Atina - Amman Uçak Bileti

Atina - Amman Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Amman Yerel Saat 08:40
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 10 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1290 KM

Atina - Amman Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Atina - Amman Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Amman Uçak Biletleri

AZ Alitalia 22 Nisan 2023
Atina Tunis 4.493 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 01 Nisan 2023
Atina İstanbul 1.604 TL
Satın Al
FR Ryanair 17 Nisan 2023
Atina Roma 1.975 TL
Satın Al
JU Air Serbia 19 Nisan 2023
Atina Berlin 2.125 TL
Satın Al
FR Ryanair 18 Mayıs 2023
Atina Brüksel 1.422 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 19 Temmuz 2023
Atina İzmir 3.000 TL
Satın Al
PC Pegasus 14 Nisan 2023
Atina Hamburg 7.117 TL
Satın Al
FR Ryanair 09 Ağustos 2023
Atina Köln 1.633 TL
Satın Al
RO Tarom 16 Kasım 2023
Atina Paris 3.041 TL
Satın Al
HV Transavia Airlines 24 Temmuz 2023
Atina Amsterdam 5.262 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 03 Haziran 2023
Atina Milano 2.398 TL
Satın Al
PC Pegasus 10 Nisan 2023
Atina Bodrum 2.607 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 06 Mayıs 2023
Ankara Amman 8.467 TL
Satın Al
PC Pegasus 02 Ağustos 2023
İstanbul Amman 5.027 TL
Satın Al
PC Pegasus 16 Haziran 2023
Trabzon Amman 3.241 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Mayıs 2023
İzmir Amman 8.177 TL
Satın Al
F3 Skyking 26 Nisan 2023
Riyadh Amman 1.607 TL
Satın Al
PC Pegasus 27 Nisan 2023
Antalya Amman 4.803 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 04 Temmuz 2023
Sofya Amman 3.791 TL
Satın Al
RJ Royal Jordanian 31 Mart 2023
Erbil Amman 4.263 TL
Satın Al
ME Middle East Airlines 05 Nisan 2023
Frankfurt Amman 8.507 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Haziran 2023
Lefkoşe Amman 8.563 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 15 Mayıs 2023
Samsun Amman 8.641 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Haziran 2023
Adana Amman 8.705 TL
Satın Al

Dönüş için uçak bileti aldınız mı ?

Atina Hakkinda

Atina, 4 milyonda nüfusu ile Yunanistan’ın en kalabalık şehri olmaktadır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olan bu şehir, antik çağlara ait kültürel mirasının yanında günümüzde oldukça modern bir yapıya sahip olmaktadır. Kentin adı eski Yunan mitolojisindeki Atena tanrısından gelmektedir. Eski dönemlerde Avrupa’nın ilk modern kenti olan Atina, günümüzde de çok önemli kültürel ve ticari bir merkez olmaktadır. Akropolis, şehrin en yüksek tepesi olmakta ve gece ışıklandırma sistemi sayesinde şehrin tacı görünümünü almaktadır. Dianysos tiyatrosu, Erekhtheion tapınağı, Syntagma meydanı, Ermou caddesi, Akrapolis Müzesi gezilebilecek en önemli yerleri arasındadır.  Etrafı tepelerle çevrili olan bu şehir, eski Yunan medeniyetinin merkezi olarak Avrupa tarihinin en önemli medeniyetleri arasında yer alır.

Amman Hakkında

Amman, Ürdün’ün başkenti ve bunun yanında en büyük şehridir. 1920’lerin başlarında başkent ilan edilen şehir, bu konuma geldikten sonra fark edilir bir gelişim yaşamaya başlamıştır. Şehrin üstten görünümünde kır beyazı bir renk hakimdir. Bu renk, beyaz taştan yapılmış evlerinden dolayıdır. Şehrin tarihi oldukça eski dönemlere uzanmaktadır. Amman’ın bulunduğu bölgenin, ilk sakinlerinin Asurlular olduğu düşünülmektedir. Bu dönemlerde büyük bir ticaret merkezi görevi gören şehir, fetihlerle beraber Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetimi altına girmiştir. Ve uzun bir dönem Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir. Günümüz Amman’ı oldukça gelişmiş ve modern bir yapıya sahip olabilmeyi başarmıştır. Dört milyondan fazla nüfusa sahip bu şehir, canlı ve oldukça gelişmiş bir metropole sahiptir. Şehir, tamamen düzenli bir yapıya sahip olmadığından şehir içinde yolunuzu kaybetme riskini önlemek adına bir gezi planına sadık kalarak ya da bir rehber eşliğinde seyahat etmenizi öneririz. Farklı tarihi havası, güzel doğası, büyük alışveriş mağazaları ve ilginç müzeleri ile görülmeye değer şehirlerden olan Umman’a gitmek için bilet.com sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemizden satın alabileceğiniz Amman uçak bileti ile güzel bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Amman’da Gezilecek Yerler

