Niğde - Bitlis Otobüs Bileti

Niğde - Bitlis Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Niğde - Bitlis Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

En Popüler Niğde - Bitlis Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -8°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -4°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -2°C
 • açık
  Sal
  açık
  -8°C

Haritada Bitlis

Bitlis Hakkında

Nüfus
340.449
Plaka
13
Telefon Kodu
434