Şırnak - Burdur Otobüs Bileti

Şırnak - Burdur Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Şırnak - Burdur Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Şırnak Hakkında

Nuh’un şehri olan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin illerindendir. Kent genelinde terör çatışmaları çok fazla olduğu için, turistik açıdan ziyaretçilerin pek tercih ettiği bölgeler arasında değildir.


Ancak tarihi açıdan oldukça önemli bir konumu vardır. Ejderli Kapı Tokmağının bulunduğu Cizre Ulu Cami, Nuh Peygamber Türbesi, Kırmızı Medrese, Mir Abdal, Cudi Dağı önemli tarihi merkezler arasındadır. Ancak bölgedeki terör olayları turizm yönünden gelişmeyi engellediği gibi, ekonomik açıdan her zaman  geri planda kalmasına neden olmuştur.

Şırnak bölgesine vatani görevini yapmak ya da memleketini ziyaret etmek için giden insanlar, her zaman bölgedeki otogarı ulaşım için tercih etmektedir. Şırnak ve diğer Güneydoğu illerine ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Nuh Tufanının sona erdiği yer olarak düşünülen Cudi dağında hala geminin kalıntılarının olduğu söylenir. Çağlayan Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi ve Nevruz kutlamalarıyla Şırnak terör öncesi dönemde oldukça ilgi çekici bir yerdi.

Günümüzde ise çok az bir ulaşım trafiği olmakla birlikte, şehrin nüfusu artsa da göçler nedeniyle iş gücünde kalan nüfus azdır.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen bölgede et ürünleri, bulgur pilavları ve Kuzu Kırkma Bayramı, İl olma töreni gibi kutlamalar yapılmaktaydı.

En Popüler Şırnak - Burdur Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Burdur Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  4°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  8°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  9°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  9°C

Haritada Burdur

Burdur Hakkında

Nüfus
258.339
Plaka
15
Telefon Kodu
248