Artvin Uçak Bileti

En Ucuz Artvin Uçak Biletleri

Artvin Hakkında

Artvin

Bir Ortaçağ şehri olan Artvin, tarihi Batum - Kars yolu üzerinde yer almaktadır. Artvin boğalarıyla ünlüdür ve şehrin simgesi de boğadır.

Karadeniz’in en yeşil kentlerinden olan Artvin’in yüzde 55’i ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Artvin nüfusunu Gürcüler, Hemşinliler, Kıpçak Türkleri, Ahıska Türkleri ve Lazlar oluşturmaktadır. Artvin, kivi yetişen bir bölgedir ve genelde fındık, çay ve narenciye üreterek para kazanılmaktadır. Çay ve fındık fabrikaları meşhurdur. Kafkas kültürünün etkisi görülen Artvin, Atabarı olarak bilinen yöresel halk oyunu simgelerinden biridir.

Her yıl geleneksel olarak boğa güreşleri ve Kafkasör festivali yapılır. Livana Kalesi, Şavşat Kalesi ve daha birçok tarihi kalıntı bu kentin her noktasında hissedilmektedir. Artvin’de bir havalimanı olmadığı için Batum’a giderek oradan kara yolu ile bu kente geçenler çoktur. Dönem dönem en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla ucuz bilet bulmak mümkün olmaktadır.

Artvin ilçelerine giden birçok otobüs firması vardır ve her gün ülkenin çeşitli yerlerinden kalkmaktadır. Bu nedenle karayolu ile ulaşım sağlanır. Ancak daha hızlı ulaşım için, Batum havalimanı uçak seferleri tercih edilebilir. İki ülkenin ortak kullandığı bir havalimanı olan Batum havalimanı, özellikle zaman kazanmak isteyenlerin tercih ettiği bir ulaşım şeklidir.


Artvin Turistik Değerler

Boğa güreşleri ile ve Atabarı dansı ile ünlü olan Artvin, doğal güzellikleriyle de meşhurdur. Bir resim tablosunu andıran doğası ve narenciye üretimi ile Karadeniz’in göz bebeğidir.

Gürcistan’da bulunan Batum Havalimanına en uygun uçak bileti bulunduğunda, çok yakın olan Artvin’e de karayolu ile gidilmesi mümkün olmaktadır. İki ülke arasında bir sınır alanı olan Artvin, Gürcistanlıların çok sık ziyaret ettiği bir yerdir. Türkler de aynı şekilde bu ülkeye giderek, özellikle araç satın almayı tercih etmektedir.

Mençuna şelalesinin görülmeye değer güzelliği, Cehennem Deresi Kanyonu, Maral Şelalesi ve daha nice doğal güzellikleri oldukça görülesidir. Kafkasör yaylası, Hatila vadisi fotoğraflamak için idealdir.

Artvin mutfağında et ve süt ürünleri oldukça önemlidir. Sebzeler ve kırdan toplanan otlardan yapılan yemekler oldukça meşhurdur. Taze fasulyenin kurumuşu olan puçuko oldukça yöresel bir lezzettir.

Doğa gezilerinde atla yürüyebilir ya da olta balıkçılığı konusunda aktiviteler yapılabilir. Bu nedenle doğayı seven ve kültürel bir tur da isteyenler için turistik mekan gezebilir, yaylalarla hayallere dalarken kartpostal gibi fotoğraflar çekebilirsiniz.

Batum Havalimanı Hakkında

Gürcistan’ın operasyonunda olan Batum Havalimanı, Karadeniz kıyısında bir şehir olan Batum’un güneyinde bulunmaktadır.

Havalimanı Hopa’nın da 20 km uzaklığındadır ve yurtiçi, yurtdışı uçuşlar için kullanılmaktadır. Yıllık 600 bin kişilik bir yolcu kapasitesine sahiptir. İki ülkenin ortak kullanımında olan havalimanı, iyi ilişkiler geliştirilmesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle hem bölgelerin kalkınması, hem de kolaylık sağlanması açısından tercih edilmektedir.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Kakhaberi Street,

  • New Star,

  • Private House in Batumi,

  • Hotel Aeroport.

Batum Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında şehre çok yakındır ve 5 km mesafededir. Bu nedenle sürekli belediye otobüsleri, taksiler ve transfer hizmetleri bulmak mümkündür. Havalimanından ulaşımla ilgili her konuda bilgiye erişebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Terminalin çıkışında bulunan taksilerle kent merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Araç Kiralama

Kiralık araç tercih edenler için havalimanında rent a car firmalarına ulaşarak günlük 100 liradan başlayan fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz.


Otobüs

Havalimanından Batum merkeze 10 numaralı otobüs gitmektedir. Terminalin hemen önünde otobüs kalkar ve 20 dakikada merkezde olur. 

En Uygun Artvin Uçak Biletleri

Artvin Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Adana - Artvin 915,49 TL

Artvin Yönüne Uçan Havayolları