Atlasglobal Uçak Bileti

Hızlı Erişim

Atlasglobal Hakkında

Atlasjet Havacılık A.Ş. tarafından kurulan AtlasGlobal Türkiye, Avrupa, Kıbrıs, Asya ve Orta Doğu’da 25 ülkede 48 farklı noktaya düzenlediği seferler ile misafirlerini konforlu şekilde taşır. 4 Mart 2001 tarihinden beri hizmet vermekte olan firma, ’’Hayallerin üstünde bir dünya’’ mottosuna sahiptir. Atlasjet Havayolları ismi ile uçuşlarına başlayan kurum 31 Ocak 2015’te ismini AtlasGlobal olarak değiştirmiştir. En iyi uçuş deneyimini sağlamak amacı ile şirket, uçaklarının A-check ve transit bakımlarını, konaklama bakımını, arıza kontrol ve giderimini, gerekli modifikasyonları JAR 145 belgesine sahip teknik personelleri aracılığıyla gerçekleştirir. Sağladığı A seviye hat bakımı ile merkezi Atatürk Havalimanı’nda yer alan AtlasGlobal, diğer uçuş firmalarına da hizmet verebilecek durumdadır.


AtlasGlobal Rota ve Seferleri

AtlasGlobal sahip olduğu 23 uçak ile hem yurtiçinde hem yurtdışında 48 havaalanına uçuşlar düzenler. Türkiye genelinde İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya gibi şehirlere uçan şirketin, dünya genelinde 25 ülkeye seferleri bulunmaktadır. Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Türkiye arasında misafirlerini en iyi şekilde ağırlar. Maksimum uçuş güvenliğini odak alan AtlasGlobal Havayolları’nın 2016 senesinden beri Amsterdam, Paris, Düsseldorf, Bishkek ve Cologne şehirlerine de seferler gerçekleştirir.
AtlasGlobal’in en çok uçtuğu ülkeler:

 • Türkiye
 • Fransa
 • İrlanda
 • Makedonya
 • Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
AtlasGlobal’in en çok uçtuğu şehirler:
 • İstanbul
 • Antalya
 • İzmir
 • Edinburgh
 • Phuket


Check-in İşlemleri

Online check-in işlemleri ile AtlasGlobal misafirlerine büyük kolaylık sağlar. Online check-in hizmeti uçuşlardan 48 saat önce aktif hale gelir ve uçuş süresinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirilebilir. AtlasGlobal online check-in işlemleri Adana, Aktau, Amsterdam, Antalya, Bağdat, Bahreyn, Belgrad, Beyrut, Bodrum, Çimkent, Duesseldorf, Erivan, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Jeddah, Kuveyt, Lefkoşa, Londra, Mahaçkale, Medine, Mikonos, Moskova, Odessa, Paris, Süleymaniye, Tahran, Tel Aviv, Trabzon ve Zonguldak uçuşlarında yapılabilir. Online uçuşlarda, online uçuş gişelerinden kolaylıkla valizlerinizi teslim edebilirsiniz. AtlasGlobal tarafından size yollanan karekod ile uçağa giriş yapabilirsiniz. Yolcular, iç hat uçuşlarından 1 saat, Kıbrıs uçuşundan 2 saat önce ve dış hat uçuşlarından 3 saat önce check-in işlemlerini tamamlamış olmalıdırlar. Yurtiçi uçuşlarınızdan yarım saat önce ve yurtdışı uçuşlarınızdan 1 saat önce bagajlarınızı teslim etmez ve tüm işlemlerinizi tamamlamış olmazsanız uçuş hakkınızı kaybedersiniz.