Tarihi oldukça köklü olan Umman’da birçok tarihi kalıntıya rastlamak mümkündür. Kendine özgü şekillerde tasarlanmış olan kültürel yapıları ile gelen turistleri şaşkına çeviren Umman, çok bilinmeyen ancak turistik olarak pek çok durağa sahip bir şehirdir. Bu durakları yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.
Roma Tiyatrosu olarak adlandırılabilecek, Roma dönemi yapıtlarından sayılan bu açık hava müzesi oturma yerleri, sahne ve bir kürsüyü içermektedir. Ziyaret edenleri kendine hayran bırakanhava müzesi girişinde iki küçük sergiye sahiptir. Bu sergilerde dönemin halkı tarafından kullanılan kalıntılar ve dönemin sanatçıları tarafından yapılmış olan eserler sergilenmektedir. Bu tarihi ve eşsiz şehre gidebilmek için internet sitemizden Amman uçak seferleri programına göz atabilirsiniz.
Kraliyet Otomobil Müzesi, oldukça ilginç tasarımda araçlara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle araba severlerin hoşuna gidecek bu müzede sergilenen otomobiller tamamen özel üretim olup, kraliyet ailesi için tasarlanmış lüks araçlardır. Bu müze haftanın salı günleri hariç diğer tüm günlerinde misafirlerin ziyaretine açıktır.
Ulusal Arkeoloji Müzesi, Hisar’ın üzerinde bulunmaktadır. Bu müze Ürdün’ün tüm bölgelerinden parçalar içermektedir. Bir antika koleksiyonu olarak nitelendirilebileceğimiz bu müze, harika bir manzaraya sahiptir.
Yedi Uyurlar Mağarası da hem tarihi sayılabilecek hem de doğal bir güzelliktir. Kutsal kitaplarda yeri olan Yedi Uyurlar’ ın kaldığı mağara olduğu düşünülen bu oyuk, çok değişik bir atmosfere sahiptir.   

Amman Uçak Bileti Fiyatları

Yolculuğunuzu size söylenen sürede ve sağ salim bir şekilde tamamlayıp, istediğiniz lokasyona ulaşmanızı sağlayacak olan uçak biletleri sitemizde satıştadır. Amman uçak bileti fiyatları ve seferlerine dair daha ayrıntılı bilgi için bilet.com sitemizi inceleyebilirsiniz.

Amman, dünya üzerinde yaşanılan en eski şehirlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürdün’ün başkenti olan bu şehir ülkeyi kültürel, siyasi ve ticaret açısından temsil etmektedir. Son yapılan nüfus sayımına göre kent içinde 1.919.000 insan yaşamaktadır. Lut Gölü'nün kuzey doğusunda, Akdeniz’in doğusunda ve Kudüs’ün doğusunda yerini alan bu şehir de Akdeniz iklimi görülmektedir. en önemli sanayi merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkan bu şehir içerisinde 14 adet üniversite bulundurmaktadır. Şehir doğu ve batı olarak iki ayrı bölüme ayrılmaktadır. Doğu kısmının geleneksel bir İslam şehri olduğu ve eteklerinde pek çok Filistinli mülteci yaşadığı bilinir. Batı kesimi ise oldukça güzel modern bir görünüme hakimdir. İçerisinde çeşitli sanat galerileri ve kafeler bulunmaktadır. şehir içindeki en önemli tarihi eser ise Romalılar döneminde yapılan kalesidir. Kale içerisinde ayrıca antik bir tiyatro da bulunur. şehrin tanınmasını sağlayan olay ise 2009 IAAF Dünya Kros Şampiyonasının bu şehirde düzenlenmiş olmasıdır.  

Atina - Amman Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Atina - Amman arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Atina - Amman arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1290 KM kadardır.
Atina ve Amman arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Atina - Amman arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Royal Jordanian, Aegean Airlines firmalarıdır.
Atina - Amman arasında Marka Intl, Queen Alia, Athens Int E Venizelos, Hellinikon havalimanları kullanılmaktadır.