti. 

Bu kültür ve medeniyet başkenti olan kentte, oldukça iyi vakit geçirmek, tarihi güzellikleri izlerken, modern merkezler ve AVM’lerde gezinmek mümkündür. Öğrenciler ve meslek sahipleri bulunduğu için, okuma yazma oranı en yüksek illerden birisidir. 

İç Anadolu Bölgesi’nin Kuzeybatısında yer alan Eskişehir, Sakarya ve Porsuk çayının içinden geçtiği bir kenttir. Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimlerine ait olan havalimanı vardır ve her zaman öğrenciler için en ucuz uçak bileti bulunabilmektedir. 


Eskişehir Turistik Değerler

Tarihindeki savaşlar ve depremler nedeniyle ekonomik ve kültürel yönden biraz yıpranmış olmasına rağmen, Türkiye’nin önemli büyükşehirlerinden biridir. 

Lüle taşından yapılan birçok hediyelikle tarihi Osmanlı evleri olan Odunpazarı evleri, koruma altına alınmış ve restore edilerek turistik açıdan daha fazla tercih edilir olmuştur. Gezilecek alanların başında gelen Odunpazarı evleri, birçok mesire alanı, Kurşunlu Külliyesi, Eskişehir Mevlevihanesi ve başta Arkeoloji müzesi olmak üzere birçok müze gezilebilmektedir.

Bu nedenle tarih ve kültür meraklılarının en uygun uçak bileti kampanyalarından bulduğu uçak biletlerini, bu şehri gezmek için değerlendirmeleri mümkündür.


Eskişehir’e Kimler Uçar?

Kalabalık bir öğrenci kitlesine sahip olan Eskişehir’e, özellikle öğrenciler ve iş adamları yolculuk ederler. İstanbul, Ankara ve İzmir  bölgesinden yoğun şekilde Anadolu Havalimanı trafiği gerçekleşmektedir. 

Birçok fabrika ve sanayi bölgesi bulunan Eskişehir’de, turistik, eğitim ya da iş amaçlı bir ulaşım trafiği  bulunmaktadır. 

Anadolu Havalimanı Hakkında

Eskişehir Anadolu Havalimanı Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü içinde yer almaktadır. Yurtiçi ve yurt dışına birçok farklı seferi bulunan havalimanında, Brüksel ve Lyon’a seferler düzenlenmektedir. 

İlk uçuşunu, İstanbul Atatürk Havalimanına yaparak karşılıklı seferler düzenlemeye başlamıştır. Yıl içinde oldukça büyük bir trafiğe sahip olan Anadolu Havalimanının adı Hasan Polatkan Havalimanı olarak 2015 yılında değiştirilmiştir. 

Havalimanında yiyecek içecek konusunda pek fazla yer bulunmamaktadır. Bu nedenle yapılan güncelleştirme çalışmaları devam etmektedir. 

Havalimanına en yakın oteller; 

•    Sör Hotel,
•    Esgüven Günlük Evler,
•    Arwen Premium Hotel,
•    Vermen Oteldir.

Anadolu Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Anadolu havaalanından şehir merkezine ulaşım toplu taşıma, servis, taksi ve kiralık araçlarla mümkün olmaktadır. Şehir merkezinin dışında yer alan havalimanına yürüme mesafesi 1 saat kadardır ve ıssız alanlardan geçildiği için yürümek pek tercih edilmemektedir. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi açılış ücreti ve kilometre başına eklenen ücretler üzerinden hesaplanan taksi seçeneği biraz yüksek fiyata mal olabilir. Anadolu Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için 0222 444 66 87 numaralı telefonları kullanabilirsiniz. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sık sık otobüs seferleri bulunan İki Eylül kampüsünde, özellikle öğrenciler yoğun olduğu için belediye otobüs bulmak zor değildir. Beyaz dolmuşlar ve halk otobüsleri ile hizmet verilmektedir. Hemen hemen her ilçeden 2 Eylül kampüsüne otobüs bulunabilmektedir. Şehir merkezine otobüsle 20 dakikada ulaşılabilmektedir.


Transfer Seçenekleri

Transfer hizmeti de alabileceğiniz havalimanından online olarak gideceğiniz güzergahla ilgili transfer işlemleri ve bilgileri alabilirsiniz. 


Araç Kiralama 

Araç kiralamak isteyenlerin de online olarak uçak iniş tarihinden itibaren kiralama hizmetleri yapabilmeleri mümkün olmaktadır. Anadolu havalimanı rent a car hizmeti almak isterseniz, online rezervasyon yaptırabilirsiniz.  

En Uygun Eskişehir Uçak Biletleri

Eskişehir Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
SunExpress Brüksel - Eskişehir 1.102,48 TL

Eskişehir Yönüne Uçan Havayolları