Bagaj Hakkı Kuralları

EkonomiPlus Fırsat’ta uçacak yolcular için yurt içi ve Kıbrıs uçuşlarında AtlasGlobal bagaj hakkı 15 kilogramdır. EkonomiPlus Yarı Esnek ve EkonomiPlus Esnek uçuşlar için bagaj hakkı 20 kilograma kadar çıkabilir. Business Class Fırsat yolcuların ücretsiz bagaj hakkı 20 kg, Business Class Yarı Esnek ve Business Class Esnek yolcuları için bagaj hakkı en çok 30 kg olabilir. Yolcuların yanına alabilecekleri kabin bagajları en fazla 25x45x56 cm boyutlarında ve maksimum 8 kg olmalıdır. Bagajların baş üstü kabinlere sığması için bu kurallara uyulması önemlidir. Kabin koltuk bagajı olarak nitelendirilen ve koltuklarda uçacak bagajlar uçuş saatinden en az 24 saat önce bildirilmelidir. Kabin koltuk bagajı boyutları 25x45x56 boyutlarında ve en fazla 75 kilogram ağırlığında olmalıdır. İç hat uçuşlarında ekstra bagajlar her kilogram için 10 TL iken yurt dışı uçuşlarında kilogram başına 5-18 USD olarak gideceğiniz yere göre değişir.


AtlasGlobal İkramlıkları

Uçuşlar sırasında AtlasGlobal yolcularına ikram edilen yiyecek ve içecekler ücretsizdir. Ekonomi sınıfı yolcuları için kek ve sıcak ya da soğuk sandviç ikram edilir. Uçuşun uzunluğuna göre sıcak veya soğuk yemekler de verilmektedir. İkramlıklar için özel talepleri olan yolcular iç hat uçuşlarından 48 saat ve yurt dışı uçuşlarından 54 saat öncesine dek bildirmelidir.


AtlasGlobal Koltuk Seçimi

Online check-in işleminde ücretsiz koltuklar otomatik olarak atanırken, pencere kenarı, koridor kenarı ya da acil çıkış önleri için ekstra ücret talep edilebilir. Özel durumu olanlar için gerekli bilgilendirme yapıldığı takdirde diz mesafesi geniş olan koltuklar atanır. Havaalanlarında check-in yaparken yolcular oturmak istedikleri yeri görevliye bildirebilir. Koltuklar boş ise talepler karşılanır.


AtlasGlobal Özel Programları

 • Business Class Lounge
Atlasglobal tarafından sunulan Business Class Lounge, yolcuların konforlu şekilde havaalanında uçuş saatini beklemelerini sağlar. Yurt içi uçuşlar için lounge hizmeti bulunmazken yurt dışı uçuşlarda Business Class yolcular İGA Lounge’ı kullanabilir. Lounge hizmetleri arasında başlıca olarak internet bağlantısı, açık büfe, alkollü & alkolsüz içecekler, tuvalet, sıhhi duş, televizyon, gazete, dergi, bebek bakım ve çocuk oyun odası, mescit ve duty free yer alır.
 • Jetmil Kart
Atlasglobal’de yolcular uçtukça Jetmil kazanır. Kazanılan puanlar Jetmil kartlarda birikir ve uçak bileti alınırken kullanılabilir. Yeterince puan biriktiği takdirde ücretsiz olarak uçak bileti almak mümkündüri Jetmil kart sahibi olmak isteyenler, Atlasglobal internet sitesinde yer alan fomu doldurarak ücretsiz olarak başvuru yapabilir.
 • Fly&Bus Servisleri
Benzersiz hizmeti ile Atlasglobal, yolcular için havaalanlarına ücretsiz olarak gidiş ve geliş servisleri düzenler. Fly&Bus’lar, Atlasglobal uçaklarının saatlerine göre kalkış saatlerini belirler ve yolcular servis kalkmadan 10 dakika önce hazır olmalıdır. Fly&Bus’a binebilmek için yolcular, bilet ya da cep telefonlarına gelen mesajı ibraz etmelidirler.


AtlasGlobal İletişim

 • Atlasglobal Müşteri hizmetleri: 0850 222 0000
 • İnternet sitesi: www.atlasglb.com
 • İletişim formu: www.atlasglb.com/bize-yazin
 • Adres: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Caddesi No:9  A Florya Bakırköy / İSTANBUL / TÜRKİYE

Atlasglobal Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Atlasglobal uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Atlasglobal uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Atlasglobal uçak biletiyle başlıca Hatay, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Kocaeli yurtiçi şehirlerine gidebilirsiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Atlasglobal havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Atlasglobal müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Atlasglobal uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Atlasglobal uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Atlasglobal Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok