Kilis Otobüs Bileti

Kilis Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Çayırağası
Çayırağası
Lüks Adana
Jet Turizm
Metro Turizm

Kilis Hakkında

Kilis

Karabük ve Yalova ile birlikte 1995 yılında il olan Kilis, Suriye sınırına 10 km mesafededir. Kilis, Gaziantep ve Halep kentlerine çok fazla benzemektedir. Evleri yöresel mutfaklar ve kültür çok benzerlik göstermektedir. Daha önce Gaziantep iline bağlı olan Kilis, Karataş Parkı, Akpınar, Kilis Müzesi, Katran Camisi, Oylum Höyük gibi alanlarla  turist çekmektedir.


Meşhur tava yemeği, oldukça önemli lezzetler arasında yer almaktadır. Yöresel mutfakta Antep esintileri gözlenir ve et ve bulgur ağırlıklı menüler oluşturulur. Bu kent, hala Gaziantep’in devamı gibi görünmektedir ve hemen hemen her yapıda aynılık göze çarpar. İbadethaneleri oylumlar ve askeri yapılar önemli tarihi eserler arasında yer almaktadır.

Ören yerlerinde de keyifli vakit geçirebileceğiniz bu kentin, konakları ve hamamları da oldukça meşhurdur. Kastelleriyle, gün reçeliyle farklı tat ve dokular görmek isteyenler en ucuz otobüs bileti fırsatlarını yakaladıklarında bu kenti gezebilirler.

Kilis Otogar Hakkında

2008 yılında hizmete giren Kilis otogarı, oldukça şık ve Kilis’in dokusuna uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Açık ve kapalı lokantaları bulunan ve dinlenme tesisi şeklinde dizayn edilen Kilis otogarı, 12 bilet satış alanı, 20 peron ve 14 bin metrekarelik bir alana kuruludur.


Kilis’ten herhangi bir kente gitmek için Gaziantep’e uğramak zorunludur. Bu nedenle otobüsler ya da minibüslerle iki şehir arası ulaşım sağlanabilmektedir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Çayırağası,
 • Lüks Sev Tur,
 • Yeşil Muş Ovası,
 • Metro,
 • Ulusoy,
 • Has Turizm.
Gaziantep’e çok yakın olan Kilis Otogarında, market, mescit, tuvalet, restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanları gibi birçok yolcu ihtiyacı karşılama alanları oluşturulmuştur.

Kilis Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti aramak yerine Gaziantep’e gidecek olan yolcular minibüslerle ulaşımı tercih eder. Sık sık ve ekonomik bir şekilde seferleri bulunan Kilis – Gaziantep minibüs seferleri, her zaman pratik bir taşımacılık hizmeti vermektedir.


Şehir içi ulaşımı ise, belediye otobüsü, servisler ve hususi taksiler gerçekleştirmektedir. Taksi dışında transfer hizmeti veren kiralık araç firmalarına da ulaşmak mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konforlu bir ulaşım için taksi ile seyahati tercih edenler (0348) 814 20 12 numaralı telefonlardan ekonomik bir şekilde seyahat etme imkanları konusunda bilgi alabilirler. Farklı merkezlere göre değişen ücret tarifeleri, ekonomik çözümler ile ulaşımınızı daha konforlu hale getirebileceğiniz seçeneklere ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara sürekli ulaşım sağalabilen otobüslerde bilet ve para geçmektedir. Ekonomik bir ulaşım seçeneği olan otobüslerle şehir merkezine ulaşıp, daha sonra farklı bir araca aktarma yaparak gitmek istediğiniz ilçe ya da köye kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kilis küçük ve sakin bir kent olduğu için ulaşım konusunda sorunlar yaşanmaz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun servis hizmeti vardır ve bu servisler ücretsiz olarak şehir merkezine gitmektedir. Siz de otobüsten indikten sonra bilgi alacağınız otobüs görevlisinden servisler ve güzergahlar hakkında detayları öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Köylere ve Gaziantep’e minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Kilis ve Gaziantep arası mesafe 58 km olduğu için, daha ekonomik bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Şehirlerarası otobüsler yerine birçok kişi minibüsleri tercih eder, çünkü gün içinde bu iki şehir arasında mekik dokuyan insan bir hayli fazladır. Öğrenciler sık sık minibüsleri tercih eder ve Gaziantep ya da Kilis üniversiteleri için günü birlik gidip gelirler.

En Popüler Kilis Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Kilis Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  24°C
 • açık
  Cmt
  açık
  22°C
 • açık
  Paz
  açık
  22°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  20°C
 • açık
  Sal
  açık
  20°C

Haritada Kilis

Kilis Hakkında

Nüfus
130.655
Plaka
79
Telefon Kodu
348