Erzincan Uçak Bileti

En Ucuz Erzincan Uçak Biletleri

Erzincan Hakkında

Erzincan

Doğu Anadolu’nun Karadeniz Bölgesiyle komşu ili olan Erzincan, tarih sahnesinde birçok kanlı olaya sahip olmuştur. Tarihinde iki büyük depremle yerle bir olan Erzincan, 152 bin nüfuslu bir şehirdir.


Halk geçimini tarım ve hayvancılıkla elde etmektedir. Buğday, arpa, çavdar üretimi oldukça yüksektir. Erzincan gelişmeye hala devam etmektedir ve bir adet organize sanayi bölgesi vardır. Erzincan şehrine demiryolu, karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehirde yamaç paraşütü, su sporları ve üniversitenin bulunması birçok yatırım yapılmasına neden olmuştur.

1988 yılından beri hizmet veren bir adet havalimanı bulunmaktadır ve şehir Sivas ve Erzurum’a da konum olarak yakındır. 3. Ordu Komutanlığı’nın bulunduğu Erzincan, tarihi ipek yolunun da geçtiği bir güzergahtır ve depremler nedeniyle birçok tarihi binası yıkılmıştır.

Gezi amaçlı olarak yakın illere ya da direkt olarak Erzincan’a gitmek isteyenler en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanabilmektedir.


Erzincan Turistik Değerler

Erzincan’ın ekonomisi tarıma dayanır ve nüfusun yüzde yetmişi yarım sektöründe çalışır. Birinci derece deprem kuşağı üzerinde olan Erzincan, 1939 depreminden sonra yeniden inşa edilmiştir.

Kentte, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Mama Hatun Kervansarayı, Abrenk Kilisesi, Otlukbeli Gölü sık sık gezilen yerlerdendir. Ancak şehirde çok fazla din turizmi yapılmaktadır ve birçok manastır, kilise, cami ve sinagog bulunmaktadır. Karanlık kanyon, Yedigöller ve daha birçok çalışmanın yapıldığı Altıntepe bölgesi önemi tarihi yerler arasındadır.

Erzincan’da ekonomik bir seyahat için en uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden birçok insan bu şehre rafting ve dağ turizmi için de gelmektedir.

Kiralık araç tercih ederek, daha fazla yeri daha iyi bir şekilde ziyaret etmek mümkündür. Çünkü otobüslerle tarihi mekanlara ulaşım oldukça zordur.

Erzincan Havalimanı Hakkında

1988 yılında açılan Erzincan havalimanı, 31,276 metrekarelik bir alan kurulu, yıllık 3 milyon 250 bin yolcu kapasitesi olan bir alandadır.


İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep illerine karşılıklı uçak seferleri düzenlenmektedir. Yurtdışı uçuşlar yapılmamaktadır. 2011 yılında düzenleme yapılan havalimanını, Recep Tayyip Erdoğan açılış yapmıştır. Havalimanında bebek bakım odası, PTT, oto kiralama firması, yemekhane ve kafeler, misafirhane ve gümrük muayene bankosu bulunmaktadır.

Havalimanında kiralık araç ve taksi ile şehir merkezine ulaşım mümkün olmaktadır. Havalimanından merkeze uzaklık 9 km’dir. En yakın oteller 3 – 4 km uzaklıktadır ve müşteriler tarafından beğeni kazanmışlardır.

Havalimanına yakın oteller ;

  • Eriza Butik Otel,
  • Büyük Erzincan Otel,
  • Hayat Home Suit,
  • Grand Simay Otel,
  • Hilton Garden Inn Erzincan.
Oteller dışında şehri gezmek isteyenler için birçok kiralık araç firması  bulunan havalimanından araç kiralayabilirsiniz.

Havalimanının 344 araçlık bir otoparkı bulunmaktadır ve sürekli tercih edildiği zaman indirimli uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Erzincan Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 9 km uzaklığında olan havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi ve araç kiralama tercih edilmektedir. Otobüs seferleri de sabah, öğle ve akşam saatlerinde gerçekleştirilmektedir.
Şehirde trafik sorunu yoktur ve her gidilecek yere kısa sürede ulaşılması mümkün olmaktadır. Bu nedenle araç kiralama ya da taksi tercih edilebilir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde 24 saat hizmet veren taksi bulmak mümkün 0446 214 34 74 Eşot taksiyi arayarak taleplerinizi iletebilirsiniz.


Toplu Taşıma

Sabah 07:30, 12:30 ve 18:30’da otobüs seferleri düzenlenmektedir ve şehirden havalimanına, havalimanından şehre ulaşım mümkün olabilmektedir.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralamak isteyenler 0446 214 69 71 numaralı telefondan rent a car firması ile iletişime geçebilmektedir.  

En Uygun Erzincan Uçak Biletleri

Erzincan Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet Ankara - Erzincan 516,99 TL
Türk Hava Yolları Adana - Erzincan 623,59 TL
Anadolu Jet İstanbul - Erzincan 733,39 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Erzincan 1.141,53 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Erzincan 1.338,02 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Erzincan 1.348,18 TL
Anadolu Jet Tokat - Erzincan 1.350,77 TL
Anadolu Jet Malatya - Erzincan 1.354,38 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Erzincan 1.368,33 TL
Anadolu Jet Ordu - Erzincan 1.377,69 TL
Anadolu Jet Erzurum - Erzincan 1.381,31 TL
Anadolu Jet Kars - Erzincan 1.407,38 TL
Anadolu Jet Bodrum - Erzincan 1.456,32 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Erzincan 1.465,22 TL
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Erzincan 1.468,84 TL

Erzincan Yönüne Uçan Havayolları