Niğde - Giresun Otobüs Bileti

Niğde - Giresun Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  NIĞDE
  17:00
  GIRESUN
  05:05
  130 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  17:45
  GIRESUN
  05:05
  130 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  21:00
  GIRESUN
  08:50
  140 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  21:30
  GIRESUN
  08:50
  130 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  21:45
  GIRESUN
  11:05
  110 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  17:00
  GIRESUN
  05:05
  130 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  17:45
  GIRESUN
  05:05
  130 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  21:45
  GIRESUN
  11:05
  110 TL
 • Metro Turizm
  NIĞDE
  17:00
  GIRESUN
  05:05
  130 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  17:00
  GIRESUN
  06:20
  120 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  17:45
  GIRESUN
  05:05
  130 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  21:00
  GIRESUN
  08:50
  140 TL
Tümünü Göster

Niğde - Giresun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Kanberoğlu
Lider Adana Seyahat
Metro Turizm
Ulusoy Seyahat

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Giresun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun

En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin edilebilen, yakınındaki okul nedeniyle kolay ulaşım sağlanabilen otogarda yenilenmesi gereken birçok alan olduğunu halk da belirtmektedir

Şehir merkezinde yer alan otogara, diğer Giresun ilçelerinin tümünden ulaşım sağlanabilmektedir. Sürekli sefer yapan minibüslerle her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar merkezde olduğu için tüm ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Otogarın hemen yanında okul bulunduğu için ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır. Otogardan çıkıp taksi çevirerek istediğiniz yere taksi ile gitme imkanı vardır. Taksi şehir içi
ulaşımda kısa mesafelerde tercih edilir ama uzun mesafelerde tercih edilmez.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun belediye otobüsleri ile her yere gidebilirsiniz. Otogarın bulunduğu merkezden tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun belediyesi otobüslerine bilet ve para ile binebilirsiniz ve biletleri otogardan, büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmaları farklı Giresun ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için otobüs bileti aldığınız firma ile görüşerek servis güzergahları ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Giresun ilinde ulaşım çoğunlukla minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle her yere kısa sürede gidilmesi ve sık sık şehir içinde sefer yapan bu araçlarla Ordu ve Trabzon illerine de gidilmesi oldukça önemlidir.

Merkezden her yere minibüs seferi bulabilirsiniz ve her yarım saatte bir Trabzon, Ordu, 15 dakikada bir de diğer illere minibüslerle ekonomik bir şekilde gidebilirsiniz.


Kiralık Araç

Turistik amaçlı gelen ve araç kiralamak isteyenler, yakın illeri ve diğer ilçeleri gezmek için konforlu bir seçim istediklerinde kiralık araç hizmetinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama hizmeti için (0454) 215 11 22 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

En Popüler Niğde - Giresun Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Giresun Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  -11°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  -13°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  -15°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  -14°C

Haritada Giresun

Giresun Hakkında

Nüfus
426.686
Plaka
28
Telefon Kodu
454