Tunceli - Ordu Otobüs Bileti

Tunceli - Ordu Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Tunceli - Ordu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Tunceli Hakkında

Tunceli, Yukarı Fırat bölgesinde yer alan ve eski adı Dersim olan Ermeni hareketlerinde önemli rol oynamış bir kenttir. ilk komünist belediye olan Ovacık da bu kenttedir.

Bir dönem Elazığ’a bağlı olan ve daha sonra Tunceli adını alarak yeniden il olan kent, 372 köyden ulaşmaktadır. Geçit vermeyen dağlar diyarı olan Tunceli, oldukça fakir bir kenttir. Devlet desteklerinin yetersiz olması ve jeolojik yapının uygun olmaması nedeniyle bölgede sanayi konusunda bir gelişme yaşanmamaktadır.

Tunceli, Çengel boynuzlu yaban dağ keçisi ile bilinmektedir. Çeşitli tarihi kalıntılarıyla ünlü olan birkaç turistik merkez ve kaplıcalar Tunceli yerli halkının tercih ettiği alanlardandır. Ceviz ağaçları, bal ve süt ürünü üretimleri ile ünlü olan bu kent, yakın illerde bulunan havalimanlarından havayolu ile ulaşım sağlamaktadır.

Karayolu pek gelişmemiş olan Tunceli’de bazı yollar hala sağlam değildir ve bu nedenle ulaşımda güçlükler yaşanmaktadır. Terör sorunu nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşanabilen kentte, her zaman sabit seferler düzenlenmektedir.

Birçok tarihi cami, türbe ve kalıntı bulunan şehirde restore edilmesi ve koruma altına alınması gereken birçok eser bulunmaktadır.

En Popüler Tunceli - Ordu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Ordu Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • açık
  Sal
  açık
  -4°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  -3°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  -0°C
 • kar yağışlı
  Cum
  kar yağışlı
  -5°C

Haritada Ordu

Ordu Hakkında

Nüfus
728.949
Plaka
52
Telefon Kodu
452