Niğde - Karabük Otobüs Bileti

Niğde - Karabük Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Niğde - Karabük Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

En Popüler Niğde - Karabük Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Karabük Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  1°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  0°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  1°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  1°C
 • açık
  Cum
  açık
  2°C

Haritada Karabük

Karabük Hakkında

Nüfus
236.978
Plaka
78
Telefon Kodu
370