Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Hakkında Bilgiler

Ülke
Telefon Kodu
222
Plaka Kodu
26
Yüz Ölçümü
13.652km²
Nüfus
908.000
Zaman Dilimi
XQ SunExpress 18 Temmuz 2024
Brüksel Eskişehir 27.143 TL
Satın Al
XQ SunExpress 19 Mayıs 2024
Eskişehir Brüksel 3.603 TL
Satın Al

Eskişehir Yönüne Uçan Havayolları

Eskişehir İle İlgili Blog Yazıları

Eskişehir Uçak Bileti Fiyatları

Brüksel Eskişehir uçak seferi ortalama 3 saat 40 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
18.07.2024 SunExpress Brüksel Eskişehir 27.143 TL

Eskişehir Hakkında

Eskişehir Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinde bulunan Eskişehir, hem modern bir şehir olması hem de tarihi dokusunu korumasıyla dikkat çeker. Şehrin simgelerinden biri, Porsuk Çayı'nın kenarında yer alan Odunpazarı Evleri'dir. Bu geleneksel evler, ahşap mimarisi ve renkli cumbalarıyla göz kamaştırır ve ziyaretçilere geçmişe doğru bir yolculuk sunar. 

Türkiye'nin sürekli gelişen yeniliklerle dolu şehridir Eskişehir. Türkiye'nin 25. büyük şehri olmuştur. Şehrin ortasındaki Porsuk Çayı şehrin atmosferine güzellik katmaktadır. Porsuk Çayı üzerinde yapılan köprüler ve çay boyunca düzenlenen gondol turları Avrupa turlarını aratmamaktadır.Eskişehir aynı zamanda sanat ve kültür etkinlikleriyle de ön plana çıkar. Her yıl düzenlenen Eskişehir Uluslararası Film Festivali ve Eskişehir Kitap Fuarı gibi etkinlikler şehri ziyaret edenlere kültürel bir şölen sunar

Eskişehir'in gastronomik lezzetleri de oldukça çeşitlidir. Özellikle meşhur Eskişehir çiböreği şehirde mutlaka tatmanız gereken bir lezzettir. 

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle her yıl binlerce turist almaktadır. Bu doğrultuda gerçekleşen seferler Eskişehir de bulunan eski adı Anadolu Havalimanı olan Hasan Polatkan Havalimanı’ndan yapılmaktadır. Bütçenize en uygun Eskişehir uçak bileti alarak siz de Eskişehir'in tarihi sokaklarında gezebilirsiniz.

Eskişehir Turistik Değerler

Tarihindeki savaşlar ve depremler nedeniyle ekonomik ve kültürel yönden biraz yıpranmış olmasına rağmen, Türkiye’nin önemli büyükşehirlerinden biridir. İşte Eskişehir’ de öne çıkan gezi noktalarından bazıları:

 • Odunpazarı Evleri
 • Kurşunlu Külliyesi
 • Eskişehir Mevlevihanesi
 • Arkeoloji Müzesi
 • Eskişehir Porsuk Çayı
 • Odunpazarı Modern Müzesi

Hasan Polatkan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Tepebaşı ilçesinde Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül kampüsünde bulunan Hasan Polatkan Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. İç ve dış hat terminal bulunduran havalimanı seferlerini yurt içi ve yurt dışı şeklinde gerçekleştirmektedir. Kendine ait 72 araç kapasiteli bir otoparkı bulunmaktadır.

 • Tam adres:  Gazipaşa, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Anadolu Ünv. 2 Eylül Kampüsü, 26555 Tepebaşı/Eskişehir
 

Otobüs İle Ulaşım

Otobüslerle doğrudan şehir merkezine gidemezsiniz. Çünkü havalimanında herhangi bir otobüs durağı bulunmamaktadır. Şehir merkezine gitmek için havalimanın yakınlarında bulunan otobüs duraklarından otobüse binerek şehir merkezine en uygun şekilde yaklaşık 30 dakika içinde gidebilirsiniz. Seferler uçak saatlerinin kalkışına göre yapılmaktadır.
 • 4K -> Eskişehir Teknik Üniversitesi – İki Eylül Kampüsü - Yıldız
 • 63K-> Eskişehir Teknik Üniversitesi  - Vadişehir Mahallesi
 • 55S -> Eskişehir Teknik Üniversitesi  - Üniversite Evleri
 
Bu otobüs hatlarıyla şehir merkezine veya çeşitli yerlere gidebilirsiniz. Ama otobüsleri kullanabilmek için ESKART almanız gerekmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesine ait büfe ve özel bayilerden temin edebilirsiniz. Bakiyenizi ise ESKART yükleme büfelerinden yükleyebilirsiniz.
 

Taksi İle Ulaşım

Havalimanının dışında bulunan taksilerle şehir merkezine gidebilirsiniz. Yaklaşık maliyet 135 TL’dir. Değişiklik gösterebilir.
 
Nereden Nereye Fiyat
Hasan Polatkan Havalimanı Sazova 223 TL
Hasan Polatkan Havalimanı Tepebaşı 382 TL
Hasan Polatkan Havalimanı Koyunlar 140 TL
Hasan Polatkan Havalimanı İnönü 906 TL
 

Tramvay İle Ulaşım

Eskişehir’de bulunan Estram adı verilen tramvay ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bunun için size en yakın olan durağa gitmeniz gerekmektedir. Çünkü havalimanında durağı bulunmamaktadır.
 • Haftanın her günü 06.00 – 24.00 arası sefer yapmaktadır.
 • Hem nakit hem de ESKART ile ödeme yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tamamen sizin olan bir araç ile seyahatinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bazı rotalara göre taksi fiyatlarından daha uygun bile olabilir. Yapacağınız bu seyahatte aracınızı dilediğiniz gibi seçmek sizin elinizde. Bilet.com ile tüm araç modellerine ve araç kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz. Eskişehir Havalimanı Araç Kiralama sayfasından Eskişehir Havalimanı lokasyonunu seçili geldiğinden sadece tarih ve araç modeli seçerek kiralama yapabilirsiniz.
 

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Eskişehir Havaalanına indiğinizde gideceğiniz yere (her zaman iniş için olmuyor, evinden gidenler içinde: Eskişehir Havalimanı'na gitmek istediğinizde, bulunduğunuz yere) Vip Transfer Hizmeti alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle kalabalık ulaşımlar için oldukça avantajlı olan transfer, sizlere kolay ve konforlu bir ulaşım sağlamaktadır. Vip Transfer Hizmeti için Transfer sayfasından Shuttle, Vito, Transporter ve benzeri araçları ve fiyatlarını görebilirsiniz.
 

Eskişehir Otelleri

Kalacağınız yer belli değil mi? Hiç telaş yapmayın, Bilet.com Otel Rezervasyonu sayfasından tüm otelleri kontrol ederek size en doğru seçeneği bulabilir ve otel rezervasyonu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eskişehir Otelleri sayfasından şehirdeki otelleri listeleyebilirsiniz.

Eskişehir Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Eskişehir arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Eskişehir uçak bileti fiyatı 27.143,07 TL kadardır.
Hasan Polatkan havalimanı Eskişehir uçuşlarında kullanılır.